Prečo 5 mesačná dcéra začala z ničoho nič plakať pri kúpaní?

Zodpovedané
29. sep 2021

Dobrý deň,

naša 5 mesačná dcérka začala pri kúpaní zrazu strašne plakať. Už pri kontakte s vodou spustí skoro hysterický plač ako keby sa strašne zľakla. Doteraz s kúpaním nemala žiadny problém. Vo vode bola šťastná. Stalo sa to už dva dni za sebou.

Teplotu vody sme skontrolovali 2 teplomermi, 3 rôznymi lakťami. Žiadnu zlú asociáciu s vodou nemala. Posledné kúpanie vychádzala z vaničky s úsmevom.

Je to znak nejakej choroby?

Alebo mala len zlý deň a nechcela ísť do vody?

Ďakujem

Dobrý deň,

skôr sa prikláňam, že to bol iba deň, alebo bola príliš unavená. Deťom sa inak aj menia teplotné preferencie. Je možné, že jej je už voda priteplá.

O chorobný príznak nejde.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas