Synček nechce spať v postieľke

klh013
4. jún 2014

Ahojte maminy, prosím vás poraďte mi, ešte pred 2 týždňami sme nemali s týmto problém-malého sme večer okúpali, napapal sa, pohral sa v postieľke a zaspal, pár krát sa v noci zobudil keď mu vypadla dudka alebo keď bol smädný.
Pred asi 2 týždňami začal v noci strašne plakať-aj keď má dudku a zavreté oči, chytím ho aby vedel že som pri ňom, ale nič, tak som mu skúsila dávať čajík alebo mlieko aby sa trochu ukludnil, zaspal ale za 20-30 minút zase. Tak som ho skúsila preložiť k nám do postele a tam spal v pohode.
Dneska v noci som mu skúsila dať môj vankúš, lebo som si myslela že keď na ňom bude ležať bude cítiť moju vôňu, že sa dá "ošáliť" že spí s nami, ale vôbec. Tak si asi zvykol spať s nami na posteli, a preto sa chcem s vami poradiť, ako ho naučiť aby zase spinkal sám v postielke ?
Ďakujem veľmi pekne 🙂
A malinký má 7 mesiacov 🙂

mahmulienka
4. jún 2014

@klh013 my sme vzdy mali postielku prirazenu k nasej posteli a baby som cez mreze drzala za ruku ci hladkala po chrbatiku. mozno ti tu budu radit baby ze nechaj si ho v posteli je mu tak lepsie, ja osobne som toto vsak striktne odmietala, bo aj ja som clovek a chcem sa normalne vyspat (z tych noci,kedy som povolila a nechala si druhu dcerku v posteli,som chrbat nerozchodila tyzden), takze aj ked to raz za cas stoji nejaku neprespatu noc, vydrzali sme aj s muzom a dietky sa proste zmierili s tym, ze su v postielke, bez nejakych vacsich problemov. aj si potom lahko zvykli na vlastne velkacske postele. takze asi len skusat a vydrzat. drzim palce

daniela1983
4. jún 2014

a nejdu mu zubky?

luba41
4. jún 2014

@klh013 ked vidíš, že je spokojný vo vašej posteli, tak ho tam nechaj...prečo by mal spať sám, on nevie ako ďaleko od neho si..on Ťa potrebuje v noci cítiť, počuť Tvoje dýchanie..veď je ešte maličký, Ty si stále jeho jediné spojenie s okolitým svetom...veľa detičiek spáva so svojimi matkami / a v prírode mláďatá tiež,/...a Ty asi tiež nespávaš sama... 😉

adeli79
5. jún 2014

vsetky nase 3 deti spavali s nami v manzelskej posteli. ani si to inak neviem predstavit. mali postielku,ale nechceli v nej byt, potrebovali nas citit. teraz starsi dvaja spavaju bez problemov vo svojej izbe, najmensi este s nami, este je malinky.

veriiii
5. jún 2014

mozno sa mu "iba" nieco zle snivalo?aj deti vedia mat zle sny..a nemusi to znamenat ,ze nieco zle zazil pocas dna,proste nove zazitky ,skusenosti sa vedia vseliako pretransformovat v spanku...takisto to neznamena,ze zrazu potrebuje vas citit--.ked bol doteraz o.k.... ale mozno ak mu idu zubkami je podrazdeny ,zle spi..idu mu zubky?ono, raz ked si zvykne s vami v posteli, tak je to asi dost stresujuce chciet aby isel spat do svojej..ale kazde je ine..moja od novorodeneckeho veku spala v svoje izbicke, cez noc sme zvykli spolu zaspat pri kojeni, cez den vo svoje izbicke..ale ked som ju raz nasla zaborenu tvarickou v matraci v mojej posteli, hned som ju odvtedy po zaspani preniesla do postielky. este musim dodat-.nepoznam preplakane a prebdele noci..vzdy po krmeni zaspinka okolo 20 ho a spi do rana pol 8mej..-od 5.mesiaca..

klh013
autor
5. jún 2014

@adeli79
@veriiii
@mahmulienka
No zúbky mu nejdú, teda aspoň si myslím že nie, lebo nemá naliate a ani biele ani spodné a ani vrchné ďasienka a ani nemá teploty, no proste na zúbky to nevyzerá.
A ja som zase za to, že by sa mal naučiť spinkať vo svojej vlastnej postieľke, a vo svojej vlastnej izbe (neskôr zatial spí s nami).
No a to, že sa mu sníva volačo, môže byť aj ja som si myslela ale keď sa zobudí s plačom 4-5 krát za noc tak si myslím že to už je niečo iné nie len zlý sen, alebo keď nie tak potom už neviem čo..

daniela1983
5. jún 2014

no tak zle sny by to mohli byt preco nie? to uz je take obdobie ked dieta vela vnima a selduje cez den a v noci sa mu to vsetko v tej hlave sklada. a niekde som citala ze po pol roku sa dost casto spavanie pokazi, zrejme v suvislosti s tymto. podla mna je to len obdobie. hlavne by mal podla mna citit ze ked zapalce ma v tebe oporu a istotu. on to este nevie spracovat, ze aha mal som zly sen, ale rodicia su tu kusok tak idem spat. podla mna potrebuje to pritulenie aby si ukludnil, pre take dieta ked sa zobudi na zly sen je podla mna jeho pohladu aj meter od matky ako velka neprekonatelna vzdialenost, hlavne ked sa zobudi v noci vystrasene po tme a nevie sa poriadne zorientovat

lu17
5. jún 2014

U nas sa to zmenilo v osmom mesiaci, dovtedy maly spal v postielke...Potom uz len s nami, kedze sa budil kazdu chvilu...Odporucam prisunut postielku k posteli,a ak bude potrebne odstran aj bocnicu. /pokial mate vyskovo zhodnu postel/. Ja som to az teraz po roku skusila a maly v pohode spinka v svojej postielke 🙂

sarinka2012
5. jún 2014

@klh013 Nebrať do manželskej postele,prijst,polaskat,pomojkat,pohladkať ale nebrat preč z postielky,treba to ustat ked už ste mu teraz ukazali že ho zoberiete do postele k vam ale treba byt vytrvalí a bude opať dobre 🙂 dcerka vždy spinkala vo svojej postielke a od osmeho mesiaca vo svojej izbičke,teraz ma dva roky a svoju izbu aj postielku miluje a spinka tam,ma tam svoj priestor a my s manzelom zase svoj ale to neznamena že sa nemazname,netulime,vzdy rano pozbiera dcerka všetky jej plyšky a prijde k nam do postele kde sa všetci spolu mojkame

dobromila
5. jún 2014

@klh013 Ja mám 4 deti a ani jedno nechcelo spať v postielke. Tak spali s nami. Neber to ako záťaž, užívaj si prítomnosť toho malého voňavého zázraku pri sebe. Pokojný spánok dieťatka je posvätný. Sú deti, ktoré s postieľkou nemajú od mala problémy, tak nech tam spia. Ale ak sa mu tam nepáči a chce byť pri vás, tak mu túto potrebu treba naplniť.
Odporúčam prečítať si úžasnú knihu o prístupe k deťom od narodenia po dospelosť - píše sa tam okrem iného aj o spinkaní
http://www.literama.sk/sk/knihy/224480/vychovav...

klh013
autor
6. jún 2014

@daniela1983
@lu17
@sarinka2012
No postieľku máme pri posteli, akurát ta bočná stena sa nedá dať preč, lebo by sa rozpadla celá 😀 aj ja som nad tým už rozmýšlala, že to skúsime nejak odšróbovať tak uvidíme.
A tieto dve noci (klop klop) spal celkom v pohode, 2 krát sa zobudil raz ma to že bol smadný lebo vypil na šupu 40ml čajiku a zaspal a druhy raz o 5 rano bol hladný ale inak len čo som počuila také mravčenie pomrnkávanie, to bolo počiť že sa mu sníva volačo.
A ešte som sa chcela opýtať, neviem či je to hlúposť, ale počula som že pomáhajú aj ti lapače zlých snov čo sa dávaju nad posteľ aj dospelým. Neviete o tom niečo ? 🙂

daniela1983
6. jún 2014

@klh013 to je rozhodne povera. snad kus peria nemoze chytit zly sen co sa odohrava v hlave ci? 🙂

brady1
6. jún 2014

@klh013 sama si si ušila na seba budu, maly ma dost rozumu a vie čo na vie čo na Vas plati 😀 Bude to tažke pre vas aj prenho. Jednoducho ho das do postielky, nechas revat,bude to trvat možno par dni, ale potom si uvedomi že revat nema zmysel. Bude to par prebdenych noci, samozrejme ked reve viac ako 5-10-15 minut treba ho ist pohladit, ale nie vziat na ruky a zaručujem nebude to celu noc on sa z toho totiž aj unavi 😉

daniela1983
6. jún 2014

@brady1 tak tak spravne nechat revat, nech si decko 🙄 uz v 7 mesaicoch uvedomi ze jeho potreby su nepodstatne! 🙄 ano tak uvedomi si ze revat nema zmysel a rezignuje. a podvedome sa nauci ze otravovat rodicov svojimi potrebami nema zmysel...a ked nahodou o par rokov sa budu rodicia cudovat preco im dieta nepovie o svojich starostiach, tak cim to asi bude, ze... 🙄

