V čom kúpete deti?

29. aug 2023

Ahojte, teraz som tu čítala diskusiu o umývaní novorodenca, kde píšu ze novorodenci by sa nemali umývať žiadnymi prípravkami iba čistou vodu. S čím súhlasím, ja tak kúpem dcéru doteraz. Ma 7mesiacov. A tak mi napadlo, kedy ste začali používať niečo do kúpeľa? Po kúpaní ju natrieme Weledou na citlivú pokožku keďže mala sklony k atopii.

angeli121212
29. aug 2023

Od narodenia umývam malého čistou vodou a detským mydlom babylove podľa potreby resp raz za čas. Aktuálne ho ničím nekrémujem kedže má pokožku peknú.

anavixy
29. aug 2023

K diskusii intimne partie a mydlo:
Intímne partie je siroky pojem. Nie, GENITAL neumyvame mydlom, staci cista voda, ale umyvanie genitalu musi byt hlavne dokladne a nie len sup sup prejdem naslepo rukou a hotovo. Uplne nevhodne su intimne gely, kedze detsky genital v pokojovom obdobi nema kysle pH.
ZADOK a teda oblast konecnika ale mozeme/treba umyvat aj syndetom, teda “mydlom” bez mydla, ktorym umyvame aj zbytok tela. Rovnako tak slabiny kludne mozeme umyt mydlom.
Rovnako dolezite ako spravna hygiena je ale aj spravne pouzivanie ochrannych kremov typu sudocrem, imazol rybia mast atd. Ochranne pasty v ramci prevencie treba davat okolo konecnika, fakt nie je potrebne natriet dieta od pupka po krize, ako to obcas vidim v praci. Ani natierat pysky (ani velke a uz vobec nie male), ani slabiny, ani semenniky ci penis, co je, mam pocit, zlaty standard kazdej prvorodicky (a niekedy aj viac..). Tieto kremy idu tazko dole a tam uz vacsinou treba na dokladne odstranenie aj “mydlo” a niekedy aj ine pomocky, co samo o sebe nerobi dobrotu, takze ak nechceme umyvat genital mydlom, nepatlajme tam preventivne ani ochranne kremy. Ten patri na zadok rovnako ako mydlo.

3petka
29. aug 2023

Od narodenia kupem v linole. Aj vďaka tomu nemal veľkú tu “mliečnu chrastu” na hlavicke

simca06022011
29. aug 2023

Pouzivalq som klorane pripadne biodermu baby. Ziadnu čistú vodu.

srdeenko19
29. aug 2023

Od narodenia asi do 3 rokov každý deň s mydielkom sebamed-syndet. Je to ta klasická kocka. Od 3 rokov sprchacom od Mixa, taky oranžový s olejom. Pre nás topka. Dcéra ho používa dodnes a bude mať 9 rokov.

juliacenc
29. aug 2023

Od 1 roka prirodna kozmetika