Ako motivovať trojmesačnú dcérku, aby pekne držala hlavičku?

Zodpovedané
19. júl 2022

Dobrý deň,

máme dcérku, ktorá má 3 mesiace a týždeň. Dcérka má problém udržať hlavičku, nechce vôbec spolupracovať. Robíme s ňou aj lietadielko na rukách a iba niekedy zdvihne hlávku. Na brušku je aktívna. Keď ju okúpeme a masírujeme, tak pekne dvihne a rúčkami sa podoprie.

Ako ju motivovať, aby to robila aj cez deň a nie len večer?

Ďakujem

Dobrý deň,

je vhodné vyšetrenie detským fyzioterapeutom, aby skontroloval či dcérka nemá ľahkú diastázu, predilekciu, či čokoľvek iné.

Osobne sa mi páči, že sa v troch mesiacoch dávajú kontrolovať všetky detičky. V zahraničí to tak aj je. Do takejto konzultácie sa naozaj oplatí investovať (stojí cca 15E).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas