V čom spia vaše 5 týždňové deti?

zoja1234
27. nov 2021

Asi hlúpa otázka, ale prosím vás v čom Spia vaše deti? Syn má 5 týždňov, zatiaľ bol cez deň aj v noci v klasických starodávnych perinkach paperovych (mal na sebe body krátky rukáv bez nôh+ tenké celé dupačky + swaddle me tenucku zavinovacku hlavne kvôli nepokojným rukám, no a perinka ), z periniek už vyrastol chvalabohu !! Rozkopaval spodok dlhými nohami a potil sa v Tom ako divá sviňa, s takou radosťou ich dávam preč .. no ale teraz čo, ma antireflux vankúš v postieľke, myslíte že stačí ked mu dám to isté oblečenie, previazem ruky, zakryjem ho dekou a hotovo? Alebo ako vy obliekate vase deti prosím? Lebo bez perinky ho neviem dať ani na šikmo, ani hlavu nabok :( prosím poraďte

mrnoname
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoja1234
autor
27. nov 2021

@mrnoname no neviem ako spávajú iné deti, potrebovala by som inšpiráciu a hlavne že ako to funguje keď je bez perinky na antifelux vankúši.. či sa nebude šúchať dolu alebo tak...

jazula
27. nov 2021

A má reflux? Moja zniesla perinku naposledy v pôrodnici a od cca 6 týždňov mala skrytý reflux. Pred refluxom som ju položila nabok tak, že som ju oprela o bok postieľky čiastočne o chrbátik čiastočne o bok, tak sa nemohla náhodou preklopiť na bruško. Po vyvýšení postieľky (klinový vankus bol maly sklon pre ňu) som používala polohovací vankus proti pretáčaniu na bruško.

kristina2412
27. nov 2021

Moje obe dcéry nikdy v perinke nespávali( mladšia tak v perinke plakala že aj v pôrodnici ju vždy rozviazali a nechali bez všetkého) mali dupačkový overal z hrubšej bavlny ( napr. Next) a detsky paplón , ktorý som zaprávala na bokoch medzi tyčky postieľky a matrac.

zoja1234
autor
27. nov 2021

@jazula a čo mala oblečené? Má zatiaľ taký menší reflux, lebo len občas trochu vygrcne a často sa po jedle puci, alé bojim sa tak radšej sme vankúš dali

zanetakovacsova
27. nov 2021

@zoja1234 naša má tiež ten vankúš a to s oblečením nič nemá. Šmýka sa dole stále. Na noc jej dávame iba dupačky s dlhým rukávom zakryjeme ju jej paplónom a máme zakúrené. V perinke sme ju mali do jej prvého mesiaca. A odkedy fungujeme bez nej nám prespí celú noc.

valdovalda
27. nov 2021

Skus si vygooglit ulitku/perinkovu ulitku. Syna som v tom mala, ked vyrastol.z klasickej, bez toho by som bola stratena

jazula
27. nov 2021

@zoja1234 Tak keď neberiem do úvahy leto (moja je májová), tak vlastne skoro stále spí v pyžamkách - overal s dlhým rukávom a nožičkami. A zakrytá dečkou, teraz je už chladno a je väčšia (6m), tak paplónik. Skúšala som aj spací vak, ale odkedy zdvíha nohy, tak jej vadí… Inak to, že si pri odgrgnutí aj grcne, to ešte neznamená reflux, to je normálne. Čo na to pediater? Ten vankúš mu teraz kľudne nechaj, ale nerobila by som to veľmi dlho, nech sa ti potom pekne rozhýbe 🙂

yoxinka
27. nov 2021

@zoja1234
Mám tri deti a v perinke nebolo ani jedno …ani ako novorodenci. Mne v tom deti odmietali byť. Dcér malu reflux, v zime spali na šikmom vankúši, body s krátkym rukávom na tom pyžamko a boli v spacom vaku. Najmladšia dcéra má takmer 2,5 roka a stále spí v spacom vaku 🤷‍♀️.

nwnw
28. nov 2021

@zoja1234 v tom veku ponožky a celotelove pyžamko a zakryte ľahkou dekou, alebo paplonikom.

lucylliana
28. nov 2021

Dosť záleží na tom akú teplotu máte v noci v izbe podľa toho sa odvíja aj čo mu máš obliecť aby sa aj náhodou nepodkopal

zoja1234
autor
28. nov 2021

@lucylliana v izbe kde spí máme cca 22stupnov