Večerné zaspávanie

lutia
2. apr 2013

Ahojte potrebovala by som rady ohladom synovho vecerneho zaspavania....na obednajsi spanok ho davam po 4-5hod bdenia od ranajsieho zobudenia, zaspi krasne po par minutach spi, spanok trva od 2 do 3,5 hod ako kedy....najneskor ho vsak nechavam spat do 16.30 nakolko ak sa zobudi alebo ho zobudim o tomto case tak aby som ho mohla o 21 ulozit spat na vecerny spanok....za inych okolnosti ked sa zobudi skor ale spi viac ako 2hodky tak ho davam spat po 5hod bdenia...a zacina problem - v poslednych dnoch uz skoro 3tyzdne zaspava dlho - je este hore viac ako 2hodky...je v postielke a medzitym bud mu podavam dudky ked vyhadzuje alebo mu padnu na zem alebo pozriem plienku ci tam nie je dovod nespania....skusali sme aj lezanie pri nom - on v postielke a my na postely, zaznute svetla ci mu len osvetlovalo izbu alebo mal sam zazate v izbe...ale nic
dakujem

zuzkat1
8. jún 2013

@lutia nechapem naco ho budis.moja ma 3 roky a 4mes. A dakeky spi do 3tej inokedy do 5tej a vecer ideme vzdy v rovnakom case spat... Nechaj na neho kolko potrebuje spat tolko nech spi.dolezite je dodrzat hodinu kedy ho das spat.inak v skolke chodia najmensi spat o 12tej tak asi tym smerom by som sa vybrala...

zuzkat1
8. jún 2013

@lutia v nasej skolke spia od 12tej do 3tej...

diana_81
8. jún 2013

@lutia

cize v podstate sa od zaciatku aprila co si otvorila tuto temu vela nezmenilo? Co ste skusali? Ake "metody"? Len posuvat casy a budit? Ci ste ho nechali i sameho aj ak plakal v postielke? Co bolo spustacom - zaregistrovala si nieco? U nas sa to zhorsilo posunom casu na letny a aj jej teraz rastie vela vela zubov naraz. Ono ja to vydrzim, nejde mi o to, ze by som neuspavala, len hladam sposob ako jej dopriat ak to je mozne viac spanku...

verronicka
8. jún 2013

@lutia no my mame s vecernym zaspavanim tiez problem a vobec nezalezi na tom kedy a kolko spi cez den. Nas je ranostajko vstava 6.00 -6.30h Spinka 1x za den (mame 14mes.) o 11.00h - 12.00h ako kedy. Spinka vacsinou 2-3h. Niekedy ked je unaveny je hore uz od 6.00h dam ho spinkat aj o pol jedenastej,cize ked spinka 3h je hore cca o 13.30h ! a aj tak mi je vacsinou este o 21.00h hore a nemozme ho uspat. Skusali sme v kociku, v postielke, na postely....kazdy vecer ho uspavame minimalne hodinu 🙂 Cez den problem nema, sam sa pyta ked sa napapa´pyta si svoju deku s ktorou spinka, dam ho do kocika a za 5min. spi (potom prelozim do postielky).

verronicka
8. jún 2013

@lutia a urcite nebudim pripajam sa k nazoru @andryskam. napr. dnes mi spinkal 3,5h skoro do 16.00h lebo sme mali aj krusnu noc, sa budil stale mu idu zubky, tak som ho nechala nech si odpocinie 🙂 preco by som ho mala budit podla mna je to hlupost 😉

lutia
autor
9. jún 2013

@verronicka len stale nepisete kedy dieta davate spat po akom case bdenia...

lutia
autor
9. jún 2013

@diana_81 ono sa zmenilo...ze nespavame do 9 a to len z dovodu ze sme zaspavali okolo 22,23 hodiny co je pre take dieta nerozumne drzat tak dlho hore a drzat sa ze ved nie je unavene...ja som a chcem ho naucit rezimu a preto dodrziavam ten kt som si zvolila....nikto mi nevysvetli preco poobednajsi spanok je bez problemov a nocny je opacne, dnes napr zaspal v pohode a bez problemov...

leporeloo
9. jún 2013

@lutia nejskor davat spinkat, zrejme este nie je unaveny....

lutia
autor
9. jún 2013

@verronicka len je rozdiel byt v noci hore zo zubkov a spat po celu noc bez budenia, a ako pises ze niekedy spi pomenej,niekedy viac ale aj tak to nema ucinok na nocny spanok...takze "pes musi byt niekde inde zakopany" a nie je to o "nasilnom" budeni...

lutia
autor
9. jún 2013

@leporeloo a co je podla teba davat neskor spinkat? teraz ho davam spat medzi 20-21 hodinou...

leporeloo
9. jún 2013

niekedy staci polhodinka,niekedy aj menej ale skor skus vypozorovat ze uz je unaveny...
my sme jednu dobu chodili spinkat aj o 22.30 proste skor nechcela... rezimi deti sa stale menia
a najma stale bude viac hore...

verronicka
9. jún 2013

@lutia ja som ti len napisala, ze u nas je to podobne s tym vecernym spankom a sama neviem preco to tak je 🙂 ze poobede zaspi v pohode a vecer nechce 🙂 A po akom case bdenia? asi cca 5hod. Priklad: cize vstane napr. o 7.00h spinkat ide o12.00h (3h spi do 15.00h) potom o 20.00h je uz nachystany na vecerny spanok. A ci ho budis cez den alebo nie, ucinok to nema asi na vecerny spanok , tak naco ho budit 😉 🙂

ivka2903
9. jún 2013

ja si myslím, že každé dieťatko má svoj režim. Môjho syna som nikdy nebudila. Vždy som ho nechala spať toľko, koľko potreboval. Takéto problémy so zaspávaním sme mali len pri prechode z dvoch spánkov denne na jeden. Tak som si pri postieľke posedela dve hodiny.. a čo??? To obdobie prešlo.. Len si myslím, že treba skôr pozerať na potreby dieťaťa ako na tie svoje....Fakt nevidím žiaden význam rušiť ho zo spánku..

bashka
9. jún 2013

a preco ho rano nezobudis skor? Tym padom ho das spat skor na obed a nasledne skor vecer. Vybavene 🙂

diana_81
9. jún 2013

@lutia

cize ak tomu spravne rozumiem Ty ho ulozis pred 21, ale este stale zaspava dlho sam, cize moze byt ze okolo 22 este stale nespi, len tam lezi?

Ja som kedysi tiez nebola za budenie, ale potom sme si vobec nevedeli naplanovat den. Podla mna v tomto veku uz nejaky rezim zavies treba. Ja vdaka tomu presne viem ze o 5 hodin neskor ju mozem bez problemov ulozit na obed spat. Samozrejme ze ak je chora alebo po extra narocnej noci konecne pokojne zaspi o 6, tak urobim vynimku a viem, ze tomu musim prisposobit den... No ale vecerne zaspavanie je stale katastrofa. Lezi pri mne, dojci sa alebo sa hra s ruckami, neplace, nevymysla, nechce von z postele... proste len nie a nie vypnut. Nechapem... Skusim este presunut poobednajsi spanok nech nespi dlhsie ako do 14:45-15:00 a ulozit ju po 6 hodinach bdenia poobede a ak ani to nepomoze tak neviem...

carodejnica
9. jún 2013

@lutia moja dcéra začala od 18tich mesiacov bojkotovať denný spánok, zaspavala neskoro a potom večer nie a nie spať, tak po týždňoch trapenia som jednoducho denný spánok zrušila a dala "večer" skôr spat, koľkokrát už o 18tej spala až do rána do 8ej. 🙂 Dodnes cez obed nespava, ani v škôlke. 🙂

diana_81
9. jún 2013

@carodejnica

ahoj... ono ja mam podobny problem ako lutia, preto beriem Tvoju reakciu ako reakciu i na nasu situaciu - moja mala ale ocividne ten poobednajsi spanok potrebuje a aj pri nom nema problem zaspat... a spat 2-3 hodiny... Uprimne si neviem predstavit necht ju fungovat az do vecera, ved i teraz byva po 5 hodinach uzmolena, podrazdena... podla mojej skusenosti ho potrebuje.

