Veľký amok, keď ukladáme 16-mesačného syna spať

vasjar
18. okt 2022

Ahojte, syncek (16 mes) bol bezproblémový co sa týka spania. Vždy večer okolo 7.30 sme ho dávali spinkať, fľašu mlieka a 10 minút a už driemal. Teraz posledné dni je to hrozne :(. Neskutočne Place a kričí, ze spat nechce. Včera tak plakal až ho to doslova unavilo (a to už bolo 10 hodín večer). Nechcem, aby takto zaspával, s takým plačom, ale tiež nechceme aby tak neskoro išiel spinkať. Mali ste to aj vy takto? Prečo ma teraz zrazu taky vzdor voči spaniu?

zorkahorka
18. okt 2022

Cim je dieta staršie, tym viac vnima a ma viac podnetov. Aj nas mal take obdobie. Treba to len ukorigovat, nedovolit mu vyvadzat dlho do noci

roja01
18. okt 2022

Skuste na niekolko uspavani fit loptu. Je to narocne, pretoze je uz tazky, ale mozno sa ukludni a pojde vsetko po starom.

beata_k
18. okt 2022

@vasjar Separacna uzkost? Spi sam v postielke?

vasjar
autor
18. okt 2022

@beata_k nie, uspavame ho v posteli a až keď tuho spi, dáme ho do postielky

beata_k
18. okt 2022

@vasjar Nema vela podnetov cez den? Niekedy sa z nich deti nevedia ukludnit a pokojne spat.

marianarem
18. okt 2022

@vasjar A ako to ma s dennymi spankami? Mozno z nich treba ubrat, bud jeden spanok menej alebo skratit cas spania. U nas bolo horsie vecerne zaspavanie vzdy spojene s tymto.

vasjar
autor
19. okt 2022

@marianarem spi už len 1x cez deň. Na obed okolo 11-12 ho dávam a spi tak do 3 hodín.

marianarem
19. okt 2022

@vasjar No mozno mu treba ten spanok skratit, 3 hodiny je dost. Ja mojho maleho normalne budim. Viem, ze mnohi su zastancami toho, ze dieta sa budit nema, ale ja budim a funguje nam to. Vzdy ked zacne byt vecer problem, tak skratim denny spanok. U vas by som skusila ubrart na zaciatok 30 minut, ak by nepomoho, tak aj hodinu.

klarolinne
19. okt 2022

Skrátiť ten trojhodinovy spánok jednoznačne. Alebo Skús ho nedať spinkať cez deň. Možno to nepotrebuje, ono spať tri hodiny denne od 12 do 15, a o 19,30 ísť spať znova tak sa mu nedivím,že výstraja.