Veľmi zlý spánok 8 mesačného dieťaťa

lienka1122
13. nov 2015

Ahojte mamicky. Viem, ze je tu mnoho diskusii o zlom spanku u deti no aj tak pridam nas problem. Moj maly ma 8mesiacov a zhruba mesiac ma naozaj zly spanok. Skoro nespi ako cez den tak aj v noci. Cez den je nenormalne aktivny, ale naladovy, nesustredeny, nepokojny, uspat ho je boj a ked sa to podari casto sa uz po 10-20minutach zobudi. V noci sa mi budi kazdu hodinu a inak ako dojcenim ho ani neuspim. Osobne si myslim, ze jeho zvysena aktivita je kvoli nedostatku spanku (mam to podobne) ale trapi ma to, lebo tak male dieta predsa potrebuje spanok. Uz som na konci zo silami, preto ak ste prezili nieco podobne budem rada ak date nejake typy a rady ako ste to riesili. Budem vdacna za akykolvek nazor. Pekny den 🙂
P.s zo zaciatku som to pripisovala zubkom no nezlepsilo sa to ani po tom co vysli a momentalne nemam pocit, ze by sa mu tlacili dalsie.

8291
13. nov 2015

Ja ti veľmi neporadim ale naša malá od bábätka nechce spinkavat cez den.uz ako mesačná cez den spala Max.3 hod.ale zasa noc prespinkala.teraz má 16.mes a cez den absolútne nechce spat to ideme okolo obeda spinkat s obrovskym plačom.a keď zaspi tak na 1hoďku a dost.už sm skúšala všeličo aj ju nechat vonku vybehat,no nič nezabralo.ale zasa večer okolo 19-19:30 ide spinkat a spí do 7-8 hod.rano o piatej si vypije mlieko a spí ďalej.len cez den je to zaberák ja vobec neviem mi urobit lebo nespinkáva a keď je hore to sa nedá,variť uz vôbec nie lebo vsetko ghce robiť somnou.vecer som už unavená ako ťava.ked zaspi zehlim varim a niekedy nič len sa natiahnem a oddychujem.svokra ma od narodenia preslov ze to nie je normálne ze nespava ako babattko ma papať a spať.a ze to je naša chyba lebo sme si ju nenaučili spat

lienka1122
autor
13. nov 2015

@8291 Aj mna svokra stresuje, ze tam nieco nieje v poriadku lebo by mal uz prespat celu noc. Prave to, ze spinka len velmi malo aj mna dost obmedzuje v beznych cinnostiach pretoze si vyzaduje nonstop pozornost. A o mojej unave uz ani nevravim. Chcela by som ho nejakym sposobom naucit spinkat aspon v noci vraj sa to da, len uz som taka unavena, ze nemam silu ani trpezlivost..:(

sofiadurovic
13. nov 2015

nuž asi ta nepoteším ja som mala presne tento istý problém so staršou dcérkou bolo to velmi náročné ale zistila som po čase že je to tým že je kojená a naučila sa ma používať ako dudlík trvalo to do 15 mesiacou potom som s tým skončila z jedného dna na druhý lekárka mi predpísala atb na stratu mlieka malej som vysvetlila že mám bolačku obviazala som si prsia dala som jej normálne kravské mliečko a problém skončil a to nechcela do toho večera a flaške ani počuť ale tým že už bola väčšia tak to pochopila vypila a spinkala ako babatko do týždna sa to upravilo tak že prespinkala celú noc a cez den poobede cca tri hodiny a pokoj 🙂 🙂

8291
13. nov 2015

Verim ti.ja som to spomenula aj mojej pediatricke a ona mi povedala že pokial prespi noc tak mam byt rada.kamaratkina dcéra tiež od bábatka vôbec nechcela spat cez den Max 3 a v noci 5-6.a teraz ma 17 rokov a je zdravá.konzultuj to s pediatrom a keď nti povie že je to normálne tak len skušat a nájsť nejaký režim.u nas je aspon naozaj tu noc prespinka večer si už sama cupka do postele,no cez den keď ideme spat tak to je horor cela bytovka vie ze malá Molnárka ide spat.a či sa smie alebo nie,musí dostať na riť lebo bez toho nezaspi,jednoducho ked jej nacapem 2-3x tak lahne a ani nemukne a zaspí.uz som aj tak robila ze som ju nenutila ze keď nechce tak nechce.ale keď na obed nespala tak dovecera to bolo peklo neskutočne bola zlá

8291
13. nov 2015

@sofiadurovic juj co by som ja dala zato keby mi mala cez den spinkala aspon dve hoďky.naša kojena nebola a súdu dudlujeme o sto šesť.hovi cez den sme už bez aspon sa snazime a keď ide spinkat to musí byť duda.

cervikpepik
13. nov 2015

My sme mali tento problem zaciatkom 6.mesiaca a trval mesiac...syn sa mi budil aj 2x za hodinu,ale mliecko jednoducho nedostal...hladkala som,nepomohlo?Dostal gelik na dasna a cumlik.Ak ani to dostal cajik.Nezaspal a stale plakal,tak som ho vybrala z postele a na 2minutky pomojkala a naspät do postielky,a tak dokookola,chvilku plakal,a potom som konala...nikdy som ho nenechavala vyplakat ale ani som ho neuspavala nejako inak ako sme boli zvyknuti a on zo dna na den v noci prestal buntosit,ani neviem preco 😉 a to sme prve dni boli aj dve hodky hore z nejakych neznamych dovodov

lucia006
13. nov 2015

Neporadim.ale napisem ,ze viem co prezivate .mam doma 3 rocneho chlapca ,ktpry dpdnes neprespi noc:-/ a vtych 8mes.ako je teraz vas syn mi viac ako plynulu hodinu neprespal.tiez bol hore min.10krat .vsetko sme skusili no nic nezabralo a dodnes vstava v noci! ☹

koka3
13. nov 2015

Moj maly ma 7 a pol mesiaca a uz 2 mesiace mi v noci stava kazdu pol hodinu a hodinu.skusala som vsetko,mlieko nechce ani caj ani vodu,ani cumlik.len mrnci.uz som ho skusila dat aj k sebe do postele a nic.clovek musi len vydrzat ci vladzes alebo nie.lahko sa to hovori a realita je kruta ale je to tak.ale drzim palce aby maly zacal v noci lepsie spinkat.

koka3
13. nov 2015

Zabudla som napisat ze sa to da zvladnut.zacala som brat vyrobky z herbalife a tie mi dodali energiu.v noci spim asi 3-4hodky.mam este 2 rocnu dceru a stiham popratat,navarit,poprat a vsetko ostatne.som vdacna tym vyrobkom.ak mate zienky na to financie pustite sa do toho a dobre sa s tym aj chudne.

verka1818
13. nov 2015

@lienka1122 Ahoj, citam Vas problem a to akoby si pisala o nas 🙂 Nasa mala bude mat za tyzden 9 mesiacov a problemy mame uz vyse mesiaca...najskôr sme to tiez pripisovali zubkom, ale tie su uz vonku a nemam pocit, zeby nam isli dalsie 😒 Nasa sa budi v noci kazde dve hodiny, hoci predtým jej stacilo jedno kojenie v noci a bola spokojna. Zaspavanie je tiez boj - odkedy sa vie postavit sama, tak zaspavnie v postielke nehrozi...ulozim ju a hned stoji...myslela som, ze sa unavi a odpadne, ale to ani nahodou...je velmi vytrvala, minule som sa zatala, ze ju necham do uplneho vycerapania, ale k spanku to neviedlo...cize zakazdym ju musim uspat v nasej posteli - aj tam sa mi stale vytrhava a chce sa stavat o celo postele...no je to boj...ked sa zobudi prvy krat v noci, dam ju medzi nas, lebo nevladzem kazdu chvilku skakat do postielky...hladna nie je, mlieka si iba trosku cucne...ona sa prehadzuje, metie, niekedy nahlas placka so zavretými ocami, inokedy sa hned vyda stvornozky...no proste je velmi nekludna, niekedy jej staci dat dudlik a pohladkat, inokedy to trva dlhsie...vôbec si nevieme vysvetlit, cim je toto sposobene...cez den mame tiez boj...predtým spavala krasne, teraz ledva zaspi az po 5 hodinach od prebudenia, to uz je cela vycerpana a upistana, ale sama nezaspi ani za svet...uspim ju a ako pises Ty, po 20 minutach je hore...ale prisla som na fintu, ze ked lezim s nou v posteli a hned ju zacnem hladkat a tisit, tak mi este zaspi...toto sa opakuje aj 2-3 krat, ale nastastie tymto stylom potiahneme aspon 2 hodiny...sice musim lezat pri nej, aby nespadla z postele, ale tak som rada, ze si tie dve hodiny oddýchneme...lebo bez spanku je velmi mrzuta a naladova, co sa netreba divit...moc som sice neporadila, ale aspon vies, ze v tom nie ste sami 😉 a tiez budem vdacna, ak sa dozviem, ci sa to da nejako riesit

inka04
13. nov 2015

Mám dve deti, 6-ročný a 10 mesačný, obe deti ako cez kopirák. Starší syn začal spať celú noc bez prerušenia až dovršením 6. rokov. Dokým som dojčila - do 2,5 roka bol podľa období, každú hodinu, v lepšom období každé 2 - 3 hodiny hore na kojenie, potom keď som prestala kojiť sa to zlepšilo, ale aj tak sa budil, napr. piť, alebo prišiel spávať k nám. Mladší má 10 mesiacov a zhruba od 7 mesiacov papá v noci každú hoďku (predtým intervaly aj 2-3 hodiny), neriešim, je to typické obdobie častého budenia dojčených detí (česť výnimkám). Netreba to prežívať, prejde to časom. Vyrieši sa to po ukončení dojčenia, dovtedy podľa mňa žiadne metódy nepomôžu. Samozrejme možno zaberie nechať niekoľko dní dieťa v noci vyrevať, ale komu to prospeje?

lienka1122
autor
14. nov 2015

@verka1818 Tak toto je ale ze uplna kopia mojho syna. Presne vsetko sedi aj na nas ako si napisala 🙂 a dakujem za to, pretoze som trosku pokojnejsia ked viem, ze naozaj nieje maly jediny 🙂 vela som pocitala o technikach zaspavania ako nechat vyplakat atd.ale ja na to nemam srdce. Ked vidim ako mi sedi v postielke a nestastne tam placka musim ho zobrat a utisit. Nevadi naozaj asi ine nezostava len skusat vsetko mozne a dufat, ze sa snad raz vyspim 🙂 chcela by som aj prestat kojit, pretoze som dost schudla, ale ked mu dam flasu miesto prsnika ide sa zblaznit. Ked je velmi aktivny ale viem, ze uz musi spat tak ho nosim na rukach a spievam mu alebo rozpravam do uska dovtedy kym sa neupokoji co trva dlho a az potom zacne uspavanie. Je to na nervy, ale naozaj asi treba len trpezlivost. A potom, ze materska DOVOLENKA :D

lienka1122
autor
14. nov 2015

Dakujem vam zienky vsetkym povzbudili ste ma a dodali trosku sil, pretoze uz som bola naozaj ako fyzicky tak hlavne psychicky velmi vycerpana 🙂

oliviascasna
14. nov 2015

ahoj. mala spava s nami v posteli. preve mesiace nespala kvoli brusku a tie dalsie kvoli tomu, ze bez prsa nevedela zaspat. posledne mesiace sa kojila aj 10x za noc a ja uz som bola na dne. klby ma boleli, vlasy padali, od unavy som uz ani zaspat nevedela a vecer som mala hrozu pred nocou co zase budr.tak som ju v roku odstavila a ona zacala zo dna na den spavat. ja som neverila, ze by to mohlo ist tak lahko a predsa....no pravda je, ze od 9 mesiaca som ju kojila len pred spanim cez den a v noci...a odstavenie prebiehalo tak, ze dva veceri tak do hodky plakala, ale nedala som a potom v noci do hodky a spinkala...naucila sa sama utisit...teraz jej spievam alebo ju hladkam ked to chcem urychlit..., ale spi s nami v posteli a tak ziadne pre mna extremne vyplakanie sama v izbe nebolo....aj ked aj na to som uz bola zo zufalstva odhodlana...drzim palce...

jonas17
14. nov 2015

@lienka1122 tvoj malý je ešte bábätko. potrebuje hlavne tvoje objatie, teba, tvoju blízkosť. dojčené deti sa budia v noci často, dojčenie nie je len o jedení..podľa mňa je to normálne. ja som posledné dieťa dojčila 3,9 roka.dovtedy sa budila aj 100x za noc, ale ja som spala. malá spala so mnou. až posledné dva mesaice pred samoodstavením dokázala zaspať sama. inak dovtedy sama nezaspala nikdy. ani cez den, ani večer, ani v noci. chápem, že si unavená, hlavne, ked okolie na teba tlačí, že to nie je normálne, že dieťaťu niečo je. ked som prestala s dojčením, dieťa začalo spať celú noc. je to dva roky, čo sa nedojčíme a za ten čas sa možno 3x v noci zobudila. počaj dojčenia, vo veku tvojho syna, aj obedné spánky boli prerušované dojčením, niekedy aj 2-3x sa zobudila, ja som nabehla s cickou a spala dalej. 😉 Neboj, aj tvoj vyrastie a začne spávať 😀 Moj prvý syn bol tiež často hore, ale to som nevedela, čo teraz viem 😀 Budil sa 8x za noc a ja som bola zúfalá. Okolie ma posielalo k lekárke, boli sme na roznych vyšetreniach a nič mu nezistili. Cez den spal po 15 minút doobedu a poobede. Jeho sestra sa budila 100x za noc a brala som to oveľa lepšie, nastavila som sa na to, že to prejde a je to normálne. držím ti palce...ked bude veľký a budeš ho naháňať po chatách a diskotékach, až vtedy uvidíš, čo je to nespať 😀 😀