Večerný harmonogram. Ako ste na tom?

nikush4
26. feb 2010

ahojte. mam 2 mesacnu dcerku.. a rozmyslam nad tym ako si co najlepsie usporiadat vsetko okolo babatka tak aby si aj ono zvyklo na urcity rezim vyhovoval aj jej aj mne. mame totiz trosku problem.. ja malu kupem okolo siedmej...lenze to vzdy vychadza aj na cas papania.. a tak mi cele kupanie place lebo je hladna. pred kupanim ju ale kojit nechcem aby som ju s plnym bruskom nenatahovala. ako to robite vy?? O kolkej kupete vase deticky??? a krmite ich pred alebo po kupani? dakujem za odpovede

nikollette
26. feb 2010

zmen si údaje v pase 😉

momin
26. feb 2010

nikolete to je odpoved jak blazen... 🙄

Ahoj nikush4: tak my uz se od malicka snazime koupat v 7. koupeme teda pred jidlem protoze maly hodne blinkal kdyz byl prtavy-a blinka obcas i ted....
Poku mas neblinkaci mimco,tak sem slysela ze je lepsi koupat po veceri-prave proto at ve vene neplace hlady.... 😉

tymothy
26. feb 2010

Nikush, není nic jednoduššího, než posunout to koupání na půl 7. 😉 Já krmím taky až po koupání a vyhovuje nám to tak.

nikollette
26. feb 2010

A čo, kedže režim nemáme 🙄

sakura77
26. feb 2010

nikol,teraz je najidealnejsi cas "vytvorit rezim"-ja som tiez zacala okolo 5-6 tyzdna a do 10 dni sa krasne naucila-okupkat,napapkat v spalni-uz po tme,odgrgnut,sups do vaku(alebo perinky)pusa,zavrem ,odidem 😉
deticky su teraz najtvarnejsie,skus "nacvicit" 😉

rimmel
26. feb 2010

nikoll nemate rezim?

nikus sak to prehod napapajte sa a potom sa kupte, ja to tiez tak robim ,vecera najpr a potom kupanie..u tvojho babatka je jedno ci bude papat pred ci po kupani, lebo bude este potom papat aj pocas noci cize neboj sa zehladna pojde spat..kup vtedy, ked ma nato babo naladu, o rezim sa nestaraj nejak extra, hlavnenech babo rozoznava noc a den. 🙂

momin
26. feb 2010

Pak nechapu proc reagujes......

Nik a nebo tak jak pise tymothy... Ale me prijde divne tahat mimco do vany napapane... Ale je to asi jen proto ze sem na to zvykla jinak.... 🙂 😉

nikollette
26. feb 2010

Nie. Niekedy papá pred kúpaním, niekedy po kúpaní.
Spať ide ked je unavený. Co je od 20 - 22tej. Nesílim to, aby som ho nasilu uspávala polhodinu.
Mliečko pije vždy ked už ide spať v posteli.

rimmel
26. feb 2010

mne zas pride cudne babo okupat a potom mu dat veceru a este sa mi zaspini..ved aj my ako deti sme sa kupali pred spankom, nie pred vecerou.. 🙂

rimmel
26. feb 2010

my napr kupeme pol hodku po veceri

nik vidis,mozno kebyze rezim mate, vsetko u vas vyzera inak.

momin
26. feb 2010

rimm jenze u nas to fakt jinak nejde protoze kdyz dam maleho najezeneho do vany tak se mi poblije....

rimmel
26. feb 2010

momin 😀 v poho, kazdy to ma asi inak, ono je to v podstate jedno, tebe by sa poblil,mne by sa zase pred spankom zaspinil 😀

sakura77
26. feb 2010

jaj,pomylila som si niky,pisala som pre nikush 🙂

nikollette
26. feb 2010

Inak podobmé témy už tu sú 😉

aleachim
26. feb 2010

nikollette, režim asi nemáte, protože jste si ho nevytvořili.

aleachim
26. feb 2010

momin a mě zase příjde vykoupat dítě a pak mu dávat kaši, po které je jak prase 🙂 . Každá to máme asi trochu jinak zorganizované.

aleachim
26. feb 2010

chybí mi tam "divné" 😀

aleachim
26. feb 2010

jéé, teď koukám, že rimel napsala skoro to samé, co já. Jen jí tam nechybělo "divné" 😀

pavcik
26. feb 2010

My se koupeme po 19h a potom až papáme. Před osmou už hajá v postýlce. Už si na to taky navykl. Já režim ani nijak zvlášť nevytvářela. Matýsek si ho vytvořil sám jak to ve stejnou dobu vše vyžadoval.

rimmel
26. feb 2010

aleachim 😀 😀 ty si divnaaaaa 😀 😝 😀

jaaty
26. feb 2010

nikush, ja som vždy najskôr Hanku okúpala, potom dostala papať a ešte pred spánkom som si ju vždy na seba aspoň na 5 min. položila-chvíľu sme sa mojkali 😀 .
Potom odchod do izbičky, položiť do postieľky, zapnúť monitor a privrieť dvere. Odmalička zaspávala sama a tak je tomu doteraz.
Ty sama si zvolíš, čo ti najviac vyhovuje - či skôr kúpanie alebo papanie. Nastavovať režim je však správne. Už som písala v inej téme, že dodáva deťom pocit istoty. Hanka vždy chodila večer spávať o ôsmej a aj teraz. Asi od 3 mesiacov už spávala pravidelne 2x denne v rovnakom čase, od cca jedného roka raz denne.
Tvoja dcérka je ešte maličká, tak s tým spaním cez deň bude ešte problém, ale večer si nastav rovnako.
... a mne sa osvedčilo, odlíšiť denný a nočný sánok. Napr. cez deň nezaťahovať rolety, spať v kočíku vonku alebo doma v obývačke na sedačke, či občas v lehátku na balkóne. Cez deň neprezliekať do pyžamka, atď...

nevesta
26. feb 2010

Misku (starsiu) kupeme po veceri, kedze je ako prasiatko, niekedy si este vypyta mliecko.

Lenku mladsiu kupem pred jedenim, bo by grcala a to nemam grcacie dieta... Tak isto sme to robili u starsej, pokial nezacala papavat na veceru kasu z tanierika. Potom sme kupanie prehodili a kupka sa az po... 😉

aleachim
26. feb 2010

a taky ve vaně čistím zoubky, takže pak už nedostane žádné jídlo. No, někdy ještě mlíčko. Chudáci zoubky 😀

svetlankat
26. feb 2010

jaaty ahoj, mozem sa opytat, ked ste babatko ucili na rezim, dali ste ho do postielky a privreli dvere, neplakalo? ak ano ako ste to riesili, nechali steho vyplakat alebo si islak nemu? moju malu ked dam do postielkyje tichuckoasi len chvilocku a potom prideplac.

bocinka
26. feb 2010

nikush, já to dělám tak, že malou nakojím, jen tak, aby neplakala a pak ji pookoupání dokrmím a šup do pelíšku... 😅

rimmel
26. feb 2010

stevlanka ja som proti vyplakaniu, ja maleho uspavam na prsniku.

jaaty
26. feb 2010

svetlanka, áno dvere sme vždy privreli a väčšinou neplakala, ak plakala išla som k nej a zisťovala príčinu. Hanka mala dudlík, tak ak bola najedená a mala ho v pusinke, problém väčšinou nebol.
AK plakala, vždy som išla k nej, ale nevyberala som ju z postieľky. Pohladkať, prihovoriť sa, prípadne som ju chytila za rúčku alebo som jej ruku položila na hlavičku (čelo -keď budeš hladkať smerom očká, dieťa má tendenciu ich zatvárať). Bábo sa môže báť, takže svoju prítomnosť by som mu neodmietala. ... keď je však čas na spánok, myslím, to je ale môj názor, netreba dieťa vyťahovať z postieľky. Bude zmätené, nebude vedieť, čo sa ide diať, či ho chceš nosiť, či ide jesť....
"Plač" sme skúsili v 6 mesiacoch, keď sme sa odúčali od nočného kojenia. Trvalo to však celé 4 dni a plač nebol dlhší ako 3-4 min. Takže o vyplakaní by som nehovorila. ale to je iná téma 😉

collette
26. feb 2010

Ahojky,

my začínáme přípravu na koupání v 7. Příprava zahrnuje i cvičení, takže jídlo před koupáním neexistuje, všechno by vyblindil 😅 Koupačka tak v 7,20, necháme ho se vyřádit (má vodu moc rád), a tak kolem 3/4 na 8 lahev. Koupel ho zklidní, lahev ještě víc (kolikrát při ní i usne) a pak rovnou do pelíšku, tedy zhruba kolem osmé.

Dokáže být také čuník, tak mu motám kolem krku plínku, takže se nezaprasí a pak stačí mu akorát otřít papulku mokrým perlanem.

Ale to je o dítku na mlíčku, pokud už večeří "jako velký", tak si myslím, že je ta koupel "až po" na místě. Tam je taky podle mě menší riziko, že večeři vyblindí.

Nikush - Už tu bylo psáno, že dětem režim svědčí. Tvoje malá má už evidentně nastavený krmný režim. Posunutí koupání o půl hodiny snad nepředstavuje takový problém, ne?

Já osobně nesouhlasím s Jaaty. Chci, aby věděl, že když je v postýlce, tak má spinkat a naopak, že v postýlce se spinká. Kočárek je na procházku (ale když v něm usne, tak ho samozřejmě nebudím 😀 ), na hrací dece se hraje a podobně. A to odlišení je dáno už samotnou koupelí. Ale netvrdím, že jiný přístup je špatný. Tak to vnímám já. Je to hodně dané profesionální deformací - motám se kolem lidí se spánkovými poruchami ☹

svetla - zkus režim "1-3-3-5-5-7" - ta čísla značí minuty, po kterých k mimi přijdeš, zklidníš ho a zase odejdeš. Zklidněním je míněno tiché klidné promlouvání, pohlazení, daní dudlíčka (pokud ho používáte), upravení dečky. Ale nezvedat! To samozřejmě platí v případě, že jde o vzteklé vyžadování pozornosti. Pokud si jen brouká nebo trochu nadává, nech ho/ji a vůbec tam nechoď, pokud cítíš, že něco není v pořádku, tak samozřejmě pochovat a zjistit, co je příčinou 🙂 Každá máma pozná, co je vztek a co zoufalství. Miminka dokážou být pěkně vyčůraná a samozřejmě zkouší, co všechno jim projde a hrozně rychle vycítí naši slabost a dokážou si nás lehko ochočit 😉

collette
26. feb 2010

jaaty - tak ohledně nevytahování souhlas. Doufám, že nebudeme za macechy 😅

vinifera
26. feb 2010

Kupeme ráno alebo počas dňa. Podľa toho ako nám to víde. Večerné kúpanie bola katastrofa - nebolo možné ho potom uspať.
Večer medzi 19 a 20 papá. A tak do 22.30 sa hrá a potom zavelím večerný spánok a o 23 väčšinou už spí.