Váš názor na cviky Vojtovej metódy

doritka
19. máj 2012

Ahojte kočky, mám 9 mesačnú dcérku, ktorú poslal pediater v 7 mesiaci na vyšetrenie, pretože ešte nesedela, kde nám dr. nariadila vojtovu metódu. Začali sme chodiť na rehabilitácie, no moja dcéra zo začiatku plakala, ale teraz pri cvičení je už úplne apatická, zvykla si na tie tlaky a v kľude leží, hrá sa s ručičkami a úplne na mňa kašle. Rehabilitačná mi odporučila aj iné cviky ale po pár dňoch nastalo to isté. Pritom do dvoch týždňov krásne sedela (vymyslela som si pre ňu iné cviky, ktoré ju bavili, už sa aj sama zdvíha na nožičky a udrží sa na nich (loziť odmieta). Mala by som v tom pokračovať (vojtovka), alebo to nechať na jej prirodzený vývoj + moje "vymyslené" cvičenie...síce trochu "opozdený" podľa môjho doktora, ale pomaly začína robiť to čo by vlastne mala, iba o pár týždňov neskôr. Ešte jedna vec...vraj to môže byť aj dedičné a vraj ja som bola presne taká..najradšej som sedela a chodiť ma naučili až keď som mala 1,5 roka (vtedy sa to neriešilo). Zato komunikácia je super. Už sa vie vyjadriť ..rozpráva jedna radosť napr..mama hopa, ak dačo nechce normálne povie a vrtí pri tom hlavičkou "nenene", pýta sa na otecka kde je tata, spieva.... naozaj neviem, čo mám robiť. Na jednej strane vidím, že vojtovka pre ňu nieje to pravé a že sa skôr rozvíja mojím cvičením, ale na strane druhej sú tu lekárske záznamy, ktoré treba mať v poriadku. Prosím, skúste mi poradiť.

zabka1124
19. apr 2015

skus plavanie, nasmu pomohla Bobath metoda a plavanie. Ale my sme boli v BB na detskej rehabilitacii, pozrela maleho primarka aj Dr( v 8 mesiaci), odporucili nam toto +PLAVANIE.Setricka nam ukazala ako sa cvici , maly reval ako tur, bo chcel robit nieeco ine. Doma sme cvicili 2 x denne ale takou hrou a mozem povedat, ze po 3tyzdnoch plavania a aj cvicenia , zacal sam lozit.Falkt odporucam, ale plavanie s intruktorom, ktory vie co a ako.,nie len take clupkanie sa!!1

veronika011
11. jan 2016

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci nepoznate niekoho z Trnavy, prip. okolia, kto sukromne cvici vojtovu metodu?dakujem

1984ivetka
12. jan 2016

@veronika011 ahoj vo Velkom Mederi je uzasna reh.sestra na vojtovku s detmi my sme chidili od 21 dna zivota mojej dcerky a myslim ze by ta vzala aj bez sprievodneho l. Je ozaj super VYBORNU PRISTUP LUCKY K DETICKAM MA skus zavolat 0911196436 daj potom vediet

2842015
18. feb 2016

@blumchen2
Ty pises akoby 30km 4x za rok bola nejaka obeta. Keby si kazdy den cestovala 30km tak nic nepoviem.@blumchen2

blumchen2
18. feb 2016

@2842015 cestovat s dietatom to nie je az taka sranda. Ja si to viem zariadit, ale pre niekoho to predstavuje problem.
Presne tolko s chodievala do prace, kym som neostala na MD.

jenny333
2. nov 2016
gabussik
2. mar 2017

@blumchen2 mozem sa opytat, preco nema dietatko cvicit vojtovku po chorobe/ockovani aspon 5-7 dni? dakujem 🙂

blumchen2
2. mar 2017

@gabussik pretoze v pripade chroby ide o zapal. Pri ockovani sa moze zvysit teplota a to su kontraindikacie cvicenia. Jednoducho povedane.

ppavlenda
19. apr 2017

@stanka02
Ahoj, vedela by si mi prosim poslat kontakt na tu pani zo Stupavy? Tiez mame podobny problem. Dakujem pekne.

vevericka31
26. júl 2017

@dasenka26
My sme to tiež cvičili na odporučenie neurológa lebo malý bol spomalený vo vývoji (nedvíhal hlavičku, veľa spal, bol podľa mňa len pohodlný ) a pastozny - narodil sa 5kilovy a priberal takmer kilo na každom vážení. A teraz to ľutujem lebo malý na 22mesiacov a už cca pár mesiacov neobsedí na mieste, nič ho nebaví viac ako 3min a veľa kričí a hádže sa. Mám dojem či to uňho nespôsobilo hyperaktivitu lebo sa rozhýbal neúmerne svojmu prirodzenému vyvoju

tobihomamina
26. júl 2017

Ahoj, ja mam doma predcasne narodeneho synceka v 33tt a tiez nam bola vojtovka odporucena. V den ked nas prepustali z nemocnice nam ukazavala dva zakladne cviky. Ako pani sestricka zacala ukazovat na malom bola som zhrozena a povedala som jej nech stym okamzite prestane sotva mal vtedy len 2 kila a ona donho zabarala prsty a tlacila ako besna. Vtedy som si povedala NIe! Premna to nieje pomahanie detom ale tyranie. Ved ked bude dieta chciet bude sediet lozit co chce. Nikdy sa nechodilo tabulkovo ked som bola mala. Chodila som uzastnemu lekarovi a teraz knemu chodi aj moj uz 9 mesacny syncek. Zatial nesedi,neplazi sa. Doktor vravi ze ma nato hromadu casu ze kazdy sme iny. Jednu dobu nam drobec preferoval len pravu stranu hlavu inak dat nechcel. A aj to sa casom same upravilo, sice nas neurolog strasil ale ja som nedala na jeho slova a nechala som to na malom.On je inak sikovny uz aj daco povie ale proste ma svoje tempo. Ja by som zvolila skor čas ako vojtovku. Tak ako tak vam drzim palce

fialka21219
10. sep 2017

@lenkacka
Môžem sa opýtať aj ja cvičím Z malú vojtovu metódu poraďte mi ako často mám splácať bod malej mne kazala minútu ale môžem to za sebou stlacat vždy alebo len Z jednej strany minútu A Z druhej A potom pauza či ako ďakujem za radu

kikusa23
19. mar 2018

@inka070707 čítam váš článok naša sa narodila v 26tyzdni dali nam vojtovku cvičiť. Plač mi problém nerobí. Ale ako matka cítim to tak že ma to vôbec neťahá cvičiť . Naša je momentálne ako 6 tyzdnova drží hlavu , kope kyva rukami je aktívna reaguje na mňa na hlasy na zvuky svetlo keď ide z izby do izby múka čo sa deje. Hračky začína vnímať . Dokonca sa mi už 4 razy usmiala keď som na ňu vravela. Ja si myslím že na ten týždeň je aktívna až moc a není vôbec ztuhnuta. A keď som snou cvičila nespala divila celý deň celú noc nekakala nám. Čo mám robyt

gabussik
19. mar 2018

@kikusa23 instruovala vas rehabilitacna, ze nemate cvicit niekolko hodin pred vecernym spanim? mozno je problem v tom.. a ze dieta nekaka je uplne normalna vec u tak maleho babatka.. moze kakat Xkrat denne ale aj nekakat 5 dni..

kikusa23
24. mar 2018

@gabussik veď to už viem a vojtovku budem určite cvičiť.

jankakim
11. mar 2019

@rebecca16 ahoj, viem, že velmi stara diskusia, ale mam uplne rovnakého malého, skoro 10m, hypotonik, samozrejme odporučená Vojtovka. Mna veľmi zaujíma, ako ste cvičili? Ak sa to teda da ešte niekde najsť🙂

rebecca16
11. mar 2019

@jankakim v babyfit.sk nam velmi pomohli. Neviem kde vsadial maju pobocky, prip za nimi prides kvoli kinzultacii do BA. Pytaj sa na Angeliku - ona je jedna zo zakladateliek. Mojho syna rozpohybovala. Som jej vdacna.

jankakim
11. mar 2019

@rebecca16 ďakujem, pozerala som to, ale BA pre nás neprichádzado úvahy. Možno ešte ta konzultácia. môžem sa spýtať, ako pracujú s babätkami? Aké metódy používajú? Nikde to tam neviem nájsť, sú to nejaké špeciálne cvičenia? Ďakujem ti veľmi pekne🙂

rebecca16
11. mar 2019

@jankakim nazov cvikov alebo metody neviem. Ak. Irje popisany na stranke. Na pravidelne cvicenia k nim chodit mozno nebude ani treba. Nam stacila 1-2konzultacie na skupinove cvicenia sme uz potom chodili uz len tak z dobre vole.

kikusa23
8. apr 2019

@rebecca16 dobrý deň pridám sa k téme . Mám narodenu dcéru v 25 týždni . Takže 3,5mesuaca v inkubátore cvičili s e vojtovku už od 40 týždňa vývoja. Cvičila som doma zacat som sa chodila do Martina na rehabku v tomto meste aj ležala. Cvičili s e ako sa dalo treba podchytiť začiatky kde tie cviky niesu až také drastické . Dieťa to povzbudí ale pre slabšie mamičky je to ťažké počuť ten plač. Naša chvála Bohu išla popredu . Má 17 mesiacov a už chodí 3 týždne ako začala tak chodí je opatrná nehádže sa mi . Keď už dieťa dlho rackuje a dvíha odporúčam bobata na fitlopte. Je to zbytočne takto týrať dieťa keď je šikovne

katarina644
8. apr 2019

@jankakim ahoj, ja mam tiez hypotonika, ale uz vacsieho skoro devatrocneho chlapca. mame aj ine diagnozy. vojtovku sme cvicili do dvoch rokov, kedy sa postavil. rok a pol lezal skoro na posteli. s hypotonikom treba cvicit stale. kym je maly tak s nim a potom ked bude vacsi bude musiet sam stale cvicit. drzim palce. hypotonik je diagnoza na dlhe trate. vela stastia.

katka1111111111
9. okt 2019

@rebecca16 dobrý večer, môžete mi prosím napísať akou hrou ste na neho išli? Ďakujem krásne 🙂

brunetka0203
12. dec 2019

@stanka02 prosim ako sa vola ta pani v Stupave, co s Vasim babatkom cvicila tu vojtovku?

stanka02
16. dec 2019

@brunetka0203 bola to p. Širočková

ivetka79
12. nov 2020

@blumchen2 dobrý večer,poznáte takého dobrého neurológa,odborníka?