Zvieratko a dieťa

lucinka2811
29. mar 2014

Ahojte baby, chcem sa opytat na vas nazor. Mam doma rocnu slecnu a chcela by som nejake zvieratko. Aby si malicka vytvorila vztah k zvieratam. Lenze byvame v bloku, a pes nepripada do uvahy kedze mame dvojizbak 🙂 ktore zvieratko by ste mi odporucali 🙂 Vopred dakujem za rady 🙂)

silaviat
29. mar 2014

k tak malemu dietatu jedine rybycky .. myslim ze je este malinka a uplne jej stacia zvieratka v knizke ci TV .. ide leto ak jej chces ukazat zive skoc k niekomu na dedinu,do zoo alebo na kone.. pre nu to bude isto krasny zazitok a ty nebudes mat starosti s vencenim upratovanim a krmenim .. mat psa je ako mat dalsie dieta ... neskor by som doporucila zajacika, skrecka morca alebo i macku - vobec niesu prenasacky chorob ako tu bolo spomenute ... ja mam psa a ver mi ze ist s nou 3-4 krat von okolo baraku nestaci... chodim s nou kazde dve hodiny do zahrady plus hodinova prechadzka kazdy den v parku ci je zima ci je leto a to je mini pes ma sotva 3 kila .. ,plus cesanie kupanie, a teraz ked sa mi hara radsej ani nehovorim 😀 macku mam tiez a ani neviem ze je tu .. vycistim jej zachod a dam najest obcas ked ona chce dojde sa dat pohladkat inak je samostatna... vonku nikdy nebola je cisto domaca a cistucka vonavucka akurat sa musi kazdy den cesat lebo je to chlpana ...

wild.horses
29. mar 2014

Podla mojho skromneho nazoru, ZOO nema nic spolocne s laskou ku zvieratam. Deticky sa akurat naucia, ze zvieratka su za mrezami a mozno sa im nejake pritulne podari pohladkat v mini ZOO.
Fretku iste nie. Cincila- suhlasim, moc nie, kedze nema moc rada nadrapovanie a pod.

Najskor nejake male zvieratko ako zajo, morca ci to akvarko. Ono je dost podstatne (ak nie podstatnejsie), ze sa dieta nauci istej zodpovednosti voci zvieratu (krmenie, pristup, spravanie) a nie len mojkaniu, maznaniu a interakcie so zvieratom. Aj ked, lasku k zvieratu si kazdy vykladame inak.
V kazdom pripade nieco, co chces aj ty/vy a mas/mate k tomu vztah, kedze sa o to zviera, nech uz je to hocico, aj tak budu starat rodicia.
Nas drobec, ked mal rok zboznoval akvarko, kazdy vecer sme spolu krmili rybky a kraba. Tiez mal rad pozorovat nasho kanarika.
Drzim palce pri vybere. Nech je stastne dietatko a aj zvieratko 🙂

lyzzy
29. mar 2014

@lucinka2811 .....v prvom rade si uvedom ze nech uz kupis akekolvek zviera bude to predovsetkym tvoje zviera.Lebo rocnemu dietatu nevysvetlis ze sa treba o neho starat....takze veskera starostlivost bude na tebe.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bosoriak
29. mar 2014

@lucinka2811 Ahoj, ja som ako dieta nemala ziadne zviera (okrem rybiciek) do 15 rokov. Od 16tich som jazdila na konoch, teraz mam psa, planujem mat psov viac ked na ne budem mat priestor, starala som sa o vsetko mozne uz, dokonca aj o hady. Takze vztah ku zvieratam nema vobec ziadnu suvislost s tym, ci ma dieta doma zviera alebo nie. Kvoli tomu by som urcite zviera nezaobstarala do bytu. A v dvojizbaku vam bude zavadzat akekolvek zviera ine, nez rybicky.

Ostatne zhrnula @maslenka47 a @zita19. Zviera doma je pre dieta (a pre teba) nielen zdroj zabavy a poucenia, ale aj rizika a zodpovednosti. Skrecky, zajace, hlodavce vseobecne dost smrdia a nie su moc na mojkanie. Ale napadol ma potkan, vo vsetkej vaznosti, je to inteligentny tvor, velmi cistotny a pritulny. Ale stale si myslim, ze pre rocne dieta je cokolvek zive doma len dalsia hracka. Navyse aj nebezpecna, plysaky totiz nezvyknu kusat 😉

Ja by som na tvojom mieste este pockala.

lyzzy
29. mar 2014

@lucinka2811 ....ja by som este nic nekupovala.....len si pracu a zbytocne povinnosti narobis

marmete
29. mar 2014

Asi by som zadováženie odložila na neskôr, keďže máš ešte malinké dieťa na to aby chápalo, ale hlavne, ak by niečo dané zvieratko malej spravilo, mohla by mať traumu. Nechcem nejak strašiť, ale presne toto sa stalo mne, keď som bola malá a naši zadovážili domov psa, ktorý ma kusol a do dnešného dňa psov nemusím. Doma máme aktuálne kocúra, ale toho sme mali ešte skôr, ako sa syn narodil a kocúr to prežil v pohode a malému zatiaľ nič nespravil, skôr volí cestu ústupu a schovania sa, ak malý prekročí tu jeho tolerovanú hranicu 🙂 Ale to nie je návod a ani tip, iba realita, že dá sa od malička zviera doma mať, ale je to hlavne starosť 😉

zara0201
29. mar 2014

@tanapeta Suhlas, ale ze ma niekto doma yorkiho automaticky neznamena ze ma k nemu najnovsiu kolekciu od Gucciho. Nehadz nas do jedneho vreca. Mam yorkiho a necitim sa ze mam diagnozu, ze som postihnuta.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zara0201
29. mar 2014

@tanapeta Jasne. Ale aj vlciaky a orechy sa obliekaju. Aj zajace v klobuku 😀

sirinka
29. mar 2014

http://hopeshared.com/22-photos-that-prove-babi...
🙂
Je krasne mat doma zvieratko a pre dieta v akomkolvek veku fascinujuce a prospesne

rheia27
29. mar 2014

@lucinka2811 my mame doma macky, malinka ma 19 mesiacov a nie je ziadny problem. Samozrejmostou je veterinarna starostlivost, kastracia, von nechodia, no a viac sa upratuje, vysava atd. pomaly kazdy den. Dve sa malej vyhybaju a treti je s nou kamarat, ale samozrejme ze zviera je zviera, mala sa hra pod dozorom, ale vacsinou si ich nevsima. Vsetky maju strihane pazuriky. Ked to porovnam s inymi detickami tak mala je k nim, zvieratkam taka citlivejsia, nie taka divoka alebo hlucna. K neznamym, cudzim ci potulnym zvieratam ju nepustam, tu sa ucime ze len pozrieme a nechytame. So zvieratkom by mal suhlasit kazdy clen rodiny a mal mat k nemu vztah.

katusap
29. mar 2014

Ja mam asi divneho psa 😀 Mam 4 rocnu yorksirku a ta absolutne nechce chodit von. Jedine kde sa tesi je zahrada mojich rodicov. Inak ked sa ide vencit nehrozi, aby sme boli vonku dlhsie ako 5 minut. urobi potrebu a uz stoji pri vchode a caka, kym otvorim dvere. Najlepsie sa citi len na gauci alebo v posteli. Myslim, ze pes pre dieta je najlepsia volba a som si na 100% ista, ze sme nemohli nic lepsie urobit, ako dopriat nasej dcere vyrastat so psikom v domacnosti. Sice psika sme mali prv ako ju, ale je to nerozlucna dvojka. To co tu pisu baby, ze pes je starost....ano je to starost, ale ten psik ti to 1000x viac vrati.

kaji21
30. mar 2014

Ahojte kocky. Moji stari rodicia mali gazdovstva tak som bola medzi zvieratkami ako doma, lenze raz ma nahanal v detstve velky vlciak o odvtedy vyprchal aj moj vztah k zvieratam. Suseda ma yorkshira a malu dcerku no mala mu robi akurat tak zle. Na psa nema nikto cas len s nim maju patalie. A najvacsie ja kedze mame prepojene balkony a pes chodi zrovna robit potrebu ku nam . Parada. A smrdi treba sa o neho starat vsak to je ako dalsie dieta.

hennyinnsbruck
30. mar 2014

@zara0201 jezis,... 😢 no ja mam starsieho bez pp, od znamej, druheho mam s pp...hrozne co stvaraju s tymto plemenom a naj je ked mi vonku niekto povie to je ten sterdny yorki? No vyvsvetli ze ziadny mini stredny velky oficialne neexistuje len mnozitelia robia vselico nemozne aby mali mini stence 😖

zara0201
30. mar 2014

@hennyinnsbruck Ved to. Neprajem zazit co my ked sa to stalo. Najhorsie je, ze nevieme kedy sa to vrati.

hennyinnsbruck
30. mar 2014

@zara0201 😢

lilila65
30. mar 2014

ahojte, podla mna najlepsie zvieratko pre deti je morske prasiatko, ked sa o ne starate, nemoze sa stat ze dostanete od neho nejake kozne choroby alebo zaludocne problemy. my uz dlhsie ako rok mame samceka morske prasiatko a naozaj sa stal clenom nasej rodiny. a kedze ja som priliz cistotna, tak u nas plati pravidlo, ze ked sa s prasiatkom hrame, vzdy po hrani si umyjeme ruky. denne dvakrat ho pustame von z klietky.

ada12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilila65
30. mar 2014

@ada12345 my to mame s morskym prasiatkom podobne, lenze my mame samceka, bo samicky moc cikaju a to smrdi. a k zverolekarovi chodievame kazdy treti mesiac, ci uz na pedikuru alebo na preventivku.
a ziaden smrad

ada12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilila65
30. mar 2014

@ada12345 ked viacej narastie, este ma len rok a cosi a ja sa onho moc bojim, na mna posobi ako antidepresiva, vecer niekedy si ho zobeirem do ruky a zacnem ho hladkat, tak ma ukludnuje. 🙂

coffea
30. mar 2014

Od narodenia moj drobec vyrastal pri zvieratkach. Mame a asi vzdy budeme mat vtacika a zakrsleho zajka. Je to male mile a hlavne cistotne zvieratko. a krpec sa naucil ze zajko rano papa tak mu vzdy siel dat listok, alebo mrkvu ci inu dobrotku.

misaelka
30. mar 2014

takisto odporucam morcatko... nie je agresivne, nekuse, rado sa mojka, aktivne je cez den... uplne sa stotoznujem s @lilila65 je to clen rodiny, to uz ani neni zviera :D a ze "hlodavec smrdi?" pokial vam nanom nezalezi a nechat ho valat sa v exkrementoch a v mokrych pilinach, samozrejme ze smrdi! my nasmu bobkacovi cistime piliny aj 3-4x denne, absolutne nema spinavu srst a kozne problemy 🙂 a staci nam ho kupat raz za 3 mesiace a nesmrdi. navyse su morciky relativne financne nenarocne napriklad proti takemu psikovi alebo macke. len sa hodi pre starsie dieta. aj ked je pravda ako tu uz ktosi napisal dieta bude fascinovane zvieratom v kazdom veku. ja som prvykrat morca dostala v 13... teraz mam 26 a stale ich zboznujem 🙂

lilila65
30. mar 2014

@misaelka presne tak a je dobre aj proti alergii na zvieraciu srst, nasa zverolakarka nam to aj odporucila, ked si dieta zvykne na zvieratko, bude mat mensiu moznost k tvorbe alergii.

anicka246
30. mar 2014

Zajačika 🙂

pribinak
30. mar 2014

Mate v meste utulok?
Tak na skusku chod aj s dcerkou vyvencit psika z utulku, ci bude mat vobec zaujem a ako to budes zvladat aj ty, dcerka mozno bude chciet ist na ihrisko, tam pes nemoze, aby si si vyskusala ako vam to pojde a ako bude ona reagovat, je to krpec, v takom veku vyprcha nadsenie zo zvieratka pomerne rychlo
Ja neodporucam nic velmi malicke co by mohla pomackat, lebo aj skrecok a zajacik v obranee vedia pohryznut ci poskriabat a aby sa nestalo, ze docielis presny opak a dcera sa bude bat zvieratiek

ivanka.7
30. mar 2014

Ja som za pockat a potom psa 😀 My sme mali psa velkosti kolie v 2-izbovom byte (teraz sme v 3i) a isto netrpel a netrpi. Naucili sme sa aku frekvenciu prechadzok potrebuje, aj ked je pravda, ze on je skor pokojnejsi typ, nevadi mu, ked ma na par dni aj menej pohybu.
Za svoj zivot som mala rybicky, skrecky a psy a zazila som v rodine alebo u priatelov este morcata, andulky. korytnacky a macky a ziadne ine zviera okrem psa by som uz dnes nevolila.
Pes v byte nie je problem - dvor so zahradou nevyriesi problem, ked sa majitel psovi nevenuje... pes tam totiz zdivie. A ked sa majitel venuje, tak sa so psom 3x denne von dostane.
Ale k rocnemu dietatu... cakala by som este s akymkolvek zvieratkom. Ine je to ked ku zvieratu domov pribudne babo...

martulina34
31. mar 2014

ak možem moj názor,tak možno rybičky,.....my máme psa od narodenia detí a starame sa o ňho my s mužom ako o naše tretie bejby a je to niekedy náročné a ja by som už počkala a zvieratká zaobstarala až ked deti sa vedia o ne samé postarať,,,,

martulina34
31. mar 2014

a náš psík už starne a stalo sa že ked malý lozil, zahryzol mu do rúčky aj ked jemne ale mna skoro slak trafil,,,,ale samozrejme že má deti rád a aj oni jeho ale ja ako starnem,som ako moji rodičia,,,,,ked sme mali s bratom psa,vidím v tom len samé chlpy po byte,starosti,venčenie a podobne....ked prídu deti je to poriadne zváženie či si ho kúpiť...