lutia
autor
10. jún 2013

@diana_81 ano rozumies tomu spravne, ked sa zobudi o 15 hod ( a musim napisat pre tych zastancov co nebudia - VZDY SA UZ BUDI DO 15 HOD, budievala som ho len zo zaciatku ked sme prechadzali z 2 spankov cez den na jeden) tak zaciname vecerny ritual o cca 20.30 a stava sa ze lezi v postielke aj 30 az 45 min a niekedy aj dlhsie ked vymysla...

taktiez dodam na tvoju reakciu carodejnici - ze aj moj potrebuje poobednajsi spanok, bez neho by to bola hruza pretoze on je unaveny a spanok potrebuje...niekedy je uz umrncany a ospaly o 11.30 hod a to uz len rychlo rychlo spat lebo aj zaspavanie sa stava zlozitejsim

viem ze keby som ho nedala poobede spat tak isto by mi zaspal aj sam a to skor nez by bolo po 19 hod.

lutia
autor
10. jún 2013

@ivka2903 my sme problem so spankom a zaspavanim nemali do 20 mesiacov, on ako jedine dieta co ine deti maju uz len dva spanky na den tak my sme spavali 3x denne a ked som to spocitala tak za den bol hore len 8 hodin...a nechala som ho pretoze som videla ze to potrebuje a neboli ziadne problemy....vtedy som pocuvala preco ho tolko nechavam vyspavat atd. ale ako dni pribudali tak sa uz stavalo ze uz 3spanky za den bolo vela...tak som to zredukovala na dva a takto sme boli mesiace a nakolko zacal zaspavat az o 23 hodine tak som to zredukovala na 1x denny spanok a teraz je to oki aj ked vecerne spanie je niekedy problem....a nakolko chcem malemu dopriat spanku tak spi 3hodiny denne...

dve hodiny uspavat dieta alebo len pri nom sediet nie je zas podla mojho nazoru dobre...a hlavne nie pri synovi pretoze on v tej chvili oziva a viac sa jasi...

lucica
11. jún 2013

AHojte, ja by som sa chcela tiez podelit s vami o nase problemy so zaspavanim a ak mate, dajte prosim aj rady ako to napravit. Náš malý má 9 mesiacov a bohuzial sme si ho naucili na zaspavanie na rukach ☹
Zaspavanie trva cca. 2 -5 minut, cize nemame problem s tym ze by bol tazky (ma 9kg), ale radi by sme sa toho zbavili. Cez den chodí stále spať po 2 hodinách bdenia. To má tak od narodenia. Ale jeho spánok trvá tak cca. 30-40 minut. Len vynimocne spinka 1-2 hodinky. Cez den spava na velkej posteli a v noci v postielke. Rano vstavame okolo 7:00-7:30 a vzdy po tých 2-2,5 hodinách bdenia ide spinkat. Len pred vecerným spánkom je hore 3-4 hodinky. TO vstane cca. medzi 16:00-17:00 a spinkať ide medzi 20:00 a 20:30 (samozrejme zaspávame na rukách). Ked ho polozím do postielky, tak v momente sa postaví a zavesí na zábradlie postielky. Nechce ležať. Ani ked ho dame na velku postel a lahneme si k nemu, tak sa mu nepaci. Ak ho necham len tak, tak zacne lozit a splhat sa po mne a ak ho chytim, aby lezkal a nehybal sa, tak zacne plakat. Ked ho pustim, zasa zacne lozit. Na zaspávanie nemôžeme používať mliko, lebo síce už nie je kojený, sme na umelom, ale som rada ked v noci vypije 200ml, inak cez den nic. Rano a na olovrant mu robim 100ml mliecka a vypije z toho tak 10ml maximalne. Mlieko mu moc nechutí. V noci mi vpyije bez problemov. Pred spinkanim pije cajik (asi 50-100ml). Ako ho odnaucit spinkat na rukach.