Ťažké uspávanie

katches69
15. okt 2022

Caute, mali ste niektora s babatkom take problemy s uspavanim vecernym? mala je zvyknuta na rukach , najhorsie to je rano ked sa zobudi napapa je chvilu hore a ptm sa chce uspat ale trva to aj 2hodiny nez zaspi a vecer tiez s tym ze sa rozculuje place, zaspi na par minut zobudi sa a zasa to iste a takto to trva aj 2hodiny

deti95060810
15. okt 2022

ach jaj... to budeš mať veľa roboty. My sme len položili do postieľky a bábo spalo..

anile12
15. okt 2022

Ukladá neskôr. Ak ju uspava 2 hodiny. Tak asi nechce spať. Véd aj keby bola unavená pochybujem ze za 2 hodiny nedokáže zaspať. To je veľa skus dat neskôr spat

minesasubu
15. okt 2022

Náš malý tiež začal strajkovať že chce zaspať na rukách avšak po nakojení ho položím a nechám ho nech spí par krát mu vypadne dudel a začne plakať ale na ruky neberiem ani mu nic nehovorim nerozprávam nanho, ked zacne naozaj vrieskat tak zoberiem na ruky predtým otáca hlavu zo stany na stranu (nevie si nájst polohu) vtedy zavie hned oči a hotovo avšak náš spí v páperovej perinke takže ho tam zamuchlam doslova a je spokojný cize ho polozim na postel a tvarim sa ze je na rukách , niekedy tak potrebuje zaspať mozno kvoli tomu aby bol vo vyvýšenej poloho trošku ale trva to max 5 minut dlhsie ho nedrzím - ziadne natriasanie , iba velmi ale velmi mierne pohupovanie a tsss tsss , nás bude mať 3 mesiace toto sa týka len nočného spánku
ako spí babetko cez deň? aké je staré ? máte nejký rituál pred nočným spánkom ?

katches69
autor
15. okt 2022

@deti95060810 mala je predcasne narodena, 3tyzdne sme boli v nemocnici, tam bolo tak napapala sa dala som ju do postielky a spala, ako sme prisli domov fungovalo to tak asi 2tyzdne a potom bum a uz to tak nebolo

katches69
autor
15. okt 2022

@anile12 nechavam ju aj hore ved nech sa unavi lenze pma ked je hore tak len reve, vyskusali sme snad vsetko, dam ju na ruky klipka ocami pretaca vidim ze je unavena kazdy den chodi spat cca tu istu hodinu tak neviem uz

katches69
autor
15. okt 2022

@minesasubu nasa ma 2mesiace, cez den spinka ako sa jej chce, niekedy je to na hodinku na dve niekedy na 45min, kazdy den inak. Ritual pred nocnym spankom, kupel, papanie , uspavanie. Skusali sme vsetko nic nezabera, ked ju uspavam nerozpravam snou nič

minesasubu
15. okt 2022

@katches69 a uspavas v takej polotme ? a ked ju krmis nezaspí pri tom ?

minesasubu
15. okt 2022

Skús ešte poradenstvo lepší spánok babäťiek

katches69
autor
15. okt 2022

@minesasubu hej v polotme , zaspi pri krmeni ale len neskor v noci a pocas noci ked uz je rozospata, a cez den aj ked zaspi tak na par minut ju vypne z krmenia a hned je hore

minesasubu
15. okt 2022

@katches69 tak cez den ani nas moc nenaspi avsak v noci taha aj 6-10 hodin podla toho ako sa mu chce

katches69
autor
16. okt 2022

@minesasubu moja mala sa este budi v noci na krmenie kazde 3hod plus niekedy aj pomedzi to sa budi

martina2111
16. okt 2022

@katches69 nám pomohla fit lopta a konečne neboleli ruky 🙂

zorkahorka
16. okt 2022

Dvojmesačné babo sa v noci budi. Skus cez den uspat v nosici. V kociku zaspi? Mozno chce cez den len tvoju pozornosť a blízkosť

katches69
autor
16. okt 2022

@zorkahorka viem ze sa budi v noci este 2mesacne babo... len to vecerne zaspavanie hroza. Mam nosic ale zatial sme neskusali, v kociku sem tam zaspi ale viacej ja tych rukach len

zorkahorka
16. okt 2022

@katches69 a o ktorej uspavas? Mne zaspavali deti v tomto veku aj okolo 22.h. ale vždy po napapani bud na prsniku, alebo na flasi

misinka0611
16. okt 2022

Áno poznám to. Ak uspavas dlho, spať jednoducho nechce dieťa nieje unavené musíš čas uspávania zmeniť, možno vynechať spánok. Alebo druhý prípad bolo naňho toho cez deň veľa a teda horšie zaspáva. Je prestinulované. Neviem kolko ma dieťa. Druha možnosť je, že len vyčkať. Nervová sústava bábätiek sa stále len vyvíja a zatiaľ čo jedno je spac, druhé nieje. Zažila / zažívam si 2 extrémy. Prvý spac, položiť odísť a spí hodiny. Druhý nespavec uspavanie na rukach doteraz skoro 1,5 roka a teda spánok krátky, problémy s preložením.. kočík nenávidi doteraz, autosedacku konečne už akceptuje.. pri tom druhom dietati trošku pomohol čas.. 🙂 Síce spí stále krátko ale noc je už OK 🙂 viem je to náročné.. ale musíš byt silná, je to len obdobie.

katches69
autor
17. okt 2022

@zorkahorka okolo tej 7

katches69
autor
17. okt 2022

@misinka0611 mam predcasniatko 2mesacne no, ked ju chcem aj nechat hore dlhsie vecer nech sa "unavi" nejde to, ona sa zacne sama rozculovat a revat

zorkahorka
17. okt 2022

@katches69 to je podla mna skoro b tomto veku. Ked mi zaspal o 22.h o dve -tri hodiny bol hore

miriter
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svokrinjazykmonika
14. apr 2023

@katches69 také malé bábätko má svoj vlastný režim a ty sa musíš riadiť podľa neho a nie nútiť ho ísť spať každý deň o siedmej. Ono sa to časom popraví, ustáli aj samo. Ja som sa vždy riadila podľa dcéry a každý deň išla na nočný spánok inak. O siedmej nikdy, to je skoro ale niekedy o deviatej, niekedy až o jedenástej. Až teraz ako pól ročná chodí spávať každý deň o ôsmej mám to vychádza.

katches69
autor
15. apr 2023

@svokrinjazykmonika okej, je to starý príspevok, ustalilo sa to, teraz chodí ako 8mesacna spávať ajtak stale okolo 6-7-8 plus minus hodina než zaspí, viacej jej to posunúť nejdez stále to tak vychádza ale zaspáva dobre, sama pekne v postieľke. Už je to veľká slečna.

svokrinjazykmonika
15. apr 2023

@katches69 Sorry ja som si vôbec nevšimla dátum že je to už staré. ☺️ Ani neviem ako som sa ku tomu dostala.

katches69
autor
17. apr 2023