Uspávání a spánek 6 měsíční dcerky

teddysmith
2. nov 2016

Poprosim o radu a názory.,Mám 6ti měsíční holčičku.Od malinka jsme měli problém s usínáním.Potřebuje plinku přes hlavicku, prostě svoje intimčo.Uspavali jsme prve na rukách, potom jsme objevili kouzlo fitlopty.A tady se schovává problém.Když ji uspim na lopte a zůstanu tam s ni sedět a držím ji, dokáže spát i přes dvě hodiny, ale když ji uspim a polozim ji, i přesto že si lehnu s ni, spí jen hodinu, 40min. apod.Netvari se sice nějak nevyspane, ale ve mě hloda, jestli je to pro ni dobrý....máme tři spánky přes den,ale když ji odlozim, tak mi ještě jeden přibude.A v šátce mi ani za svět neusne, je to zvedavec zvedavej 🙂 večer uz mi na lopte usíná nechce, chodíme spát o osmé spolu, dám ji prsnik, napapa se, trochu podudla, otočí se ke mě zadkem a spí...🙂 tak nevím, jestli vydržet a sedět nebo prostě položit do postele a akceptovat ty jeji "minispanky".P.S. nejde mi o to, že během toho spánku nic neudělám, domácnost si obstaravam když je vzhůru a tatin se vrátí z roboty. A vyplakavat se mi ji nechce nechat.
Děkuji za vaše názory a rady 🙂

majkaws
2. nov 2016

Ahoj tri spanky cez den, alebo dokonca aj viac sa mi zda na pol rocne dieta dost vela, hlavne ak ti pekne spi v noci. Skus ukladat na spanok len dva krat do dna a mozno pospi dlhsie. Nejde ani tak o to ako uspavas, ale skor kedy. Skus odpozorovat na dietati kedy javi znamky unavy a potom sa snaz dodrziavat kazdy den rovnaky cas.

magmolatus
2. nov 2016

@teddysmith Ked satka nie, tak skus kocik, asi potrebuje aby ju to hupalo.
Ani nasa nechcela spat len polozena v kociku, musel sa hybat. 😀

teddysmith
autor
2. nov 2016

Díky baby, právě že spát chodiva většinou ve stejný čas..ale je pravda že už jsem přemýšlela, že ten.poslední spánek odpoledne zkusím už zrušit...v noci spinka dobře, většinou sice vstáváme okolo šesté, ale spát jdeme už v osm, půl deváté...v noci se budí víckrát, asi cca 5x, ale když ji dám prsnik, napapa se, podudla a spí dál...Ale děkuji, vyzkouším 😉

lulu_2323
2. nov 2016

Ahoj tak nasa dcerka v pol roku spavala len 2 krat jeden obedny o tej pol 11 tak na dve hodiny a druhy o pol 5 na pol hodinu a vecer o pol 9 uz spinkala zda sa mi vela davat ju 3 ci 4 krat spat skus ju unavit a az potom dat spinkat moja ma 14 mesiacov a stale jej ostal spanok o pol 11 na dve hodky a potom az do vecera do tej 8 je hore dieta sa musi unavit a potom rychlo zaspi aj na dlhsie...kedy ti rano vstava? A kedy ti ide prvy krat spat? Prepac ale zle si si ju naucila aby spala len na tebe a len pri tebe moja od malilinka spi v postielke kazdy jeden spanok dietatko musis nechat trochu poplakat a ono sa potom ulozi zamozrejme toto neni nas priprad nasu ako dam do postielky ta sa ulozi a spi ci cez den ci v noci

teddysmith
autor
2. nov 2016

No ja vim, že jsem si s tím na sebe zapletla bič...:-\ první spánek máme ráno okolo osmé...vstáváme v šest, někdy i dřív, teď jak se posunul čas tak i o čtvrt na šest, ale to se zase upraví...potom většinou spí okolo 13 a odpoledne ještě okolo páté, ale to vse snažím ji už nedávat a nějak ji zaměstnat...asi ten poslední úplně zrusim a snad se to nějak upraví....musím to nějak vypozorovat...A co se týče toho vyplakani, tak ja nevím, ale naši když jsme tak nechali, tak po skoro 10min. byla celá červená až bordova až se mi z toho pláče zakaslavala....toto není asi nic pro mě, jsem asi měkota 😉 zkusím to odpozorovat a vyzkouším

lulu_2323
2. nov 2016

@teddysmith a co kebyze ked ti vstane o 6 skusis ju podrzat do tej 10 aby dlhsie pospinkala to by mohol byt obedny spanok a potom okolo tej 4 este raz a vecer o tej 8 aby hajala

teddysmith
autor
2. nov 2016

No vyzkouším...Nic jinýho mi asi stejně nezbývá 🙂 a hlavně stejně záleží i od malé 🙂 ale děkuju za rady, jste super 😉