5 mesačné bábätko pred večerným zaspávaním nechce, aby som ho hladkala. Prečo to robí?

Zodpovedané
9. sep 2021

Dobrý deň,

moje 5 mesačné bábätko pred večerným zaspávaním nechce, aby som ho mojkala a hladkala. Má z toho nervy, kope ma, plače. Radšej sa otočí na druhú stranu a zaspí sám. Už som myslela aj na autizmus.

Ako je pravda, že od začiatku som ho takto učila, aby nezaspával na mne, v našej posteli alebo v mojom náručí. Od začiatku ho dávam do svojej postieľky hneď ako som videla, že gúľa očami a zaspáva. Proste nenechala som, aby spal inde okrem svojho miesta.

Cez deň sa stáva, že ho pred spinkaním nosím. Väčšinou stačí, keď ho dám do postieľky a hladkám ho. Hneď vtedy zaspí. Alebo ho dám do našej postele a zaspi iba tak, že naše čelá sa dotýkajú.

Teraz sme kúpili nosič a veľmi rád je v ňom, ale nevydrží tam dlho v bdelom stave. 30 minút a zaspí. Následne ho dávam hneď do postieľky.

Spí 11 hodín. Niekedy sa zobudí na cumeľ. Akonáhle mu ho vrátim, tak spí ďalej.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

každé dieťatko má iné preferencie, na celkové uspávanie, spánok, uspávanie, kontakt. Neznamená to žiadnu patológiu, vôbec nemyslite na autizmus, nie je to žiadny potencionálny prejav.

Z toho, čo píšete je všetko v absolútnom poriadku. Užívajte si materstvo s krásnym synčekom ❤️

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas