Môže mať 5 mesačná dcéra tvrdú bobuľkovú stolicu z čaju?

Zodpovedané
26. jún 2020

Dobrý deň,

moja 5 mesačná dcéra má už asi 4. deň tvrdú tmavú stolicu. Je taká až do čierna. Zvnútra je stolica do žlta. Od narodenia je na UM a používame HIPP AR.

Dcéra má reflux, prikrmujeme od 4. mesiaca. Nespapá skoro žiadnu výživu, ktorá nie je ovocná. Nedávno som kúpila čaj Sunarek šípky čučoriedky.

Môže mat tú stolicu z toho?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

z čučoriedok stolica tmavá býva, či je možné zafarbenie aj z čaju som taká skeptická - nestretla som sa s tým.

Najľahšie to vyskúšate vysadením čajíka a odsledovaním, ak stolica nebude tmavá, tak to bolo na vrub čajíka, resp. prísady čučoriedok doňho.

Môžete ho dávať naďalej a budete vedieť, že stolica je tmavá z toho a nie z niečoho iného.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas