icon

Stavba na rodičovskej záhrade: Ísť do toho alebo nie?

avatar
jatara
Včera o 13:04

Išli by ste do toho? Iný pozemok nemáme, a ak kúpime tak nám ani na tie múry, aby sme dostali hypo neostane 🙄

Strana
z3
anonym_205baf
Včera o 18:23

Nechcela by som tak bývať. Veď nemusíte mať hneď novostavbu dom keď vám nevychádza. Pohladajte starší dom alebo byt. Keď máte tak slušne našetrené tak hypo vám schvália

avatar
patrike
Včera o 18:27
@anonym_205baf

Nechcela by som tak bývať. Veď nemusíte mať hneď novostavbu dom keď vám nevychádza. Pohladajte starší dom alebo byt. Keď máte tak slušne našetrené tak hypo vám schvália

@anonym_205baf Ciastocne suhlasim, ale stary dom = cierna diera na peniaze a ked tam raz zacnu nieco prerabat, uz neodidu. Ak sa nevyznaju v stavebnictve, mozu lahko kupit nieco so skrytymi vadami. Dalej cena zavisi silno od lokality a co z domceka kdesi v dedinke, kde ide autobus raz rano a cez vikend vobec.

anonym_160adb
Včera o 18:32

My tak bývame a v pohode. Samozrejme sú občas konflikty ale len také minimálne, zatiaľ nič vážne. Neľutujem, nakoľko sa to s bývaním v byte nedá ani porovnať najmä teraz v lete keď sú také horúčavy. Máme aj záhradu, dieťa je stále vonku. Ty musíš vedieť aké máte vzťahy a podľa toho sa zariadiť. My sme si postavili drevodom na kľúč aby to bolo čím skôr, zatiaľ sme bývali v prenájme po predaji bytu.

avatar
domkakvet
Včera o 18:43

@jatara nie a este raz nie.

avatar
chrobak7
Včera o 20:54

@jatara Určite a v žiadnom prípade NIE!!!!! Dôvody písať nebudem, vygoogli si, prečo nestavať na rodičovskej záhrade.

avatar
zltalienka
Dnes o 11:37

U nas stavaju deti na "zahrade" rodicov, ale zahrada ma samostatny pristup z druhej strany a tym padom vznikla nova ulica a nove stavebne pozemky z tych zahrad. My sme pozemok sice kupovali od stareho pana bez priamych dedicov, ale vacsinou susedia su "deti" a rodicov maju na druhom konci pozemku.
Myslim, ze tato verzia ako tu u nas vidam je vcelku v pohode. Nemusia si chodit jedni druhym po dvore, dom je v pripade potreby lahko predatelny, a mieru navstev a sukromia si uz musia zucastneni nastavit sami. Zatial som nepocula staznosti.
A suhlasim s nazorom, ze ak nie je dost penazi, tak sa do stavby domu nepustajte.

avatar
moravcikovalucia
Dnes o 13:54

@jatara my sme postavili na konci záhrady, máme cestu na inej ulici, nechodíme cez spoločný dvor, máme aj plot medzi pozemkami,rodičia my sem nechodia, iba na narodeniny detí. My sme spokojný. Ak budete mať vlastný vstup na pozemok a žiadny spoločný dvor či záhradu tak nevidím problém.

anonym_21d3d7
Dnes o 13:57

@jatara nieee. Do konca zivota si budes vycitat, aka si bola hlupa.

anonym_48caaa
Dnes o 14:22

Tak mi sme u svokrovcov postavili ale pozemok je naozaj veľký a máme v celku jasne hranice. Svokrovci sú milí ľudia, nikdy sa do ničoho nestarali. Keďže šlo o naozaj veľkú parcelu, postavil na nej ja manželov brat. Problém žiaľ nastal s príchodom jeho manželky.

anonym_0baf75
Dnes o 14:35
@anonym_ea1970

Hlavne nech ten pozemok darujú rodicia len tebe, dcere a nie aj tvojmu mužovi.

Nie. Nikdy v zivote!

@anonym_ea1970 to by si radila aj v opacnom garde? Chlapa by ste tu utlkli, keby mal byt pozemok iba jeho.

anonym_ea1970
Dnes o 16:12
@anonym_0baf75

Nie. Nikdy v zivote!

@anonym_ea1970 to by si radila aj v opacnom garde? Chlapa by ste tu utlkli, keby mal byt pozemok iba jeho.

@anonym_0baf75 áno, aj opačne by som to radila. Nikdy nevieš 😉

anonym_055530
Dnes o 17:26

Autorka uz nema ucet na mk.

avatar
patrike
Dnes o 18:28
@anonym_055530

Autorka uz nema ucet na mk.

@anonym_055530 To je vzdy rovnaky scenar, ked dostane rady ine, ako cakala, zduje sa a zmaze sa.

Strana
z3