Trojmesačné dieťa nechce spať v spacom vaku

effy777
19. jún 2022

Ahojte
Malý má teraz čerstvo 3 mesiace. Od malinká sme ho zavinovali a spáva v mimi zavinovačke. No povedzme si otvorene už v tom je jaká taká hurka😃 ale v spacom vaku nechce spať. Rukavičky musíme mať ak by spal v tom vaku lebo by sa celý doskrabal a dosuchal. ( Ešte ho hnevá bruško ). Poraďte nejaké typy či skúšať dlhšie alebo?

lorin29
19. jún 2022

@effy777 a ulitku? 🙂Tam sa dávajú rucicky dovnutra

matullienka
19. jún 2022

Vyskúšaj ulitku aj v noci sa nebude v nej tak potiť

mauduska
19. jún 2022

alebo zavinovačky dečky? tie sú tenučké, na leto super.

effy777
autor
19. jún 2022

@lorin29 ulitku keď sme skúsili ešte kedysi robil úplný rock n roll 🤦🏼‍♀️😃 ja by som ho do vaku dala ale bojím sa že sa vážne celý dodriape a rukavičky v tomto teple

effy777
autor
19. jún 2022

@mauduska to je aké?

matullienka
19. jún 2022

@effy777 môžeš vyskúšať ešte alebo plienkou zavinut rúčky pevne k telu. A v najhoršom prípade tie rukavičky dajú sa kúpiť aj také tenké bavlnené

effy777
autor
19. jún 2022

@matullienka mám aj tie myslím rukavičky no keď vidím ako spinkaju pekne deti v tých vakoch mi je do plaču ,😃 my máme ešte trošku koliky a budime sa.
Inak mojkačik je dobrá vec?

matullienka
19. jún 2022

@effy777 áno ak si dieťa zvykne inak moja staršia zmolila plienku bez nej nezaspala a robila to hádam do 5 rokov

effy777
autor
19. jún 2022

@matullienka skúšala som aj to myslím plienku 😃 on zaspí bez ničoho. Jedine do kočíka mu dávam takého vibrujuceho spievajúceho ježka.

petamich
19. jún 2022

my sme pouzivali len vacsiu plienku prelozenu na trojuholnik a viazali mu ruky ako v porodnici 🙂 uplne mu to stacilo

andreatytler
19. jún 2022

@effy777 A aj ked nechty ostrihas a opilnikujes uplne nakratko, tak sa doskriabe? V lete je to dost ostara mat rukavice.

ls56
20. jún 2022

Tiez sme zavinovali asi 3 mesiace a prave kvoli horucavam som preucala na spaci vak.. treba uvolnit najskor jednu rucku a nechat babo tak kludne aj 3 noci nech si zvykne ze ju ma volnu.. potom dalsiu rucku znova 3 dni a napokon daj do spacieho vaku a len tou snurkou babo obviaz ako keby malo zavinovacku zviazanu… a potom den za dnom iba povoluj snurku aby bolo babo volnejsie a volnejsie.. ja si popravde neviem uz ani predstavit ze by som malu nechala v tej zavinovacke, vsak by sa uvarila😀 treba len skusat, musi si zvyknut ze ma volne rucky a nohy a ze sa v noci bude hybat

matkahelka
20. jún 2022

@effy777 ja trochu off topic, ale ak ma dieta ostrihane nechty, ako sa dokaze doskriabat? mam polrocnu, prave preto striham nechty 2x tyzdenne. a teraz, v takomto teple to balenie velmi zvaz, lebo sa ti babatko prehreje. je to v lete velmi casty jav u deti.

effy777
autor
20. jún 2022

@andreatytler strihané stále lebo malý je ako nosferatu😃🤦🏼‍♀️ a stále sa bucha a Šucha si tvar

andreatytler
20. jún 2022

@effy777 Ja musim aj pilnikovat, lebo iba ostrihane su neskutocne ostre. Je mozne ze uz zacinaju zuby. Urcite skus tu plienocku do ruky... to bola prva vec ktoru aj nas syn drzal a daval si k tvari.

effy777
autor
20. jún 2022

@andreatytler vieš čo slini jak bernardín a stále si niečo dáva do úst tak je to možné že to začína. Inak skončili koliky a teraz toto🤦🏼‍♀️😅

andreatytler
20. jún 2022

@effy777 Prve zuby boli u nas najhorsie. Potom neskor ked vedel stvornozkovat a chodit uz tu bolest tak nevnimal lebo sa mohol sustredit na kopec dalsich zaujimavych veci, ale v tomto veku musi chudak iba lezat a tak sa cely cas sustredi na tu bolest.

effy777
autor
22. jún 2022

@andreatytler no nejakým zázrakom zaspal vo vaku dve noci po sebe si aj gratulujem 😃 inak my sme druhý deň po očkovaní( prvé očkovanie) mrzuty je iba 37,7 teplota ale uspať ho je zázrak