Zmena správania 15 mesačného dieťaťa pri kúpaní

rarka
31. mar 2017

Pekný večer kočky. Moja 15 mesačná dcérka náhle zmenila správanie pri kúpaní. Keď ju vkladám do vane spustí neskutočný hysterický plač, driape sa hore, okamžite chce ísť odtiaľ von. Kúpem ju každý druhý deň, nič som nemenila. Ten istý rituál, nijako si pri kúpaní neublížila. Neviem ako ďalej, poraďte. Som z toho plaču hotová, strasne rada sa doteraz kúpala… 😔😔😩

janulik2008
31. mar 2017

bud je to obdobie alebo nie je horuca voda? skusala si ist do vane s nou? 🙂

zuzanalumnitzerova
31. mar 2017

Ja mám dvojročnú dcéru, a takých vecí, aké opisujete sme zažili aj my niekoľko. Proste deti rastú, menia sa, a to, čo majú,/ nemajú radi sa strieda ako na hojdačke.

rarka
autor
31. mar 2017

@janulik2008
Všetko to isté. Teplota vody, hračky atd. Áno skúšala, bola nalepená na mne a jačala…

rarka
autor
31. mar 2017

@zuzanalumnitzerova
Ako ste potom zvladli taku situaciu? Kedy sa to opät vratilo do starych kolaji?

alchemilkazltozelena
31. mar 2017

@rarka to iste sme mali v lete..mala mala 2r3m..ako prislo tak aj odislo..proste take obdobie.
este ich bude vela 😎

rarka
autor
31. mar 2017
orieska325
31. mar 2017

Ahoj ja som raz dala synovi do kupela penu dovtedy sa kupal rad..ako sa ta pena zrazu zacala zvacsovat ..konec..mesiac den co den hoc aj v sprche bolo to daco priserne..potom to preslo.a 2x tiez trvalo to asi tyzden co sa nechcel sprchovat a ptm sme zistili ze ma zapal moc.ciest..ak nema tvoja dcerka zdr.problem potom len trpezlivo..to prejde..este okrajom..nas sa z nicoho nic zacal bat klucky na dverach vecer plakal nechcel spat kvilil ale nepovedal preco pytali sme sa az raz ze boji sa klucky..susedin 2.5r...byvaju na 10 posch..zo dna na den panika on nejde vytahom vrieskal az az..trvalo to 2 tyzdne a preslo..nezasekli sa ani sa mu nic predtym nestalo...takze tak to bezi niekedy v detskych hlavickach🙂

rarka
autor
31. mar 2017

@orieska325
V stredu sme boli u Dr, tiez ma to napadlo, ci nema zapal moc ciest. No moc vysiel cisty, ziadne teploty a pri cikani do nocnika ziaden plac. Neviem ako na nu, dnes som skusala len tak oclapkat, aj tak plakala… 😩

bluka2
31. mar 2017

Ja to poznam naopak, moja to vzdy neznasala a potom ako smahom prutika ju nic ine viac nebavilo, ako kupanie 😅

anavi1010
31. mar 2017

@rarka presne toto iste sa nam stalo, ked mal syn 20 mesiacov. Dovtedy miloval vodu, plakal ked mal ist von a potom nastal obrat o 360. Skusali sme vsetko mozne od peny do kupele po nove hracky. Jeden vecer som zacala napustat vodu a hadzat hracky do vody, maly uz iba ked videl, ze napustam vodu jacal. Som mu iba povedala, ze vodicka nie je pren a sadla som si do vane, kde som sa zacala hrat s hrackami. Maly mi ukazoval, nech mu podam hracku, tak som mu povedala, ze sa s nimi moze hrat ale musi ist do vane. Trvalo to este asi 5 minut ale potom sa zacal hrabat do vody. A az vtedy sme zistili, ze mu vadi ak si prskne vodu do tvare. Takze teraz fungujem ako osobny utierac, vzdy ked mu voda prskne do tvare a on ukaze na uterak 😀😀.

rarka
autor
31. mar 2017

@anavi1010
Dakujem Vam pekne za odpoved, vyskusam 😉

lexilaracroft
31. mar 2017

@rarka ahoj no ja ti mozem povedat iba vlastnu skusenost. Moja place len ked jej umyvam hlavu lebo jej to ide do oci. No naposledy mi tiez plakala moooc a nechapala som preco ona sa rada kupe. A nakoniec som zistila ze bolo v obivacke rozliate mlieko a ona sa to snazila utret a ked prisla do kupelky chcela aby som jej pomohla to utret no supla som ju do vane. Ako som to mohla vedet? Ona ma 3 skoro a nerozprava tak mozem len hadat. Skus jej spievat alebo poloz na zachod telefon a pusti jej rozpravky. U nas to zabera.

marcelatje
31. mar 2017

@rarka moj syn sa odjakziva kupal rad no asi pred dvoma mesiacmi rozhodol ze "nebude pupat, nemusi" tiez rev len ked to spomeniem 🙄 umyvam ho nenapadne kym pozera rozpravku, nebudem ho nutit, raz to prejde. Pokrok je ze si umyje ruky a tvar v umyvadle 👍

zuzubb007
31. mar 2017

rarka toď moja osobná skúsenosť, zhruba v tomto istom veku to začal robiť aj môj malý neskutočný hysák, nič sa nezmenilo prišlo to zo dňa na deň, ale rev ako keby sme ho drali z kože, poviem ti trvalo to celý rok to by nikto neveril (vyskúšané úplne všetko, pena, hračky, podplácanie ...), a kúpanie v bazéne neprichádzalo do úvahy už pri pohľade na vodu panika a slzy, som myslela, že už nás to ani neprejde, a zrazu úplne z ničoho nič zo dňa na deň bez plaču, vieš čo to bolo pre mňa, že zrazu neplačeme po celom roku, hotový zázrak až mi to chýbalo :D

grelu
31. mar 2017

@rarka aj nas mal take obdobie. Trvalo to asi 3 tyzdne. Trosku pomahalo, ked bol vo vani niekto s nim

orieska325
31. mar 2017

Este ma napadlo ze potom ale velmi pomaly to slo som sa sprchovala s nim..najprv na rukach bol potom vedla mna..skus..akebo sa jej opytaj coho sa boji nech ti ukaze..povie..naznaci..netlac na nu urcite to prejde..

rarka
autor
31. mar 2017

Ďakujem dievčatá bude skúšať postupne to s ňou 😔

mirage2017
1. apr 2017

@rarka Prajem slnečný deň neska, takéto osobné problém som niemala. Opačne začiatok niechcel ísť von. My sme veľa kúpali spolu a kedy bol večie tak išiel svoju ocinko kúpať. Asi to bol veľký zazitky. Skúste kúpať spolu, ukáž jej knihu prečo je dvolozite kúpať aj kedy má 15 mesiac. To moje rodičia nikdy nierobil. Kedy vidí tebe ako kupes tak môžno bude cítiť že všetko je oke, že voda jej nieublizi, a myslím teš pena do vody je dobrý napad, alebo hračka, babika, ktorí môže tiež okúpať. Niečo čo veľmy rád. Pustiť hudbu....🙂 Pevné verím že všetko bude oke. Pekný zbytok dňa 😉