4 druhy syra a hubová pizza v tehotenstve

3. máj 2022

Dnes máme pizza deň. Jedli ste hubovú, alebo 4 druhy syra v tehotenstve? Vadí aj tepelne upravený plesnivý syr? Mám na ne riadnu chuť. Ďakujem za odpoveď.

zuzka565
3. máj 2022

Ja počas tehu som jedla a nie raz pizzu 4druhy syra a ešte som si na to dala aj slaninu. To bolo moje obľúbené počas tehu. Teraz ju nemôžem ani cítiť. Malému nie je nič

barus26
3. máj 2022

predpokladám, že nejdes zjesť kilo húb alebo kilo plesnivého syra. Kľudne si daj

autor
3. máj 2022

Ďakujem vám. Už sa mi na ne zbiehajú sliny 😍

ivetta1234
3. máj 2022

keď mi doktorka povedala že by som nemala jesť huby počas tehotenstva tak sa mi skoro celý svet zrútil 😲 😅 prvé mesiace som ich nejedla ale teraz ich jem normálne keď mám chuť (1-2krát do týždňa), a niva syr som tiež mala 2krát počas tehotenstva a predpokladám že ešte budem mať, aj jahody a citrusy...keď sa tak zamyslím tak som mala asi všetko čo mi povedala že by som nemala 😝 treba len s mierou

nikpa
3. máj 2022

@ivetta1234 huby sa nemajú jesť v tehu kvôli možnej otrave. Čiže ak by si mala huby od volakeho suseda z lesa, nie kupované z obchodu, také sa môžu veselo jesť aj v tehotenstve. Nechapem prečo ti dr. povedala, že nie.

ivetta1234
3. máj 2022

@nikpa som myslela že najmä kvôli plesniam alebo preto že sú ťažké na trávenie, ani tie jahody som nepochopila čo už na nich môže byť také zlé

nikpa
3. máj 2022

@ivetta1234 huby kvôli plesniam? Syr kvôli plesniam, či ako si to myslela? Každopádne ja som šrotovala všetko okrem surového mäsa a bryndze 😄

majamat
3. máj 2022

huby sa nemaju jest koli otrave, ale take overene, preco by sa nemohli.

a syr koli listerioze, lavne v Nive. v tehu som zistovala ako to je listeria sa nici teplenou upravou, cize tepelne spracovany syr je v pohode. pre istotu to s nim netrebajest casto,a el sem tam a teda radsej teplne upravene.

h2
3. máj 2022

Na pizzu sa dávajú šampiňóny, to sú huby, bezpečné aj v tehotenstve. A plesňový syr, pokiaľ je tepelne upravený a to na pizzi je, môžeš tiež.

arasidka123
3. máj 2022

Treba jesť z každého rožka troška 😉

maciatkolulu
3. máj 2022

Ja keď to tak čítam, tak neverím, že sa mi zdarne podarilo prežiť 3 tehotenstva a teda aj deti, v podstate, že je ľudstvo ešte tu🤣🤣jedla som všetko s mierou, niekedy aj bez🤣🤣🤣aj bryndza ký, aj hrubý, aj encian, všetko

iwesska
3. máj 2022

Nechapem preco by si sa mala bat jest tepelne upravenu stravu v tehotenstve🤨

autor
3. máj 2022

Už som prejedená... Dala som si aj, aj... Mne v tehotenstve nechutí sladké, ale čo sa týka slaného, neviem sa dojesť... Tak ďakujem za upokojenie dievčatá... 🙏

majamat
3. máj 2022

@iwesska nie strava, len niektoe druhy syrov.

@maciatkolulu tak ked sa povie, ze je neico zvysene riziko, neznamena to, ze na 100% ( cize plne riziko ), je len zvysene. ty si mala jednoducho stastie a nenatrafila si na nakazene potraviny.

listeria sa zakonite nenachadza v tom syre, len tam moze byt a zaroven aj nemusi. ak tam je, je to zavaznejsie riziko pre tehotnu zenu a pre jej dieta, ako pre zenu, ktora nie ej tehu. listerioza je infekcia, ktoru dospely clovek moze zvladnut, ale plod uz nemusi.

kataka10
3. máj 2022

Ja som sa v tehotenstve jednoznacne vyhybala nepasterizovanej bryndzi (stari rodicia z takej chytili strasne crevne problemy) a tepelne nespracovanym plesnovym syrom (pamatam si pripady ked niektore stahovali z predaja kvoli listerioze). Kazdopadne pizza so sampionmi alebo 4 druhy syra je OK. Ja som tiez bola v tehu viac na slane nez na sladke 🙂

maciatkolulu
3. máj 2022

@majamat neviem síce co je neico, ale do myslela som si. Nuž neviem, ale to šťastie malo potom straaasne veľa ľudí, myslím, že aj taka hystéria sa vie podpísať na zdrav

majamat
3. máj 2022

@maciatkolulu teraz ty prehanas. toto presa nie je ziadna histeria, ze si nedam Nivu, alebo si ju dam po teplenej uprave.
preco to riskovat? preboha, vsak to nie je zakladna potravina, nevynutna pre zivot. bez toho syra sa da uplne v pohode zit. ved mnohi ludia ho ani nejedavaju vobec, alebo len vo varenej/pecenej strave.
preto si nemyslim, ze by tych tehuliek bolo zas tak vela, co tento syr zjedli v tehu. a keby aj, tak sa s nim nenapchvaju 5x za mesiac

a slovo "nieco" som pouzila, lebo som to myslela vseobecne. stretavam sa s tym, ze niektori ludia zamienaju termin "zvysene riziko" za "uplne riziko".

maciatkolulu
3. máj 2022

@majamat história? Nová choroba? 🤣🤣🤣🤣Skoro ako listeria🤣🤣no a veľa "tehuliek" si rado dá všelijaké syry a áno je okolo toho veľká hysteria...

baska163
5. jún 2022

@maciatkolulu nerozumiem, prečo toľká sranda z toho, že niekto napíše nesprávne i v slove hystéria 🤷‍♀️ (Takisto je vo vašich komentároch niekoľko chybičiek a nikto vám ich tu nevyhadzuje 😉) Nieje to veľmi vhodné, sme tu predsa preto, aby sme si navzájom radili či nie? A čo sa týka názoru na plesnivý syr, nepasterizované syry alebo huby, skutočne JE ich konzumácia rizikom (i keď je pravdepodobnosť veľmi malá), či už v tehotenstve alebo mimo neho, to skrátka poprieť nemožno... Je už len na každej z nás, nakoľko sme ochotné riskovať ich konzumáciou ohrozenie plodu / bábätka. Možno to znie trochu úzkostlivo, no prirovnala by som to napríklad k túre v horách v tehotenstve - takisto by v 99% nemal byť problém ale čo ak? To riziko, že sa vám nešťastne zvrtne noha alebo čokoľvek a spadnete rovno na bruško je veľmi malá ale chcete to riskovať? Nie každej sa podarilo otehotnieť rýchlo a ľahko takže je aj možno zvýšená ostražitosť podľa mňa prirodzená... Ja napríklad, pre istotu a pokiaľ možno, neriskujem v žiadnom smere, ani čo sa týka konzumácie spomínaných potravín, ale ako hovorím, je to každého osobné rozhodnutie, ale určite nieje správne tu tvrdiť, že to riziko nieje.

maciatkolulu
6. jún 2022

@baska163 áno, ale celý život je riziko, či?