Existuje nejaká hranica dokedy je v norme, aby dieťa spalo v spacom vaku?

Zodpovedané
10. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom spania dieťaťa v spacom vaku. Dcérka má 2,5 roka, meria 97 cm a váži 16,5 kg. Stále spáva v spacom vaku. Je jej to zjavne pohodlné, lebo sa v noci nebudí.

Vak má dĺžku (od pleca po spodok) cca o 10 cm viac než je jej výška. Dcérka v spánku dosť "putuje" po posteli, čiže keby mala perinu, hneď by bola odokrytá.

Existuje veková, výšková, váhová alebo psychologická hranica dokedy je v norme, aby dieťa spalo v spacom vaku?

Nebráni spací vak dieťaťu vo vývine?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

spacie vaky sú väčšinou vyrábané pre deti do 36 mesiacov.

Neviem o žiadnej kontraindikácii na spanie v spacom vaku dlhšie. Avšak cestovať Vám dcérka bude aj keď bude mať 3, 4 roky. S tým treba rátať.

Ak je vo vaku ešte vôľa a dcérka má vyslovene spokojný spánok, myslím si, že to nie problém.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas