Synček nechce spať v postieľke

klh013
4. jún 2014

Ahojte maminy, prosím vás poraďte mi, ešte pred 2 týždňami sme nemali s týmto problém-malého sme večer okúpali, napapal sa, pohral sa v postieľke a zaspal, pár krát sa v noci zobudil keď mu vypadla dudka alebo keď bol smädný.
Pred asi 2 týždňami začal v noci strašne plakať-aj keď má dudku a zavreté oči, chytím ho aby vedel že som pri ňom, ale nič, tak som mu skúsila dávať čajík alebo mlieko aby sa trochu ukludnil, zaspal ale za 20-30 minút zase. Tak som ho skúsila preložiť k nám do postele a tam spal v pohode.
Dneska v noci som mu skúsila dať môj vankúš, lebo som si myslela že keď na ňom bude ležať bude cítiť moju vôňu, že sa dá "ošáliť" že spí s nami, ale vôbec. Tak si asi zvykol spať s nami na posteli, a preto sa chcem s vami poradiť, ako ho naučiť aby zase spinkal sám v postielke ?
Ďakujem veľmi pekne 🙂
A malinký má 7 mesiacov 🙂

ushuaia
6. jún 2014

@daniela1983 ja sa do vasej debaty nemam chut miesat, kazda jedna z nas mame iny system , a kazde dieta je ine...to je vsetko

bearuska
6. jún 2014

Noo takze, toto je u nas kapitola sama o sebe :D nam sa osvedcilo to, ze sme vsetci na zemi. Zrusili sme postel, postielku a matrace mame na zemi. malej sme kupili tiez velky. A tak je to super. Moze zliezt kedykolvek chce, vyliezt. Nebojim sa ze padne. Najlepsie riesenie. Takto je spokojna ona aj my 🙂
Minimalne pri lozeni je to vyhoda.

luvika
6. jún 2014

Ja som sa snazila drobca naucit na postielku, ale nevyslo. Dcerka spala v postielke vzdy a od pol roka sama vo svojej izbe celu noc. Drobec presny opak, aj 10x bol v noci hore, chcel papat, a spal dalej. Ale to muselo byt na mojej posteli, pretoze ked som ho ukladala do jeho postielky, mohla som mu spievat, drzat ho za ruku, uspat na rukach a prelozit, ci na posteli a prelozit, po chvilke sa zobudil a bolo po spani. A tak som to jedneho krasneho vecera vzdala a zmierila sa s tym, ze spi so mnou...v noci sa prebudi, polozi si ruku na mna, alebo mi chyti pyzamo a spi dalej 🙂 nevadi, vecne takto spat hadam nebude a uz sa nad tym ani nepozastavujem.

ushuaia
6. jún 2014

@veriiii inak mas pravdu u nas to bolo tiez...budili sme sa navzajom 😒 , a ako som spominala ja som bola hore na kazde suchnutie...,Aj teraz sa jej stane ze niekedy v noci zaplace - mame babyphone, pokial je to iba mrncanie zo sna ci ako by som to povedala ani nejdem, vacsinou zaspinka sama, pokial je to ,,plac,, jasne ze k nej ideme bud ja al. tato...je to tiez o tom naucit sa vnimat svoje dieta, a tiez rozoznavat ,,plac,, ako taky...

daniela1983
6. jún 2014

@ushuaia no tak ja sa tiez budim na kazde suchnutie. ale maly sa budi iba ked chce jest. my ho nastastie nebudime. kazdy to ma inak. ja som sa par krt skusila ist vyspat do druhej izby a manzel sa staral, ale nemohla som zaspat a prakticky som celu noc nespala a nad ranom som aj tak isla za nimi. vobec si neviem predstavit ze by maly bol na stalo niekde mimo. a raz mi ude luto ked bude chciet ist spat sam do svojej izby

ushuaia
6. jún 2014

@daniela1983 my s nasou malou a spankom problemy nemame, veceria cca o 18-18.30, o medzi 19.30 -20 ju ukladame, o 22 jej este zvyknem dat flasu mlieka lebo cez den odmieta, ma len 8 mesiacov zato pekne papa cez den, o tej 22 ju zaroven aj prebalim a spime do 6 rana...Zo zaciatku sa ani mne ta myslienka nepacila, ze bude vo svojej izbe, ALE nezijeme na sk, cize je treba aj uvarit a venovat sa malej, opatrovatelku nechcem, bola som odvalena a unavena a nervozna z nevyspatosti...,teraz sa vsetci vyspime, inak ako som vravela kazda jedna z nes si musi najst system ktory jej a dietatku bude vyhovovat...a najma si myslim ze su dolezite urcite ,,ritualy,, v priebehu dna az do vecera...,dietatko si rychlo zvykne...aspon u nas to funguje, zase ako obdobia zubkov ci chorob su tiez trosku narocnejsie...

daniela1983
6. jún 2014

@ushuaia no ked ti dieta prakticky prespi noc, tak je to fajn, ale vravim nie kazde je take. ine sa budia viac krat v noci a nepomozu ani ritualy. jasne kazda si msui najst system c vyhovuje aj babu aj jej. ja som sa tu len pozastavovala nad tym ako jedna matka moze napisat ze decko treba nechat vyrevat. to je akoze fakt sila a chuda dieta teda.

ushuaia
6. jún 2014

@daniela1983 tiez niesom vrelym zastancom nechat ,,vyrevat,, ale tiez neskacem na kazdy plac, ono je to zas o tom naucit sa rozumiet, niekedy je drobec unaveny a place, niekedy ma bolesti, niekedy place zo spanku, niekedy je dieta prestimulovane...a pravda kazde dieta je ine

klh013
autor
7. jún 2014

@daniela1983
@ushuaia
@veriiii
@brady1
Fuha jaku diskusiu som rozputala 😀
No baby, myslím, že každá máte svojím spôsobom pravdu, ale každá mamina vie, čo je pre jej bábinko najlepšie, tak si myslím že je zbytočné sa hádať v takýchto veciach.
Ja som len chcela vedieť,či tu s takouto situáciou má niektorá z vás skúsenosť a čo ste robili- len pre info 😉

brady1
8. jún 2014

@klh013 sorry 😉

klh013
autor
8. jún 2014

@brady1 v pohode nič sa nedeje 🙂 🙂