Vie vaše 3-ročné dieťa fúkať už do vreckovky?

zuzka2807
31. okt 2022

Ahojte, vedia si vaše deti vyfúkať nos do vreckovky alebo stále ťaháte sople? Skôr ma to zaujíma pri menších deťoch. Dcéra bude 3 roky.

petulda333
31. okt 2022

Moja ma 3r a nevie este

cherry_cherry
31. okt 2022

Vie, ale slabo fukne. Nevie tak silno fuknut, aby sa naozaj plnohodnotne vysmrkala. Ked sama citi, ze ma velmi plny nos, tak povie, ze chce radsej odsat, otvori skrinu s vysavacom, ja jej to zapojim a ona si sama odsaje sople 🤣🤣

bbebe
31. okt 2022

2-rocna vie krasne smrkat, aj silno 😊
ale akoze sama sa nevie vysmrkat. Iba ked jej drzim vreckovku ja.

keiko33
1. nov 2022

Moja sa naučila asi pred mesiacom. O mesiac bude mať štyri roky.

kleopatra114
1. nov 2022

U dcery som sople odsavala len raz , od 1,5 roka sa radšej naučila krásne vysmrkat 😂

tramtada31
1. nov 2022

Syn v 2,5 roku vie, ale nie až tak úplne silno si vyfúkať.

nwnw
1. nov 2022

@zuzka2807 obaja od 1,5r. 3r sa uz musi vediet same. Kto ho bude fukat v skolke?

mamamasama
1. nov 2022

Vedia od roka a pol. Ušetrilo mi to veľa starostí.

kate_cs
1. nov 2022

@zuzka2807 áno, syn keď mal 3 roky už vedel. Menší bude mať 2 roky a učím aj jeho, zatiaľ fúka naraz aj nosom a aj ústami, ale trénujeme.

bubuzu
1. nov 2022

Nevie, má 3 a pol a má z toho strach. Nedarí sa nam to prelomiť. Bojí sa aj vycucávača, takže keď je chorý, len si utiera, čo vytečie. Našťastie nemáva tak naozaj upchatý nos, väčšinou mu to ide aj samo. Hádam sa čoskoro odbojí.

natalala
1. nov 2022

@zuzka2807 ano od 2 rokov si fuka sama, ked je ale chora radsej striedam s odsavanim, nech nema od servitky vydraty nos.

natalala
1. nov 2022

@nwnw no tak v skolke nema co so soplami robit 🤷🏼‍♀️

sonicka19983
1. nov 2022

Malý vie fúkať už od 1,5 roka... dcéra to isté... fúkali sme bublinky a tak sa to postupne naučili... odsávanie už tým pádom nepotrebuje.... chvalabohu všetko vyfukne do vreckovky ... Fúkajte bubliny pierka a pomaly to pôjde asi ...

ivec16
1. nov 2022

vie ale len slabucko, silno nechce, takze treba odsavat

mirisaj
1. nov 2022

vie fukat od 1,5 roka a normalne silno. Nos si od 2 rokov fuka aj sám, keď má velmi husté, tak mu pomáham.

angelovka
1. nov 2022

@natalala bezne pride dieta do skolky z vonku a vyfuka si noc, nebavime sa tu o tečeni z nosa ale aj vy si urcite pocas dna vyfukate nos, ved nos drazdi pel, prach atd.

kataka10
1. nov 2022

@zuzka2807 vie, ale este nie moc silno, takze ked je nadcha, sopliky aj odsavame.

zuzanockamt
1. nov 2022

@nwnw V škôlke utrie dieťaťu nos pani učiteľka. Vodnatý, priesvitný soplík v MS nevadí.

zuzanockamt
1. nov 2022

@zuzka2807 Vie uz dlhšie, ale veľmi slabo, neznáša to. A neznáša ani odsávanie. Tri roky ešte nemá.

nwnw
1. nov 2022

@natalala by si sa divila co tam rodicia dotrepu a domov idu so soplovymi rukavmi. Najlepsie ani nedvihnut telefon ucitelke

nwnw
1. nov 2022

@zuzanockamt nasa ich primarne uci, takze sa ich snazi nutit,nech idu na wc sami, obliekaju a smrkaju sami. Keby kazdeho riesila so solikom,cikanim, cvrknute v nohavickach, tak nema sancu ich vzdelavat.

zuzanockamt
1. nov 2022

@nwnw U nás v najmenšej triede sú úžasné pani učiteľky, samozrejme, že deti sa snažia robiť samoobslužné činnosti samy, ale sú veľmi ochotné, nápomocné. Sú tam deti od 2,5 roka. Moje dieťa ešte tri roky nemá. Bodaj by všade boli také ako u nás. A to stíhajú aj veľa tvoriť. Klobúk dole pred nimi. A to veru riešia ak cvrknutie, prezliekanie, prebaľovanie.

natalala
1. nov 2022

@nwnw ano s tym mam skusenost bohuzial :( a dotrepu ich tam s papierom od alergologa, ze tie zelene sople su z alergie 🙈 Moj brat ked chodil do skolky, tak matka dala dietatu paralen este rano v satni, nech nema horucku.

marianarem
1. nov 2022

@zuzka2807 Moj bude mat 3 a nevie. Resp. slabo fuknut aj vie, ale je mu to nejake neprijemne - vzdy, ked sa mu to zadarilo tak, ze sa realne pohol sopel, tak sa zacal osivat a vyzeralo to, ze by si najradsej odstrihol nos 🙂 Potom sa blokol a uz nechce ani skusat, iba odsavat, hoci ani to nema rad. No hadam to casom povoli, zvykol si na odsavacku, na zubnu kefku, zvykne si aj na smrkanie. Az by ma nenapadlo, co vsetko moze byt dietatu neprijemne.

angi07
1. nov 2022

Teraz sa naucila v jan.bude mat 3 .

gertrudaosem
1. nov 2022

@zuzanockamt prečo by v škôlke utierala deťom nos učiteľka? 🧐 To nie sú ročné deti.

zuzanockamt
1. nov 2022

@gertrudaosem A prečo nie, keď s tým majú problém 2,5 ročné deti?

gertrudaosem
1. nov 2022

@zuzanockamt tak hádam si utrieť vie aj samo

zuzanockamt
1. nov 2022

@gertrudaosem veru, veru, hádam vie

81anina
1. nov 2022

@zuzka2807 No veru vie a aj silno vyfukat sople keď treba. Nenávidí vysávač a odsavacku tak bol "nútený" sa to naučiť