Znížená imunita škôlkara a bábätko

larosabigi
7. sep 2018

Ahojte, mám dve deti. Prvý sun 3,5 roka od januára tohto roka začal chodiť do škôlky. Samozrejme viac doma ako v nej. Nikdy nebol viac ako tri dni v škôlke a potom tri týždne sme sa dostávali z choroby. V júni vyberali nosnú mandlu a teraz nám aj na imuno potvrdili zníženú imunitu a nasadili liečbu. Znova nástup do škôlky teraz a vydržal až jeden deň. Znova antbiotika. Cross zvýšené. Chorá som aj ja aj malý synček 7 týždňový. Do škôlky sme ho dali preto lebo už sa doma nudí a deti má rád a chýba mu spoločnosť. Len toto je strašné ...keď je doma vôbec nie je chorý. Ako ide do škôlky hneď. Navyše on veľmi zle znáša že je chorý. Vresti

sasa1983
11. sep 2018

@rebekav doba, že u babky na dvore je už dávno preč. Žijeme v 21 storočí

rebekav
11. sep 2018

@sasa1983 ale no...😂 ja este aj po 20tich rokoch chodim na tu istu zahradu k tej istej babke a moja mala tam tiez travi plnohodnotny cas. Aj v 21. Storoci.
.Skolky sa tiez velmi nezmenili v porovnani s tymi socikovskymi. Ak neratam nejake speci sukromne alebo lesne skolky.

nerko
12. sep 2018

Urcite ma skolka svoj vyznam. Ako som pisala vyssie. Mala mi chodila minuly rok len par tyzdnov. Kvoli chorobe som to odlozila a dobre som urobila. Nastupila teraz ako 4 rocna. Bez placu, tesi sa, chora zatial nebola, a dufam to tak ostane co najdlhsie. Z mojho pohladu jej skolka prospieva, vobec sa neprecenuje. Dieta potrebuje kolektiv a ucit sa samostatnosti. Uvediem svoj pripad. Doma mam este 2 rocnu a tato 4 rocna odkedy mame malu zacala stagnovat. Tvrdohlavo odmietala cokolvek robit. Neuprace sama, nenaje sa, neoblecie, zuby neumyje, spat nechce poobede atd. Ze ona je tiez moje babätko a mam vsetko za nu robit. Tak mam niekedy pocit, ze mam dvojicky.A v skolke uplny opak. Ucitelka ma 18 deti a nesetri chvalou. Prva zaspava, sama sa krmi, oblecie. Doslova sa tie deti tahaju a menej sikovne odkukaju od sikovnejsich. Dokonca zje jedla ktore doma ani za toho pana do ust nedala. Zacala spievat, recitovat. Pred tym ju to nezaujimalo. A ja mam dost casu sa venovat drobcovi. Za mna skolka ANO. Pokial dieta nieje nonstop chore a psychicky to dobre znasa. Ku babke na dvor tiez chodime, po skolke a cez vikend 😉

rebekav
12. sep 2018

@nerko presne tak, ak dieta nie je chore. Aj ja som za skolku, ale precenuje sa v zmysle, ze je nutne tam dieta aj chorlave silou mocou nechat, pretoze rodicia maju dojem, ze z dietata by asi vyrastol asocial, co nie je pravda. To bol moj koment, nieze som proti skolkam, moja pojde tiez ako 2,5 rocna a myslim ze jej to prospeje vyrazne. Ale ak by som si dietata piplala 2 roky, kojila, investovala cas prve 2 roky do zdravej stravy, snazila sa fakt jej dat dobry zaklad v tych prvych rokoch a zabila to 5timi antibiotikami, tak to by bola skoda...

sasa1983
12. sep 2018

@rebekav ale nároky na dieťa a spoločnosť sa zmenili. Zmenila sa celá naša spoločnosť, technológie, denný režim a nároky na človeka. Isté nie je podstatné nič v 3 rokoch ale silou mocou dieťa niekde izolovať, teda podľa mňa ak dieťa nemá závažný dovod byť len doma s bratom a mamou, diétu, tak treba hľadať spôsob, ako by mal v kolektive. Nie je to isté keď je dieťa 2dni v týždni 3 hod mimo kontaktu s rodinou a ked je odkázané kvázi samo na seba 5 dní v týždni po 8 hod. Treba hľadať možnosti ako to ide a nie sa vyhovarat, že veď ja samo to nepotrebovala, tak to nemusí mať ani moje dieťa. Ja keď samoebaom chodila do škôlky a na základnú, tak som ani počítač neovladala, netušila som nič o angličtine etc

rebekav
12. sep 2018

@sasa1983 ide o to, ze detom, ktore su casto chore a beru vela antibiotik samotny pediater casto odporuci, ze ak je moznost, treba dieta vybrat zo skolky na nejaku dobu, polroka, rok a tak nastupit. Bola si niekedy 5 mesiacov po sebe chora roznymi virozami? Ja som bola tri mesiace a poviem ti, este teraz sa moj organizmus spamatava. Ja ti samozrejme tvoj nazor neberiem, ale snazila som sa reagovat na tento konretny pripad, nie ze vseobecne zatracujem skolku. Ak dieta nebude v skolke, ani z neho neubudne, ani nic zle sa nestane, ani jeho buducnost to neohrozi, ani neostane hlupe. A o tom, ze doba sa zmenila a su vysoke naroky na deti, s.tym suhlasim, preto by som vobec deti netlacila uz do 2,3 rokov do toho aby zvladali toho enormne vela. Staci im lietat po vonku a spoznavat okolie, prirodu, kamaratov z ihriska, doma s nimi citat knihy. Vsetko ostatne este stihnu.

sasa1983
12. sep 2018

@rebekav ak dieťa nie je choré som pisala. Som lekárka. Pri laboratórne preukázanej imunodeficienciei svojho dieťaťa, ako aj klinických ťažkosti by som ho iste do škôlky nedávala. Ale snažila by som sa nájsť mu inú, menšiu škôlku a ak by ani malý kolektív nebol alternativou, až potom by som ho "odizolovala". Niekedy dieťa nemôže byť v kolektive kde je 23 deti v triede aké zvládne 10 deti v triede ..

rebekav
12. sep 2018

@sasa1983 no to ano, aj tak sa da 😉

simona_simi
27. apr 2023

@larosabigi Ahoj. Vidím, že príspevok je starý ale chcela som len toľko k tomu napísať, že hlavne ATB znižujú imunitu a lepšie to určite nebude. Ja mojej dávam prírodné produkty (kedysi som sa z toho smiala) a chodí do škôlky celý rok a ak bola chorá tak to trvalo možno 2 dni 🙂
Naštudovala som si imunitu od A po Z nakoľko sama som s ňou mala problém. Ak sa ešte náhodou stále trápite kľudne ma kontaktuj