Zlý denný spánok

nixys
19. júl 2015

Ahojte mamicky, myslim, ze tu uz boli podobne diskusie, no spytam sa aj ja.. Moja mala ma 4 a pol mesiaca a cez den mi spava len po polhodinkach.. Zobudi sa, celkom vesela, neda sa ju uz naspat uspat. Pohraje sa a po polhodinke je uz mrzuta, place a je znovu unavena.. Ani v kocari mi nespi dlhsie, presne na hodinky sa vzdy zobudi o polhodinu nech je kdekolvek. Keby spinkala dlhsie, bola by o mnoho veselsia. Je to velmi unavne aj pre mna ☹ Nejake rady? Je tu niekto s podobnym problemom?

katarina644
19. júl 2015

@nixys jedina rada, vydrzat. dieta nie je na gumicku, ze urobi to co mi chceme, treba len vydrzat. kazda sme si nejakym sposobom odskakali svoje pri detoch.

me_to_you
19. júl 2015

Režim sa takým deťom často mení, čoskoro sa jej zmení... Treba len vydržať

nixys
autor
19. júl 2015

Dakujem, tak budeme musiet vydrzat, uvidime ako to pojde dalej 🙂

temy
20. júl 2015

Ahoj nixys my to máme tak isto a to už má malá 8 mesiacov. Ako zaspava - sama, na rukách, na prsniku? Ide o to že bábätko sa po polhodine tvrdého spánku dostáva do fázy ľahkého spánku a vtedy im chýba to, pri čom zaspavali. Ja to robím tak ze si malú vezmem na ruky a pohojdam ešte predtým než uplynie ta polhodinka a takto sa nezobudi a spinka ešte aspoň hodinku. Alebo v satke zvykla tiež pospať dlhšie. Vyskúšaj ju pokolisat ešte pred tým než sa zobudí, možno pomôže. Alebo skús poexperimentovat - väčšia tma v izbe, biely šum, niečo dúfajme zaberie 😉

nixys
autor
20. júl 2015

Ahoj temy, tak som rada, ze v tom nie som sama 🙂 Zaspava sama v postielke s dudlikom. Izbu sa snazim urobit co najtmavsiu. Dakujem velmi pekne za radu 🙂 urcite vyskusam, skusim to pohojdanie, aj ked teraz rada spava na brusku a pojdem za nou, kym sa zobudi.

temy
20. júl 2015

Skús, možno jej aj vypadne cumlik a na to sa zobudí. Moja dlho zaspavala na rukách preto fungovalo a vlastne doteraz jej predĺži spánok to kolisanie, ale možno to zaberie aj u vás. A ešte mi napadlo ci sa nezobudi na hlad? Môžeš skúsiť aj prsnik ak kojis , treba len vystihnúť ten moment keď sa preberá a šup 🙂

nixys
autor
20. júl 2015

Aj moja mala v prvych tyzdnoch spinkala len na mne, inak sa hned zobudila, ak som ju skusila polozit. Potom sa postupne naucila sama zaspinkat v postielke.. Dakedy mi aj v kocari vedela zaspat na par hodin, no teraz uz nie. Hlad si nemyslim, lebo aj po papani ked ju ulozim sa zobudi za tu polhodinku. Ona je len velmi unavena stale, takze urcite skusim 🙂 Je to moje prve, tak sa stale ucim a kazda rada mi pride vhod 🙂