Zápcha a tvrdá stolica u 8 mesačnej dcérky

jennimia
17. apr 2019

Dobry den, prosim viete mi poradit co so zapchou a tvrdou stolicou u pomaly 8 mesacnej dcerky? Uz sme skusali vyzivy, teplu vodu, cajiky ci dzusiky, polievocky a nic nepomaha tak sa chcem spytat na radu, vopred dakujem za odpovede

marikaturtakova
17. apr 2019

Dobrý deň mám úplný stejny problém dcerce je 1rok ties sme skúšali všeličo a stejne. boli sme aj u pani doktorky že na take malé dieťa nič nie akože prasky ,,,docetla som sa že pomáha PROBIOTIKA INFANS DHOPILUS,MA STIM NIEKTO SKUSENOST

marylinmary
17. apr 2019

@jennimia vela vela zeleniny obsahuje vlakninu malo by to pomoct, pri dlhsej zapche ako tri dni by som uz navstivila lekara...

jennimia
autor
17. apr 2019

@marylinmary ano dostali sme probiotika

ink
17. apr 2019

ahoj, tak najprv čo ešte vyskúsať : hipp má slivkovú šťavu. ale dávaj len riedenú. Do kaší pridávaj vlákninu, je aj špeciálne detská, dá sa kúpiť v DMke, alebo jablčnú vlákninu pektín. zvýšiť príjem vody. Ak ti štvornožkuje, nechať ju čo najviac, byť viac mimo kočíka. Polievky sú samozrejmosť. Vynechaj mlieko kravské a výrobky z neho ako pribináčiky a tieto hovadiny. Nič sladké a sladené, mimo ovocia, neviem či dávaš banány..
A teraz to horšie, skús si odsledovať, či to nemáte reakciu na lepok. Lebo to síce nie je hlavný a častý príznak, ale niekomu sa takáto vec deje pri intolerancii na lepok..

jennimia
autor
18. apr 2019

@ink no kasicku jej nedavam lebo nechce a na jogurty to nereaguje skor z takeho jogurtika sa skor vykaka ale ako sme jej dali karfiolovu polievku tak je zaprcena neviem ci to moze byt aj z toho ale dostali sme probiotika tak uvidime.ci bude zmena ale dakujem pekne za rady

ink
18. apr 2019

@jennimia ale ano, aj karfiól môže zapekať. niektoré deti tak reagujú aj na hrušku, či batát. A používaš aj nejaký olej do príkrmov keď už je príkrm hotový?

ink
18. apr 2019

držím palce 🙏

jennimia
autor
19. apr 2019

@ink nie nie riedim jej to len vodou lebo s hustym ma problem

fiafia
19. apr 2019

@jennimia ahoj tiež riešim podobný problém akurát s dvojročnou dcérou. Ja mám problém že nič čo by jej pomohlo do nej nedostanem tipu slivky, vločky atď.... Tak mi dr.predpisala dufalac. Ešte som jej ho nedala zatiaľ mala stolicu normálnu tak uvidím ako sa to vivinie. Držím palce aj Vam

simca06022011
19. apr 2019

@fiafia hocijakú vlákninu a dostatok vody. a upravi sa to...

fiafia
19. apr 2019

@simca06022011 ďakujem za radu. Vody pije dosť našťastie ale jedlo katastrofa. Jediné jablko mi zje. Keď som aj skúšala niečo prepašovať do obeda vždy zbadá a neje.

jennimia
autor
19. apr 2019

Veru ani ja do mojej neviem vyzivy uz vobec a polievku jednu jedinu aj to len brokolicovu s troskou mliecka

babalenka
19. apr 2019

Pikovit sirup ale od kedy to moze netusim synovi som to davala ale mal cez rok nieco.Dcere sedem rocnej davam to iste ale cmulacky chce namiesto sirupu

jennimia
autor
20. apr 2019

No neviem ci to bude pre take malicke deticky