Vojtova metóda - mamičky z Prešova

joanina23
14. mar 2017

Ahoojte chcem sa spýtať, ktorá mamička musela s babatkom chodit na rehabilitácie a cvicit Vojtovu metodu? Sú tu niektoré mamičky z Prešova?

willino1
14. mar 2017

cvičila som s dvojčatami cca od pol roka Vojta... Moji boli len "lenivý".... no žiadne športové talenty 🙂 však po kom...rodičia sú tiež "skydlá" 🙂

david93
14. mar 2017

my sme cvičili ale v Košiciach

joanina23
autor
14. mar 2017

Obavam sa dost vojtovej metody..pretoze mala iba preferuje jednu stranu. Otáča sa za hrackami a drží pekne hlavičku. ..

kamimira
14. mar 2017

aj my sme cvicili cca od dvoch mesiacov a chodili sme na to asi 5 mesiacov 🙂

petulda333
14. mar 2017

My sme chodili do KE,syn pri tom plakal a vela ale nie od bolesti ale preto ze je to neprijemne. Ale pomohlo mu to velmi,po 2tyzdnoch dobehol vela veci a potom postupne vsetko

nikolajka2
14. mar 2017

Ahoj, my tiez cvicime 4 mesiac. Pomaha to. Preferovanu jednu stranu, rozvicis lahko.

joanina23
autor
14. mar 2017

@nikolajka2 dosť sa pri tom naplače? Koľko má bábätko mesiacov?

domin85
14. mar 2017

no ja budem za exota- ja som s malym cvicila od 6tyzdnov vojtovku a nemuseli sme. Jednoducho mal tak slabucky tortikolis,ze to neriesili ani na porodnici ani v obvodna ani nikto, len ja som rehabka tak som si vsimla ze lezi mierne nesyetricky a hned som sla za kolegynou ktora cvici vojtovku aby ho skontrolovala. A mala som pravdu. Ale kopa ludi to neriesi- proste lebo.
Teraz famy o vojtovke: Vojtovka neboli- deti placu, lebo su drzane v pohach idealnych pre spustenie reflexnych zon a nemozu kopat rucickami nozickami ako chcu. PS: moj maly nereval, od zaciatku sme nasli sposob ako cvicit tak, aby sme boli vsetci spokojni.
Dalej: ked sa das na cvicenie s dietatom. to je jedno ci vojtovku ci hocico, ale vojtovku obzvlast, tak t rehabka navedie ako cvicit, bude ta kontrolovat mozno raz za tyzden, ale doma 3-6x denne s dietatom musis cvicit ty. Same sa to nespravi ako si kopa ludi mysli.
A posledna fama s ktorou sa stretavam- kto cvici vojtovku ten je chudacik lebo je natom velmi zle- nie je pravda! Hovorim moj maly mal ledva badatelnu vadu, ale cvicili sme, vdaka tomu uz v roku bol uplne v poriadku, ziadna asymetria, aj chodi pekne, dobry naslap.. A velkym bonusom bolo ze sme nepoznali koliky kedze sme precvicovali aj brusne svaly 😉

david93
14. mar 2017

Vojtovka je super, môj malý mal vážne problémy a pomohlo mu to

veronf
14. mar 2017

My cvicime. Chodime ku Galovej na Mukacevsku S3.

joanina23
autor
14. mar 2017

A ake su tam postupy?

veronf
14. mar 2017

Co sa tyka cvikov? Tazko to opisat. Ja osobne dost bojujem pri kazdom cviceni. I s malym i so sebou.

joanina23
autor
14. mar 2017

Sme dnes tam objednany..preto sa pytam na co sa pripravit a co so sebou vziat

veronf
14. mar 2017

Plienku. A kedze na moj vkus sa s detmi "nebabre" a obrnenymi j nervami.

joanina23
autor
14. mar 2017

Koľkokrát ste tam boli uz?

veronf
14. mar 2017

Chodime tam od cca nov/dec. Nepamatam presne

joanina23
autor
14. mar 2017

A kvoli comu vas tam doktorka poslala? Kolko trva jedno cvicenie?

petatrubicka
15. mar 2017

Ja som s malym chodila od 3 mesiacov potom ked mal rok zacal pekne stvornozkovat uz sme cvicit nemuseli,ked zacal chodit ako 18 mes.cvicime znovu lebo chodi stale po spickach...teraz ma 22 ma uz je tonarocne,niekedy uz nevladzem

veronf
15. mar 2017

Slabe brusne a chrbt svalstvo. Vzdy do polhodky uz obleceni odchadzame. Ako bolo na cviceni?

joanina23
autor
16. mar 2017

Sa mi zdá že prvé celkom dobré. ..malá sa smiala ale na konci povedala že budú take cvičenia čo bude aj plakať.... Prvým cvičením asi nechce nikoho vyľakať ☺

nikolajka2
24. mar 2017

@joanina23 - place iba pri poslednom cviku,lebo je otocena dole tvarou a to s ajej nepaci. A este som nevymyslela sposob ako to spravit bez placu.

nikolajka2
24. mar 2017

babenky, tie co mate deticky 6 a viac mesacne- da sa vam cvicit cvik na chrbatiku? lebo mne sa mala toci na vsetky strany a uz ju nedokazem udrzat. Hlavickou toci sprava do lava. ako to robite?

petatrubicka
24. mar 2017

@nikolajka2 ja sa trapim 20 mesacnym

nikolajka2
25. mar 2017

@petatrubicka - a da sa ti to cvicit tie 3 cviky, alebo cvicis aj ine cviky?

petatrubicka
25. mar 2017

@nikolajka2 na chrbatiku mam ten cvik co ho mam medzi nohami a tlacim na jedno rebro,na boku to uz nezvladam ho udrzat ani som ten cvik asi 2 mesiace necvicila ,bola som tehotna a este mam jeden co cupi a sa ma postavit a ja mu tlacim s vahou na kolienka a na chrbatik a mame chodit po plysakoch po nafukovacke...aby sa snazil nestat na spickach,este mame masirovanie noch to ma rad☺

nikolajka2
26. mar 2017

@petatrubicka - taj js potom cvivim uplne ine cviky, vy to mate uz zamersne na chodenie. Moja sa velmi prehyba do luku, tak preto msme cviky na spevnenid chrbtice -pretacanie , lezenie.

sensation
7. okt 2017

Ahojte mamicky je tu niektora z vas co chodi na Vojtovu metodu cvicit do tt?dakujem

svetluskagabrielle
22. júl 2021

Do luku