Večerné uspávanie 17 mesačného dieťaťa v aute

zuzana_stet
26. jún 2015

Mate prosim skusenost, ze dieta 17 mesacne dieta nevie same zaspat v postelke? Nezabera nic, len hodit do autosedacky, do 10 minut zaspi, prelozim do postielky a prespi celu noc - aj 12 hod. Len by som rada uz prestala vozit kazdy vecer v aute. Prosim poradte, dakujem 🙂

zuzana_stet
autor
27. jún 2015

mamicky ste velmi zlate, dakujem vam ze ste mi odpisali, poradili a poveali svoj nazor. som rozhodnuta s tym seknut a naucit moju dcerku zaspavat v postielke, dufam ze to zvladneme, obe. este raz vam velmi pekne dakujem, prijemny vikend 🙂

sharlotta
27. jún 2015

Ked som moju dceru odstavila, uspavala som tak, ze som si sadla na kraj postele, ju som si posadila na kolena celom k sebe, objala ju, hojdala sa s nou dopredu-dozadu a spivala jej. Ona sa najprv hnevala, vzpierala,ale potom zaspala. Postupne sme presli na postel,tam som jej tiez bud spievala,alebo ju skrabkala po chrbatiku. Vtedy mala 2 roky, teraz ma 4,5. Doteraz ma problem so zaspavanim. Nemusela som ju nasilu odstavovat, mohla som pockat,kym sama dozreje :-\ No co uz. Su deti,ktore jednoducho nevedia len tak zrazu vypnut a potrebuju so zaspavanim pomoct. Bud monotonnym pohybom,alebo niecim,co ich upokoji. Drzim palce.

charlie1980
27. jún 2015

@zuzana_stet

Nepoznam tvoje dieta, neviem, ci ho uspavas presne na cas (lebo aj tak to niektore robia) alebo podla toho, ake je unavene (moj maly vtedy naberie druhy dych a zacne vyhadzovat sufliky, nie je uplakany, beha z izby do izby. Vtedy ho okupem, potom nakrmim. To ho upokoji a ide sa spat. Mozno by si mohla upravit rezim, napr. o hodinku, dve neskor krmit, kupat...poznam mamicky, ktore hovoria, ze o 20.00 musia ich deti spat. Ja si to neviem celkom predstavit, kedze My skutocne chodime presne o 22,00, sam sa tak nastavil...zacali mi davat "dobre rady" a skusila som ho teda uspavat od 20.00. To bolo nieco neskutocne! Rano o 05.00 sa mi budil, mrzuty a ledva vydrzal do 10.00, musel si pospat 2krat za den, lebo do vecera uz zase nevydrzal. Zase spal okolo 16.00, pritom uz potreboval len jeden a dlhsi spanok Naobed. No cele zle! Maly bol z takehoto rezimu vdaka mudrym radam uplakany a unaveny. Tak som to nechala zas na maleho a funguje to.
Co sa tyka auta : ja som uz aj autom prestala chodit prave kvoli tomu, ze maly hned zaspal a ked sme isli okolo 18.00 naspat napr., tak spal az do rana. Ale do 05.00! Takze som musela prisposobovat aj tie jazdy. Aby nebolo skoro, aby nebolo neskoro 🙂 Pretoze zaspal naozaj pri kazdej jazde autom.
Mozno si aj ty akurat na prechadzani z dvoch spankov na jeden...neviem...ak je to tak, bude to zase chvilu trvat, kym sa to upravi. Ak tvoje dieta spava este 2.krat, skus mu zmenit rezim na 1.dlhsi spanok. O to viac bude vecer unavene. Mozno nema len dobry rezim, resp. daj mu moznost upravit si ho ako je to jemu potrebne na zaciatku a ty uz to budes iba regulovat...

zuzana_stet
autor
27. jún 2015

@charlie1980 dakujem ti krasne. ked tak nad tym rozmyslam, asi je fakt chyba vo mne, lebo ja som chcela alebo teda chem aby ked udrie 21 hod aby bola dcerka v postielke a spinkala, ale asi ako pises, budem to musiet nechat na nu.ono je to tak, ze este donedavna zaspavala okolo 20, teraz aj o 22 ema problem este vymyslat. tak preto ju plus minus o 21 hodim do autosedacky kde zarucene do par minut spi. cez den uz dlhu dobu chodi spinkavat len 1 krat- cca od 11:30 do 14:30, tak som rozmyslala ci ju nebudem z tohoto dlheho obedneho spnaku budit aby bola vecer viac unavena. neviem...ked ju necham tak ako ona chce, tak predpokladam ze mi vecer zaspi cca o22 -23, bude spat do rana do cca 10 (spinka v kuse od malicka v priemere 12-13 hod), potom a mi posunie ten spominany obedny spanok na neskorsiu poobednu hodinu, neviem si potom predstavit ako to bude fungovat. tato otazka spanku dcerky je mna ako nevyriesitelna hadanka, nesplnitelna uloha, strasiak...

tajka1986
27. jún 2015

@zuzana_stet uz davno si s tym mala seknut. Proste postel a hotovo. Ked chces,poplac si,ja pockam 🙂 Ono ho to prejde len musis byt dorazna,do kedy chces takto fungovat?

mmoni89
27. jún 2015

Fuha tak mňa by asi porazilo. Zásada u nás, o ôsmej už kľud a chvíľka pre nás s mužom. Človek potrebuje aj trochu oddych pre seba, veď celý deň behať za krpcom od šiestej.. No teraz už je veľká tak je to ťažké ale určite ako radia baby najvyšší čas s tým niečo urobiť a nepovolit. Ja som naučila malého zaspávať samého v postieľke ešte ako malého. Proste som odmietala ho hojdat na ceciku aj do desiatej
Naučil sa rýchlo, teraz ma 13mesiacov a zaspí krásne sám, proste rozumie že postieľka je na spanie a vôbec nevymysla. A keď sa nám narodí druhé tak hneď od malička tiež naučím zaspávať samé.

maary11
27. jún 2015

@zuzana_stet A cez den teda zaspi bez auta? Nasa bola taka ista, na rukach bez sance, nosit sa nechcela, satka ani nosic u nas absolutne neuspeli, najspokojnejsia sama na gauci/posteli a potom na zemi 🙂 chvilu mala obdobie, ze zaspavala s nami na posteli a potom sme ju preniesli do postielky, ale teraz vobec, musi byt sama v postielke (na posteli akurat tak vystraja), ma svoju deku, do tej sa schuli, teraz uz aj moncicaka, toho chyti a otoci sa chrbtom, aby zaspala. Uz pochopila, ze to je jej priestor na spanie. U vasej je to asi tak, ze pre nu je ten priestor to auto a samozrejme to este kolise a ten zvuk je cisto uspavaci 🙂
Ak sa vsak vasa boji spat sama (mozno kvoli tme), tak urcite nenechavat samu v izbe, byt s nou, skusit ju nechat v postielke, ale byt pri nej, lezat na posteli, aby vedela, ze ste tam a nebala sa. My mame stale zapnute aj take to slabe svetlo, aby v izbe nebola uplna tma. Drzte sa!

werka_t
27. jún 2015

@zuzana_stet co by som ja niekedy dala za to, aby mi dieta zaspalo vecer do 10 minut. Hoc aj v aute. A, zeny, to snad nemyslite vazne, ze nechat to na dietati, nech si urci kedy je cas spat!!! Akoze, pardon, ale aby dvojrocne (alebo aj mladsie) dieta chodilo bezne spat o 22-23 hod.? To snad nie. Na jednej strane sa tvarite, ake ste nekompromisne ohladom spania, ze sa zaspava len v posteli/postielke, a na druhej strane vam nevadi, ze dieta si "urci" taky neskory cas ist spat? Ved v takom case som nemohla ist spat ani ked som chodila na strednu. Netvrdim, ze mam idealne dieta, ale spat sa ide o osmej, max.pol deviatej. A ked nezaspi hned (ano, stane sa, ze zaspi az o desiatej, dokonca aj neskor), tak nezaspi, ale vie, ze je cas byt v posteli.

charlie1980
27. jún 2015

@werka_t Nikde som nepisala, ze som nekompromisna v tom, kde bude dieta zaspavat a na druhej strane chodi spat medzi 22.00-23.00 Skus citat pozornejsie. Pretoze som pisala v zmysle asi takom, nech si to mamicka odsleduje a na tom zaklade reguluje. Neviem Preco by som mal mat pocit, ze moje dieta musi na povel ist spat o 20.00, ked to nerobime ani my, zvlast ked nam to takto funguje, ked chodi spat o 22.00.

werka_t
27. jún 2015

@charlie1980 ale ved ja som ta nikde menovite nespomenula. Pisala som vo vseobecnosti 😉

miskaska
27. jún 2015

@werka_t
@charlie1980 nejde o to, kedy dieťa zaspi...nás ma režim, nezaspi o 20:00, ale o 22:00...cez deň zaspsva okolo 14:00...a rád si.schrupne aj 3 hodiny. Akosi sa nám ten režim takto.upravil sám, na základe denných aktivít...keďže ho v septembri caka škôlka, určite sa to zmení. Myslím, že nie je dôležitý čas, ale predvidatelnost režimu pre dieťa a ma vyhovovať celej rodine. Pokiaľ je dieťa cez deň spokojne a nie unavené, nie je o čom.

girlie_konik
27. jún 2015

@werka_t Uplny suhlas, ja to tiez proste nechapem, ako mozu chodit tak male deti spat po 22 hodine vecer 😲
Moj maly ma 16m, vacsinou o tej pol 9 je uz tuhy a my mame s muzom vecer pre seba. Jednak pre toto si neviem predstavit, ze by chodil spat tak neskoro a tiez pre to dieta to podla mna nie je ok, ved my s muzom, dospeli ludia, chodime spat medzi 22-23.
A nie, nemam idealne dieta a dost sme s vecernym ukladanim bojovali, ale uz celkom dlho mame pekny rezim, zaklopem si 🙂

charlie1980
27. jún 2015

Na zaklade toho,Co pise zakladatelka, mali zdravotne problemy od narodenia. Ktovie, Co sa v jej malej odohrava a ako sa s tym vyrovnava. Neda sa zovseobecnovat. Mozno potrebuje uplne iny pristup ako "nechat vyrevat" a ona si zvykne. My sme boli len tyzden v nemocnici a nevedela som maleho mesiac dostat do "normalu"
Kazdy ma svoj pohlad na vychovu. Urcite to nie je spravne, ze dieta zaspava v aute. Ale dokazem ju pochopit. Teraz treba urobit 1.krok...aby zaspavala doma. Zatial bez casoveho obmedzenia. Ked si zvykne zaspavat doma, nastavit jej cas, skracovat, predlzovat podla potreby roznymi aktivitami. Prip. krmenie, vecerny kupel ovplyvnuju spanok...

Prajem vela sil a uspesne zaspavanie v postielke 🙂

kuriatkomm
27. jún 2015

Ahoj,moja dcérka zaspávala v aute,keď mala asi 3 mesiace,mala reflux,koliky,veľa krát plakala tak,že sa povracala,prestala dýchať,nerada na to spomínam. No vedeli sme,že jediný spôsob ako v kľude zaspí,je vziať ju do auta. Áno,okúpanú,niekedy len v pyžamku,zabalenú v dekách. Teraz má 9 mesiacov a zaspáva krásne,vedľa mňa,spievam jej,hladkám ju a hlavne bez plaču. Bol to ale dlhý boj,kým sa odnaučila od auta,no NIKDY som ju nenechala vyplakať. Najskôr som ju uspávala dlho na rukách,postupne vedľa mňa v posteli..píšeš ale,že dcérka má nejakú traumu z nemocnice,že sa nechce túliť a nosiť na rukách,nemyslíš si,že ak odstrániš tento problém,bude ľahšie aj zaspávanie? Pomaličky by som si k nej hľadala cestu,k tomu aby sa chcela k tebe pritúliť,ponosiť na rukách,aby sa pri tebe cítila bezpečne.. Večer by som sa s ňou hrala na posteli,spievala jej,v prítmí,aby to hneď nevyzeralo,že chceš aby spala,aby nezačala plakať.. No prajem ti veľa síl 🙂

marissenka
27. jún 2015

@zuzana_stet my sme mali toto iste...treba len vydrzat a mat pevne nervy...nasi sice neboli v nemocnici,ale podla mna je to taky vek kedy skusaju.

timea7
27. jún 2015

@charlie1980 všemožne vyhovieť dieťaťu som sa nikdy nesnažila, moje dieťa zaspávalo od narodenia v postieľke, pretože som nikdy nezačala s takými somarinami, ako uspávanie na prsníku, na fitlopte, vozenie v kočíku a pod. O aute nehovoriac. Prečo, z akého dôvodu by som mu mala vo všetkom vyhovieť? Nemysli si, že zaspalo vždy na povel, že nám nešli zuby, dokonca mal za sebou v 17 mesiacoch už operáciu, ľahla som si k nemu, rozprávala som mu, spievala, hladkala ho po chrbátiku, držala za rúčku, ale z postieľky nevybrala. Nikdy som ho nenechala vyplakať, ani to neuznávam. Neviem si predstaviť, ako by som uspávanie v aute riešila pri viacerých deťoch, prípadne dvojičkách. Na čo si vyrábať zbytočné problémy?

charlie1980
27. jún 2015

@timea7 Ani ja som nezacala so "somarinami"ako uspavanie na prsniku, pretoze som nekojila. Ani "somariny" ako nosenie, pretoze moj syn sa nikdy velmi s oblubou nenosil. Ani somariny ako fitlopta, pretoze nikdy nebol velmi rad na rukach. A teda si to nevyzadoval. Nakrmila som, otocila som ho na lavy bok a to znamenalo spanok. Az do chvile, ked zacal stvornozkovat. A vtedy som predsalen musela vymysliet "somarinu" ako uspavat v kociku, lebo liezol z postele, darmo som mu ja hladkala ruku a chrbatik.
Mne je jedno kto ako uspava, no mozno niekto to povazuje za somarinu, niekto inak nemoze, tak vymysla somariny. Kazde dieta je ine, kazde ma svoj charakter, jedno cuci, kde ho strci, ine si vydobija. Inemu je vsetko jedno. Kazde dieta je osobnost a individualne. Preco by mali vsetky deti reagovat rovnako, ked ani My dospeli nie sme rovnaki...?
Chcela som tym napisat len tolko, ze to, coho sa nedozaduje tvoje dieta, Este moje sa moze a nie je to ovplyvnene len a len vychovou, Ale aj genetikou.

timea7
27. jún 2015

@charlie1980 Ja so reagovala najmä na tvoju vetu, že sme zabudli, ako sme sa všemožne snažili deťom vyhovieť...to je zásadná chyba - snažiť sa všemožne deťom vyhovieť. Prečo všemožne? Cieľom je, aby dieťatko zaspalo. Nie je cieľom, za akú dlhú dobu. Každá mama si prirodzene hľadá taký spôsob, ktorý jej vyhovuje, no často bohužiaľ nemyslí na to, že vytvorí dieťaťu návyk,ktorý bude časom ťažko odbúravať a ešte bude mať dieťa pocit, že ho trestá, keď mu odopiera niečo, čo doteraz považovalo za bežné. Inak, ako ti mohol vyliezť z postieľky, keď začal štvornožkovať? Ja som nepísala, že sú všetky deti rovnaké, sú rôzne, lebo reagujú na rôznych rodičov. Ja si vždy pri podobných témach spomeniem na moju švagrinú, ktorej sa v zahraničí narodili dvojčatá a muža mala často aj týždeň preč. Čiže žiadne vozenie v aute a iné aktivity sa nekonali. A to sa deti prirodzene narodili predčasne, jedno malo dosť vážne zdravotné problémy, bolo aj v nemocnici. Ibaže mama mala iba dve ruky a 24 hodín. A deti ju potrebovali ako-tak oddýchnutú, nie na pokraji zrútenia. Písala som, že moje dieťa malo za sebou nemocnicu, operáciu, strach z bieleho plášťa....po príchode z nemocnice sa tiež nedokázal odo mňa odtrhnúť, bál sa zaspať....aj pre mňa by bolo jednoduchšie voliť iné riešenie, ale nie vždy to jednoduchšie je aj lepšie.

charlie1980
27. jún 2015

@timea7

Inak, ako ti mohol vyliezť z postieľky, keď začal štvornožkovať? Ja som nepísala, že sú všetky deti rovnaké, sú rôzne, lebo reagujú na rôznych rodičov.

Mala som bocnicu (neviem, ako sa tomu hovori po slovensky) Preliezol na velku postel a odtial dolu.
Neviem, kolko mas deti, ja mam zatial jedno, Ale som si viac nez ista, ze dve deti od tych istych rodicov mozu byt uplne ine.

timea7
27. jún 2015

@charlie1980 deti robia iba to, čo im dovolia dospelí, keď vytiahnem bočnicu, tak predsa nevylezie. Robím roky v škôlke, kde sa každý september stretávame s rodičmi, ktorí si nevedia predstaviť, ako dieťa zaspí bez...ako bude jesť, keď nebude mať pri tom....ako pôjde na prechádzku, keď sa nechce držať za ruku....ako? No jednoducho, pochopí, že to skrátka môže byť aj ináč. Len dôslednosťou, že môže byť dve deti od jedných rodičov iné, dokonca dvojčatá každé iné, aj jedno a to isté dieťa iné v určitých fázach svojho vývoja čiste náhodou viem. 😉

romana19
27. jún 2015

@zuzana_stet do puberty ho to prejde. 😉 😉

katarinamarkova
27. jún 2015

@zuzana_stet nechce sa ti ho vozit? tak ho nevoz.
naucila si ho na taky ritual pred spanim.....ocovidne vam nevyhovuje.....tak ho zmente, vymente za nejaky iny....ako napr. citanie rozpravky, kratky rozhovor pred spanim.
startovat auto, lebo dieta sa chce pred spanim vozit? nikdy 🙂
teraz v lete to mas este vcelku OK, ale predstav si co budes s nim robit v zime 🙂

nikuska744
27. jún 2015

pánečku, to koľko benzínu spálite?

romana19
27. jún 2015

ešte by tu bolo riešenie kúpiť si karavan. 😉 😉

zuzana_stet
autor
27. jún 2015

@charlie1980 dakuejm za mile a povzbudive slova, krasny vecer 🙂

maminkasisa
5. júl 2015

urcite s tym treba prestat a cim skor, aj my sme mali problem, ze mala asi 3 mesiace zaspavala na rukach, potom som si povedala dost, tak sme si porevali asi tyzden, uz som to chcela aj vzdat, ale vydrzala som to, mala zistila, ze ani placom neuspeje, tak postupne zaspaval v postielke a nie na rukach, takto by ste prisli o nervy