daniela1983
6. jún 2014

@brady1 inak dufam ze aj ty ked si smutna a rozrusena tak tvoj partner pouziva u istu metodu a necha ta revat az kym ta to nevycerpa a nezaspis.... miesto toho aby ta objal, vypocul
a naplnil tvoju potrebu po pochopeni.... ty mas deti? tomusa hovori materinska laska nechat vyrevat decko tak ze zaspi od vycerpania...su to niekedy vyskusaj na sebe. isto to bude hlboky zazitok a spat sa ti bude ako v bavlnke

brady1
6. jún 2014

@daniela1983 debilina, ja to vidim na kamoške jej maly ma tri roky, spi s nim a niekolko krat za noc stale vstava a vždy pre niečo a ona sama hlada prenho vyhovorky, že prečo sa to deje, to že to začina dieta robit a neroby to od narodenia je že začina rozmyslat. a nemyslim ked idu zubky.mne je to srdečne jedno len som povedala fakt a chcela poradit. moja to nerobila, len teraz ked mala dvaa dali sme jej stenu s postielky dole lebo začala preliezat,tak začala vymišlat, ale to sme jej po dvoch nociach zatrhli a zas pekne ide spinkat a rano pride knam si lažkatn alebo vypitat mliečko.

brady1
6. jún 2014

@daniela1983 a inak sa dieta nenauči,zbytočne budeš 7mes. vysvetlovat ono to nepochopi.

daniela1983
6. jún 2014

@brady1 hmm a co takto naplnit jeho potreby miesto drezury? mam 8 mesacne dieta. a teda chape dost vela veci. ale ozaj vysvetlovat to ze mu odopriem naruc ked sa boji v noci, alebo ho bolia zubky alebo skratka len ma potrebuje tak ozaj nepokusala som sa mu to vysvetlovat. miesto toho si ho pritulim a je klud. nechapem co chces na 7 mesacnom dietati robit aku drezuru. si snad myslis, ze bude s rodicmi spavat v posteli do 15tich? alebo ze do 18tich bude vyzadovat drzanie za rucicku cez mriezky postielky....je to obdobie a toto k nemu patri, az to budu pubertaci co nas nebudu takmer potrebovat, tak nam este bude luto ze uz nam nechcu dat pusu a pritulit sa. a ked to obdbie ze sa tuli chcu a potrebuju nas maju, tak si zelame aby sa chovali starsie a uvedomelejsie a dali nam pokoj! ako za par rokov budeme prestastni ked dietata za nami pride ze sa chce pritulit...hmm len aby sa to stalo. to nam uz len spomienky na toto obdobie ostanu...
chapes co chcem povedat? zlomit dietatu volu v 7 mesiacoch a odovzdat mu do zivota posolstvo ze aj ked place od lutosti, strachu, osamlesoti, tak rodic mu opotrebu nenaplni,...to nie je bohievaky start do zivota.

ushuaia
6. jún 2014

@sarinka2012 @klh013 suhlasim so sarinka...nasa mala spala somnou asi 14 dni od prichodu z porodnice v posteli, potom sme ju dali do postielky, lebo tatino chcel spavat s nami...nasa postel je bohuzial mala 😉 , cize od narodenia spi v postielke a od cca 6 mesiaca sama v jej izbicke, Ja som bola na kazde suchnutie hore, bola som nevyspata, cez den jak matoha. Teraz ma 8 mesiacov ,uz mava vela noci ze sa ani nezobudi, a iba ak ze stratila dudku...ked si ju najde da si do pusinky sama a spinka dalej...vsetci sa vyspime...Cez den uz tiez robim tak ze ju jednoducho vlozim do postielky ked vidim ze je unavena, niekedy pomrnci...niekedy nie. Plac patri do zivota deti...ale pravdou je ze deti su velmi inteligentne a presne vedia co chcu...a aj ako to dosiahnut... 🙂 To neznamena ze sme ju odstrcili...tato vstava prvy kol 6 tej, rano ju prebali a prinesie k nam do postele a vsetci sa pomojkame...A tiez treba brat do uvahy obdobia zubkov a chorob...

daniela1983
6. jún 2014

pises ze sa to deje preto ze dieta zacina rozmyslat. no to je fakt. a to si myslis ze to robi preto aby sa nam pomstilo? alebo aby s nami cvicilo? robi to lebo uz je aktivnejsie, cez den viac zazitkou, snivaju sa mu rozne sny co ho mozu vyplasit a hlavne je v obdobi ked si uvedomuje same seba a to ho tiez strasi a potrebuje sa usitit ze mama je blizko. nerobi to lebo si vymysla a prevadza na rodicovi. 7 mesaocne dieta predsa nie je prespekulovany manipulator. a ze nejake dieta spava do troch rokov s rodicmi? no a co. neviem co je na tom zle.

adeli79
6. jún 2014

@daniela1983 velmi suhlasim s tvojimi nazormi. ved kedy dat dietatu vsetku lasku, opateru, pozornost, ked nie v utlom veku? nemam cas vypisovat viac, len som musela zareagovat a pochvalit. 😉

ikabu
6. jún 2014

ahoj, my sme mali podobný problém, odmontovali sme jednu strany postieľky a dali sme si ju k posteli - vytvorili sme velke letisko 🙂 mala spala v postielke, ale mala pocit, ze spi s nami na posteli 🙂 tak sa naucila spat sama v postielke a postupne sme tam tu stenu vratili a spala v nej dalej 🙂

moni244
6. jún 2014

nečítala som, čo ti poradili ostatné, nám pomohlo dať dole bočnicu z postieľky a priraziť ju k mojej strane postele, odvtedy pekne spí, hocikedy sa ku mne pritúli, rozvalí, má dosť miesta, tak sa jej dobre spí

brady1
6. jún 2014

@daniela1983 pi...namyslis ze každu jednu noc ma taketo pocity????nie to je vychytralost. Ja s mojou sa cely den lubkam a objimame,kedykolvek chce alebo ja. ja jej tu lasku davam a ona to citi. a nehovorim že raz dvakrat za mesiac chce aby som ostala s nou v izbičke, ale vacsinou je taka unavenaze zaspi a od malicka. Lebo dni si tak nabijeme programom, že nema potrebu takto vymislat. A viem a dufam že budeme matpekny a blizky vzath tak isto ako ja s mojou mamou.Jednoducho od narodenia som si ju takto naučila a tak to ma byt. Okrem toho aj manžela lubima chceme este deti a sex.aktivita každy den na vypnutie je tiež doležita.

brady1
6. jún 2014

@daniela1983 nechaj tak ... spytam sa ta za pol roka.

daniela1983
6. jún 2014

@brady1 to ze si mala dieta co od zaciatku spavalo vzorovo to je len stastie. nie vsetky deti su take. a su deti ktorym by si mohla urobit cez den akykolvek program aj tak budu chciet v noci kontakt. no a keby tvoje dieta chcelo raz az 4x v noci jest? tak co potom? treba ho nechat o hlade? co v takom priapde?
to si myslis ze manzelia ktorym deti spavaju v posteli sa nelubia a nemaju sex,???

@adeli79 🙂 presne kedy maximalne naplnit jeho potreby ked nie teraz

veriiii
6. jún 2014

ja len pridam, urcite kazda z nas miluje svoje dietatko..v noci, tie ktore su"pozehnane"mozu spat celu noc, tie ktore nie, bohuzial😉 poznam xy deti,co spia s rodicmi v posteli, daju ich spinkat, spinkaju same az kym nepridu rodicia, vtedu sa dietatko vzdy ale vzdy zobudi..a nevie zaspat..tak to je asi pre dieta lepsie?hmm? 🙄
jasne,ze kazda chceme naplnat potreby svojho dietatka....su vsak aj deti, ktore vedia prespat celu noc od niekolkych tyzdnov..aj moja bola taka..s tym rozdielom,ze ked som kojila, tak som jej musela strcit prsnik, inac by som o chvilu dokojila..v spanku sa napapala a spala dalej..ako hovorm, asi patrim medzi tie"pozehnane"🙂
dnes ale taketo deti su vynimkou a ja sa nestacim cudovat preco? 😕
a takisto sa cudujem,ze ine mamky tu trapia deti inych mamiek..kazdy si najde svoj system..

ushuaia
6. jún 2014

@veriiii vystizne si to povedala, k tomu nieje co dodat... 😀 , kazdy mame svoj system...a pravdaze kazdy jeden rodic chce dat dietatu maximum lasky, citu a samozrejmostou je uspokojenie potrieb co dieta potrebuje... 🙂

daniela1983
6. jún 2014

@ushuaia ano som presvedcena ze matky s nazorom, nechas revat a uvedomi si ze zbytocne reve, chcu pre dieta to najlepsie a naplnaju jeho potreby. jedine ak svoje potreby ze chcu mat od decka v noci svatky pokoj!

veriiii
6. jún 2014

@daniela1983 haha, mozno aj dieta chce mat v noci svaty pokoj a prespat,len ho netreba vyrusovat a budit😉aj to sa stava.. nemyslim, teraz niekolko mesacne babo -ved kej je hladne,smadne, jasne,ze ho nenecham hladovat... ako som pisala, hej, kamaratkine deti su vzdy zobudene rodicmi ,ked idu rodicia do postele..janse, ze to nie je univerzalne..a jasne, ze je to iba moj nazor a postreh...