Syn odmieta svoje meno

modravlna
18. apr 2020

Zdravim dievcata🙂,
Mam takmer 4 rocneho syna. Šikovný, mudry chlapec, pekne rozpráva, v samotnej komunikacii nie je problém. Okrem neho mame este 9 mesacne bábätko.
K problému. Syn sa okolo Vianoc zacal hrat na certa. Ok, ved nech sa hraje. Zaslo to ale až tak daleko, ze sme mu inak nemohli ani povedat. Po par mesiacoch sa zase zmenil na inu postavu, obcas je vcelicka, obcas nejake postava z hry v tablete. Ma asi 4 obľúbené postavy, ktorymi chce byt. Nevidela by som v tom problém, keby sa na ne hral. Ale on vyžaduje aby sme ho iba oslovali tak cim prave je. Ale nikdy nikdy nechce aby sme ho oslovovali menom. Okamžite nas opravi ked mu povieme menom, niekedy nas opravi v klude, niekedy uplne kričí. Je to strasne otravne. Ked zapocuje svoje meno, okamzite kričí, ze on nie je xy, ale vcelicka napriklad. Nemusime ho ani priamo oslovit, staci,ze o nom hovorim s manzelom. Ja vôbec neviem ako reagovat uz. Nestretli ste sa s tym niekto u svojich detí? Preslo ich to?
Ďakujem za kazdu reakciu.

evica01
18. apr 2020

😁😁😁
Mna porazi. A co tak po zadku?
Niektore mamy mam pocit ze sa moc flinkaju a tymi detmi.
Moja starka (mala 5 deti) by to tvojmu Petkovi raz dva vysvetlila 😂
Moje deti sa museli hlasit aby neskakali do reci. Hlasili sa a pekne boli vyvolani ked uz mohli mat slovo. Vzdy boli vyvolani a nikdy netrvalo cakanie na vyvolanie prilis dlho.

mon01
18. apr 2020

My máme doma 4 ročnú Viki, ale tiež sa vola aj Tanculienka, aj Elsa, aj maminka... Podľa mňa je to obdobie

janulik2008
18. apr 2020

Mala ma 4.5 roka a kazdy den je nieco ine raz Beruska ptm cierny kocur a princezna atd.
U nas ide telka stale jednoducho zvyk mala pozera rozpravky tak zvykne byt aj catboy z pyzamasiek a Woody z Toy Story lenze ... na yt je jedno dievcatko co robi zle otcovi a mala zvykne opakovat ... skusali sme blokovat ale nevieme ju zablokovat nijak raz. Od nej ma tie blbosti ... 👺

modravlna
autor
18. apr 2020

@mon01 ako mne by to nevadilo, keby sa tak hrame, ale on je uplne alergicky na svoje meno. Vôbec ho nechce pocut. 🤦

janulik2008
18. apr 2020

@evica01 po zadku kvoli tomu ze sa hra na niekoho?
Nie s detmi sa neflinkame. Aj mne to ide na nervy napr mna vola mala Nana od malinka ma tak vola odkedy zacala rozpravat ... tak jej mam trz stale hovorit ja nesom Nana ja som Janka alebo krstná volaj ma krstná? 😀 volá ma Nana niekedy Janka a keď je prúser som Nanka 😀😀😀

luba41
18. apr 2020

@modravlna a je to také strašne namáhavé hrať s ním "takúto hru"? ved berte to ako srandu, prisposobte sa mu a neriešte ..ani nezbadáte a zmizne to..🙂

janulik2008
18. apr 2020

@luba41 u nás bežne Batman behá 😂😂😂 alebo niekto iný 😂😂😂

evica01
18. apr 2020

@janulik2008 pk zadku kvoli hysakom.
Akoze pardon ale aby som sa nemohla s manzelom v klude porozpravat o Petrikovi?
Odtial potial.
V ramci hry ano. Aj srandicky sa daju robit cele dni. Ale pani sa az zlakne ked sa nahodou pomyli a povie jeho meno.
Rozumieme?

