Koreniny v 1. trimestri

5. jan 2024

Dobre deň, dnes som spravila kuracie stehná v horčicovej marináde s ryžou som v 1 trimestri na konci 8tt. Keď som to jedlá bolo to trochu pikantné aj slané ale zjedla som to aj tak lebo ryža to vyrovnala. Ale keď som to zjedla išla som pozrieť čo ta marináda obsahovala a bol tam rozmarín, majoránka, koriander a kurkuma. Čítala som na internete že rozmarín vyvoláva kontrakcie ... majoránka zas stimuluje maternicu ... nemôže to nejako uškodiť plodu keď som len na začiatku tehotenstva ? Ďakujem

pribinak
5. jan 2024

Prosím tá, však si tam nemala 3 kila majoránku a 7 kíl rozmarín
Bežná konzumácia tá nijak neohrozí

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciaruz
5. jan 2024

Pane bože, sa ukludnite 🤦🏻‍♀️ toto je uz ozaj príliš, co riešite. Pospisujte si otazky a opýtajte sa doktora, odbornika a nehladajte na internete "overené" rady.

lneviemmeno
5. jan 2024

ja mam manzela inda, nonstop cele tehotenstvo jedavam indicke jedla co su riadne koreniste a vsetko okej 😀 akoze naozaj tehotenstvo nie je choroba a netreba vsetko studovat

marianarem
5. jan 2024

Bezne mnozstva v jedlach su neskodne, a to aj v jedlach indickych, vietnamskych atd. Vyhnut sa treba medicinskemu pouzivaniu niektorych bylin a korenin, teda vysokym davkam, ktore uz maju terapeuticky ucinok.

viestta
5. jan 2024

Keby bol rozmarin taky nebezpecny, Spanieli, Taliani, Greci a polovicka ostatneho sveta by uz vymrela. A ani my by sme tu asi neboli, lebo nase babky liecili sople a kasle majorankovym cajom.
O ostatnych koreninach ani nepisem, lebo cili by vykynozilo pol Azie a 3/4 Ameriky, kurkuma pol sveta

diewcatqoo
6. jan 2024

Snad si nemyslis, ze mozes potratit z takeho smiesneho mnozstva majoranky alebo rozmarinu? Ak aj nahodou sa nieco stane, urcite to nebude kvoli tomu, ze si zjedla okorenene jedlo 🤦‍♀️
Cele prve tehotenstvo som prezila na indickych jedlach a ovplyvnilo to jedine to, ze dieta tiez miluje indicku kuchynu. Aj teraz som tehotna a doprajem si aj indicke jedla, aj vietnamske, aj normalne pouzivam koreniny ako majoranka, rozmarin, kurkuma.. stres ti moze uskodit viac, nez jeden obed 🙂