Veríte na zarieknutie?

janka3a
15. nov 2012

Ahojte, veríte na zarieknutie?? Mame s tym problemy...ake mate vy skusenosti??

mystery1
16. nov 2012

neviem ako by som to vysvetlila veľmi veriacim, alebo veľmi racionalne založeným...ale su ludia s ktorými vam stretnutia nerobia dobre...častokrát neviete kto sa na vas a kolko pozera...citite pohlad ked na vas niekto pozera za chrbtom?citite sa zle ked vas niekto ohovara je to velmi podobne..."urieknutie"sa netýka len babatiek a deti...mala som velmi dobru kamaratku, ktorej hocičo sa nepačilo pozrela nabok zažmurila oči a zapriala niečo "dobre"každemu kto sa jej nepačil....už davno kamaratky nie sme...a niektorw pohlady proste stoja za to...každy sa tak škaredo nevie pozrieťtakže si myslim že ludi treba selektovat...lebo nie každy to myslí dobre

mata1001
16. nov 2012

ja verim na urieknutie a ked mam dojem ze moje dieta uriekli tak mu vylizem oci a poviem pri tom kratucku basen(ale to len tak v sebe )...toto mi poradila kamaratka a zatial to funguje...je to kazdeho osobna vec ci veri ci nie...

lucia134
16. nov 2012

verím a mala som s tým skúsenosť

lea641981
19. nov 2012

@ginger_fox 😀 co by si chcela citat?star trek? 😀

saska2208
19. nov 2012

Aj ja to citim ked sa na mna niekto kuka.... Aj mama so sestrou to citia... Verim tomu...je to neprijemny pocit,ale pocit ked ma niekto ohovara nepoznam, myslim ze je podobny tomu citu so sledovanim.alebo som uz natolko imunna na tieto ,,city,, lebo mna stale niekto ohovara... 🙂

ginger_fox
19. nov 2012

@lea641981 skôr som fanúšik Star wars 😀

lea641981
19. nov 2012

@ginger_fox myslela som si 😀 ja niekedy tiez 😀

janka3a
autor
19. nov 2012

@mystery1 cervena stuzka je blbost, ale, niektori ludia sa tak hlboko zapozeraju na dieta....teda, aspon my mame s tym problem, ked mi na deti skoro kazdy cumi, akoby nikdy v zivote dieta nevidel....a potom sa nevedie vpratat do koze...

romino
2. dec 2012

Mozete mi niekto vlastne vysvetlit co je to to urieknutie ? Na akom principe funguje ? Viete, ked sa rozsvieti svetlo, tak sa da tiez z fyzikalneho hladiska vysvetlit. Aj ked sa chytim el. drotov a kopne ma sa to da vysvetlit.

Tak ako je to s tym urieknutim ? A na zaklade akeho principu ma obycajna blba snurka pomoct zbavit urieknutia ?
Prip. pocikana plienka ktorou sa pretre tvar dietatka ? Ak by si pokakanou plienkou pred prechadzkou mamicka pretrela tvar, to by som este chapal ze tak dieta uchrani pred urieknutim, lebo sa k nim v prvom rade ani nikto nepriblizi ... ale inac ...

vivusika
2. dec 2012

verím a to najmä z vlastných skúseností, ja s tým mávam problém od detstva 😒

rainee
2. dec 2012

ja verim v urieknutie aj ked nenosim cervnu snurku a s tou plienkou pocikanou si myslim svoje 😀 ale mam niekedy taky zly pocit z niekoho, ked uprene pozera, alebo ked ma chvalili ako male dieta cudzi ludia bola som potom casto unavena,neviem to presne pomenovat ale kto zazil vie o co ide. ked mam niekedy takyto zly pocit, velmi pomaha voda, ked sa osprchujem akoby sa zmylo zo mna vsetko zle a citim sa ovela lepsie 😉

naty14
2. dec 2012

My sme sa kvoli urieknutiu dostali az do nemocnice,dcerka prestala jest,pit az odpadavala a vyvracalo jej oci

rainee
2. dec 2012

realne zmyslajuci ludia tomu neveria, ani by ich to nenapadlo ze take existuje a mozno tym si to urieknutie ani nepripustia a sa im to potom ani nestane.... 😉
este trosku nechapem co s tymto ma katolicka viera, ved urieknutie ako take nema s bohom nic spolocne podla mna 😕

mpg
2. dec 2012

Urieknutie /alebo zlá energia/ určite existuje, ja som to niekoľkokrát pocítila na sebe, je to hlavne v prípade, keď niekto niečo závidí.
Posledne som mala z jednej slečny taký pocit, sedela blízko mňa a takmer mi prišlo zle, sotva som sa nejako udržala/bolo to v autobuse/ a bola to práve tá, ktorá chcela chodiť s mojím priateľom, ale on o ňu nemal záujem.
Ale aj u deti sa to môže stať, niektorí ľudia dokážu závidieť aj vydarené dieťa. Deti tú zlú energiu zvyknú cítiť spontánne.
Či proti týmto ľuďom existuje nejaká ochrana, okrem modlitby - tým som si nie istá.
Tie červené šnúrky a aj keď má dieťa oblečený červený svetrík som čítala, že je dobrý len nato, že červená upúta pozornosť a ten zlý pohľad padne prvý na ne.

romino
2. dec 2012

@rainee nie som katolik (teda papierovo som, ale to urobili rodicia bez mojej vole ked som mal par mesiacov),
ale na vysvetlenie: tu nejde o to ze urieknutie ma nieco spolocne s bohom. Krestanstvo hovori o tom, ze teda existuje ten dobry Boh, a na druhej strane zly Satan. No a ze vsetky tieto okultizmy pochadzaju od Satana. Zaroven ale biblia nevravi nic aby ludia tie urieknutia riesili tymi ritualmi, prave naopak, aby sa toho ludia stitili, v prvom rade im ziadne urieknutie nemoze ublizit, ked uz ziju s Jezisom atd.

Ale nie, Slovacisko si povie, ide vybijat klin klinom, takze ciernu magiu ciernou magiou 😀 No akyze to moze byt v ociach Boha vacsi hriech, ako zaoberanie sa ciernou magiou (teda tou co pochadza od Satana)

Tolko teoria ktoru poznam o krestanstve. A to sa krestanom necitim. Zato 70% Slovakov ano, ale v hlave ako vidim maju riadny chaos.

andrejka1983
2. dec 2012

verim, a dnes sa mi to aj stalo....včera sme mali návštevu, jedna rodinu, a samozrejme že boli zvedaví na našu dcerku, a ona krásna šantivá, behala po izbe, recitovala basničky ukazovala ako tancuje, oni len uprene kukali,sem tam dajaká hláška, a som jej zabudla pred spanim pospluvať na čelo...a v noci z ničoho nič vysoka teplota, a do dneska poobedia sme s nou bojovali, nakoniec sa povracala, potom sme ju umyli v čisci ( taka bylinka) a zrazu decko akoby znovuzrodene, teplota klesla a beho hodiny jej nebolo absolutne nič...mamina vravela že vyplula zo seba všetky zle veci co ju ťažili a už bude dobre 🙂 a zatial je OK

danka79
3. dec 2012

@andrejka1983 Vobec by som nebola presvedcena,ze ide o urieknutie. My sme mali presne toto iste pred par dnami-z nicoho nic vysoka teplota, povracala sa, uuuplne ten isty scenar ako u vas a na druhy den nic. Ziadne ine prejavy. Uz si iba dobre pospala,oddychla a je zdrava. Bola to taka ista viroza ako u vas. Nerobila som ziadne cary mary.
tymto som chcela povedat,ze tu istu situaciu su ludia len rozne vykladaju. Ja som asi racionalnejsi clovek,pre mna to bol virus a jej imunitny system reagoval horuckou. Pre teba zarieknutie. V kuse sa stretavame s roznymi ludmi,kamaratmi a rodinou, keby som chcela tak tiez to urieknutie na niekoho mozem hodit.

romino
3. dec 2012

@andrejka1983 tak ako ti pise danka79. A inac stale som sa nedozvedel co su to tie "zle veci". Nejaki duchovia alebo co ? Ak ano, na jednej strane su taki silni ze sposobuju rozne choroby a zmenu chovania, na druhej strane obycajne naplutie na dieta ich vie vyhnat ? A to uz ako ? 😀

prasiatko30
3. dec 2012

@andrejka1983 len mi nepovedz ze tebe v zivote nebolo zle asi atk ze do tych 24h z teba vyslo vsetko co ti skodilo a boli ti na druhy den lahsie!!!!!

Ja vacsinou ked mi je takto zle a este aj od zaludka a idu na mna take tie neidentifikovatelne bolesti klbov, svalov a aj zaludok ma boli tak rozmyslam aky virus som chytila. Alebo ci som nahodou nezjedla nieco co mohlo byt pokazene a hodim si paracetamol, dam si tepleho caju s medom a citronom a zvycajne to do tych 2-3 dni konci ale uvedom si ze vacsinou dieta nevie zadefinovat ze ho bolia klby, svaly, ze je unavene a celkovo na neho nieco lezie - len je umrncane, ma zlu naladu a ak sa mu zvysi teplota potom ako sa nanho pozrela svokra alebo suseda, ktora ti lezi v zaludku, a mas urieknutie ako naozaj - ako v stredoveku fakt.

Ja len dufam ze tie deti vam tiez raz prejdu ocuranou inkontinencnou vlozkou po tvari aby vam pomohli pri jednodnovych virusovych infekciach!!!!!!!

prasiatko30
3. dec 2012

@romino vsak aj tym zlym veciam musi byt na zgrcnutie ked na nich niekto vytasi ocuranu plienku pripadne ich opluje to b som ja tiez zdrhala kade lahsie:DDDDDD

andrejka1983
3. dec 2012

@prasiatko30
@romino myslím že toto je tema kde sa bavime o urieknutí či vto verime alebo nie 🙂 napísala som svoj názor, to že sa nezhoduje s vašími ma netrápi tak neviem prečo to trápi vas......vyjadrili ste sa k mojmu príspevku výsmešne, 😒 ja by som sa vyjadrila inak, inteligentnejšie a bez urážania......napr.nie nesuhlasim s tebou , myslim si že v tvojom prípade ide o nejaku virozu a nie o urieknutie, ja v urieknutia neverim.... 🙂 🙂 vtedy by som si pomyslela, že Ok, beriem pohoda ...ale ak je toto váš štýl prispievania do diskusie, zhodiť niekoho alebo sa mu vysmievať 🙂 to je jednoduchšie že?...nemám vám čo k tomu povedať 🙂 🙂 pekný večer

prasiatko30
3. dec 2012

@andrejka1983 na vieru urieknutie sa ani inak ani neda odpovedat

andrejka1983
3. dec 2012

@prasiatko30 tvoj názor, tvoj problém : 😝 🙂

prasiatko30
3. dec 2012

@andrejka1983 furt mensi problem ako sa obavat toho ze sa na moje dieta niekto pozrie - to je fakt problem cely zivot sa s obavou pozerat na ludi ci ma niekto neuriekne - to je fakt len na zabavne poznamky alebo na psychologa!!!

andrejka1983
4. dec 2012

@prasiatko30 vysvetľuj si to ako chceš 🙂 inak ten nick sa ti hodí , k tvojmu výsmešnému štýlu komunikácie s niekym kto ti nič nespravil a iba prispel do diskusie ako každý iní 😀 a ty furt máš nejaký zbytočný komentár na mna ...ale ak potrebuješ do mňa vrtať nech sa páči, iba sa na tebe smejem 🙂 🙂 😀

prasiatko30
4. dec 2012

@andrejka1983 vidis to mame spolocne ja sa na tebe tiez len smejem 😀 😀 😀 😀

andrejka1983
4. dec 2012

@prasiatko30 došli ti argumenty? 😀 😀 tak sa smej dalej, pá pá 😉 😵

romino
6. dec 2012

@andrejka1983 tak pardon, nemal som tam davat asi toho smajlika. Ale inac ked to znova a znova citam, nevidim tam nic urazlive. Fakt vazne by ma zaujimalo, ako si to vysvetluju ti ludia co na urieknutie veria. Uz tam predtym som sa to pytal, tusim aj v inej diskusii na tomto portali, a tie moje otazky su ignorovane.
Obavam sa ze preto ze ti ludia tomu - len proste veria. Lebo im to niekto tak predostrel. My ako deti sme napr. podskocili ked sme zbadali trabant, vraj to prinasa stastie. Az neskor som si uvedomil ako nas ten niekto kto si to prvy vymyslel a rozsiril, dostal.
Iracionalny mytus o urieknuti a naslednom pluvani, utierani plienku od mocu vidim ze ma silnejsie korene.
Mne neostava nic ine, ako sa znova a znova s udivom pytat - ako to cele ma akoze fungovat ?

ginger_fox
6. dec 2012

@romino
@prasiatko30
myslim, ze
@andrejka1983 2.decembra pisala o tomto
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/kolisava-teplota-u-2-5-rocnej-dcerky/
mam pocit, ze sa na dietatko skaredo pozrel niekto s virozou 😎

andrejka1983
6. dec 2012

@romino nie, v pohode, ty si ma neurazil 🙂 neviem ti to nejako racionálne vysvetlit, keby viem už by to nebolo záhadne...to je ako s vierou v duchov, v nadprirodzeno...neviem, možno kým nezažiješ tak neuveríš a každá domácnosť ma tiež svoje triky alebo tipy, ktorým veri 🙂 niektoré praktiky su aj liečive,ale ja tiež všetko neuznávam ( možno preto že to nepoznám a nemali sme to doma zaužívane ) ale určite by som si nedovolila sa z toho smiať....napr.počula som o potierani sa ocikanou plienkou, ale asi by som sa nou nepotierala 🤐 🙂 my sme doma napr. proti urieknutiu robievali uhlíkovu vodu a nou si prežehnali čelo, u manželovej rodiny sa zase zmývaju v čisci ( bylinka) ...iný kraj iný mrav.... 🙂