luba41
18. apr 2020

@janulik2008 a poznám rodinu - tiež niekoľkoročná dcérka sa takto "premenovala" na Štefana.. 🙂 aj sa tak predstavovala, ked sa jej pýtali na meno..lenže rodičia a okolie to neprijali, dokonca sa za nu hanbili, preúčali ju , nútili vrátit sa do "normálu" - a ešte dieťa zaškatulkovali ako div nie mentálne retardované..😒 a zrelé pre psychologa..samozrejme že to bolo len obdobie pár mesiacov.. a vyrástla z nej normálna, šikovná baba...ani spätne sa rodina neusmeje nad tým , neberú to z humorom a pod..proste nepochopili..

dskjhfdlkdjhl
18. apr 2020

@modravlna ved ja som pisala, ze tablet za to zrejme nemoze.

janulik2008
18. apr 2020

@luba41 malu napr segra na chalana obliekla raz. Malá mala asi 1 rok cca. A to bolo furt to je chlapec ze? Ruzovy kocik nausnicky ruzove oblecko ... cisty chalan 😂 tak sa nasrdila a hovori dobre. Kupili sme chalansku koselu kratasy a k tomu bol motylik 😀 to sme jej obliekli a to boli pohlady 😂😂😂 nehovoriac o tom ze do cca skoro 3 rokov sa hrala s traktormi vlacikmi a autami 😂 babika a kocik bolo nuda ale v hrackarstve prve kde smer traktory a kombajn dokonca mala 😂 a co z nej je trz? Dievcatko kt sa hra s babikami kocikmi atd a museli sme schovat sukne lebo nechcela ine nosit ... kupili sme oblecko do skolky a hold skolka zatvorena tak musi striedat ... jžš a šaty tie nenávidela sestra jej prvýkrát obliekla a ona rééév 😂😂😂 jak sme jej ukazali foto tak sa spytala kto to je 😂😂😂

modravlna
autor
18. apr 2020

@luba41 zo zaciatku nie, ale teraz to vyžaduje aj od babiek, od celej rodiny, a samozrejme,ze ked človek na to nie je zvyknutý, tak sa obcas pomýli. A on hned krici a hneva sa. A to mi začalo liezt na nervy. Ja to este ako tak znasiem, ale manzel uz ma toho dosť, ja fakt prve tyzdne som neriesila, hrala som jeho hru, oslovovala ho čert, ale prave ten hnev na to, ked sa pozabudnem, tak to ma donutilo zamysliet sa, či fakt tuto hru nemame ukoncit, alebo aspon zamyslieť sa, ci je spravne to s nim hrat,alebo teda podeliť sa o skúsenosti mamičiek, ktore si niecim podobným presli. Minule som sa ho opytala, ako bolo u babky, a on na to : "zle, lebo mi tam vsetci hovorili Peťko. " A to sa snazili a teda po upozorneni ho oslovovali ako chcel.

modravlna
autor
18. apr 2020

@luba41 mna vase komentáre v podstate potesili, som rada,ze mi tu nikto nenapisal rovno nezvratnu psychiatricku diagnózu 😀. Troska ma tu mamicky upokojili. Tak dufam, že to staci len vydrzat. Lebo moj manzel je ten typ, co uz mi usi pili, ze toto nie je normalne.

dilino
18. apr 2020

@dskjhfdlkdjhl super mega top pobavila som sa

modravlna
autor
18. apr 2020

@stanulienkat pol roka mal surodenec, ked s tým zacal

dilino
18. apr 2020

@luba41 potoky slz mi teču smiechom SUPER MEGA TOP

0silvia0
18. apr 2020

@modravlna je to fakt mozno tym surodencom, mozno takto na seba strhava pozornost. Pozri, babo vresti a rodicia ho idu utisit a venuju sa mu. Tak si vas Peto mysli, zacnem vymyslat a vyvadzat a rodicia si ma budu vsimat ako babo. Teraz tak premyslam, aj moj synovec s tym zacal, ked sa mu narodila sestra...

modravlna
autor
18. apr 2020

@0silvia0 mozne to je, ako on brata veľmi lubi, priamo na neho neziarli, je rad že ho ma, nedal by ho nikomu, ale samozrejme je to pre neho zmena, ze maminka uz pusinkuje a lubi aj niekoho ineho.