Môžu sa kvapky Melatonín pura junior užívať dlhodobo?

Zodpovedané
22. jan 2022

Dobrý deň,

mám skoro trojročnú dcérku, ktorá má problém s večerným zaspávaním. Uspať ju trvá aj vyše hodiny. Nepomáha ani to, že ju z poobedňajšieho spánku zobudím skôr.

Keď som skúšala nedať ju na obed spať, tak večer zaspí hneď. Ale navečer je už nervózna. Poobedný spánok ešte potrebuje. Dvakrát som jej pred večerným spaním dala kvapky Melatonín pura junior kúpené v lekárni bez predpisu. Zaspať jej po nich trvalo 15 minút.

Môžem ich podávať aj dlhodobo?

Ďakujem

Dobrý deň,

Melatonín je prirodzený ľudský hormón a jeho produkcia by mala byť práve okolo 3. roka najvyššia.

Podľa môjho názoru nie je vhodné dieťa učiť na takéto prípravky. Po vysadení Melatonínu pura junior sa problémy so zaspávaním môžu ešte viac prehĺbiť.

Poobedný spánok ešte potrebuje. Skúste nastaviť jej režim tak, aby mala väčší interval medzi poobedným a večerným spánkom.

Melatonín pura junior

Melatonín pura junior - kvapky pre deti od 3 rokov s obsahom melatonínu. Príchuť bielej čokolády.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut