Udržanie hlavičky u bábätka

laura_222
2. feb 2018

Ahojte,
mam dcerku ma 4,5 mesiaca,včera sme boli u lekarky a vsimla si ze mala neudrzi hlavicku, lezala na chrbte a lekarka ju potiahla za ruky, hlavicka jej padala do zaklonu, to iste ked ju drzim na rukach hlavu jej musim podopierat, na brusku hlavicku drzi pekne vydrzi sa pozerat aj niekolko minut. Lekarka bola zhrozena ze 4,5 mesacne dieta uz musi hlavku udrzat aj ked lezi na chrbte. Hned sme s nou isli k neurologovi ten ju vysetril a povedal ze je v poriadku. Viem ze kazde dieta je ine a kazdemu to rozne dlho trva, ale chcela by som sa opytat aku mate skusenost Vy, od kedy Vase deticky drzali hlavicku len s minimalnou oporou?
Dakujem za odpovede!

laura_222
autor
2. feb 2018

@terez26 super tak to je sikovny😍

laura_222
autor
2. feb 2018

@taga nie sama to skusat nebudem nech jej viac neublizim ako pomozem nech s nou cvici fyzioterapeut a ja az potom ked ma to nauci. Dakujem ;)

laura_222
autor
3. feb 2018

@meandbaby vdaka za tip urcite si ju pozriem

laura_222
autor
3. feb 2018

@pieksamaki nasa mala je strasny placko, od narodenia vela plakavala, neurolog to zhodnotil ze je v poriadku len jej nervovy system nie je este celkom dovyvinuty a tak velmi intenzivne reaguje na podnety, vsimla som si ze nema rada ked sa jej dotykaju cudzi ludia casto az hystericky place, ukludni sa az ked ju vezmem na ruky a pomojkam, vojtovku sme chvilu cvicili kvoli tomu ze otacala hlavicku viac do pravej strany ako do lavej, ale tie fyzioterapie boli boj,aj ked sa cvicil len jeden cvik dookola a to otacanie sa za dva mesiace uplne upravilo, po fyzio bola cely den nervozna. Preto fyzioterapeutka navrhla bobatha s tym ze uvidime ako to bude znasat.

pininka
3. feb 2018

@laura_222 nasa doslova neznasa ked sa jej dotykaju cudzi, dokonca aj k svokre nechce ist, co sa jej ani nedivim. Je velmi kludna od narodenia,kym ju nechce brat niekto cudzi. Takze poradna u nas vyzera tak, ze ju vyzleciem, pride k nej doktorka a uz nikto nic nepocuje. Snad to neskor bude lepsie.

laura_222
autor
3. feb 2018

@pininka aj u nas presne to iste, znesie este moju sestru a mamu, ale snad z toho vyrastu lebo ten plac je ako by ju z koze drali chudatko

pininka
3. feb 2018

@laura_222 presne aj u nas, ani ked ju ockovali tak nerevala. Synovia by boli isli aj s certom hocikam, ale ona nie, ona najprv dlho pozoruje a potom sa ako tak odvazi ist odo mna, ale za par minut u doktorky na to nieje cas.

laura_222
autor
3. feb 2018

@pininka kazde dieta je ine, bola by nuda keby boli rovnake😊 ja som si vsimla ze lepsie reaguje na brunety, aj ja mam tmave vlasy asi preto, blondinky maju smolu vresti aj keby boli neviem ake mile na nu 😂😂 a miluje seniorov na tych sa usmieva od ucha k uchu😂

pininka
3. feb 2018

@laura_222 nasa miluje uz teraz chlapov,to ma mne😁😁. Moze byt akakolvek zena, ked je v miestnosti chlap, vsima si len jeho a ide na ruky iba k chlapom. Ale to mozno bude aj tym ze ma doma dvoch starsich bratov a skor su jej blizsi muzi ako zeny.

laura_222
autor
3. feb 2018

@pininka 😂😂😂 zlataa😍

aninka30
9. dec 2018

@laura_222 ahoj ako ste na tom teraz?cvicenie pomohlo?ako dlho ste museli cvicit?mam totiz podobny problem s mojou malou..

laura_222
autor
9. dec 2018

@aninka30 uplne sa to upravilo, chodili sme na Kramare. Absolvovala 8 terapii potom to doktorka ukoncila a tym ze je ok. Ale ona ma svoje tempo vo vsetkom. Sadla si ked mala 12 mesiacov, teraz ma skoro 15 postavi sa pekne ale chodit sa boji, prejde len po posteli gauci ale na zemi sa boji aby nepadla.. neurologicky je uplne v poriadku, videli ju 3 fyzioterapeuti tiez zhodnotili ze je v poriadku. Inak je velmi aktivna, sikovna a super komunikuje. Zbehnite si to dat pozriet tie cvicenia fakt pomahaju

sss2023
5. okt 2023

@laura_222 ahoooj ako to dopadlo a tou hlavičkou nepamataš?....moj tiež nedrzi na rukach skôr ju zakláňa. Dakujem

sss2023
5. okt 2023

@laura_222 už čitam prepáč 🙂🙂

konatt
21. mar 2024

@sss2023 a vy ste ako dopadli?😅

sss2023
25. mar 2024

@konatt tak maly ma 9 mesiacov uz hlavu drzi dobre, uz aj sedi a stvornozkuje ale bojujeme stale so slabym trupom; tak dufam ze sa to spevni tym stvornozkovanim hlavne 🙂

konatt
27. mar 2024

@sss2023 dakujem za odpoved😊