9 mesačná dcérka má tvrdú stolicu. Ako jej môžem pomôcť?

Zodpovedané
9. apr 2022

Dobrý deň,

moja 9 mesačná dcérka má problém so stolicou. Doteraz mávala klasickú stolicu, ale už nejakú dobu ju má veľmi tvrdú. Vetry má, ale kaká často a dosť tvrdé a malé hovienko. Dávam jej každý deň vodu a feniklový čaj. Má zaradenú aj slivku (výživu). Najskôr som si myslela, že to má z batatu, keďže ho ma skoro každý deň v strave. Zúbky ešte nemá, má ešte mixovanú stravu. Batat som skúsila vyradiť a nič.

Ako docielim, aby mala dcérka poriadnu stolicu?

Ďakujem

Dobrý deň,

dávate denne do príkrmov olej? Vodičky vypije dosť? Toto sú dve také najväčšie dôvody tvrdej stolice v tomto veku. Skúste sa na ne zamerať. Okrem toho zapekať môže aj banán, ryžová kaša, zemiak. Naopak vhodnejšie sú uhorka, cuketa, tekvica, jablko, jahoda, hruška.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas