Petržlenová vňať v prvom trimestri

parcelka
29. jún 2022

Ahojte,
teraz citam ze sa nesmie petržlenovú vnat v prvom trimestri lebo vyvolava prekrvenie a moze hroziť potrat... Lenže som o tom nevedela a za posledný týždeň som jej zjedla min 4 hrstie, aj včera som ju mala na večeru s cestovinami aj dnes na obed a vela lebo ju milujem... Som 5tt+5 a teraz sa bojim...

bolarazjedna
29. jún 2022

Počujem o tom prvýkrát.... Vôbec by som to neriešila. V tehotenstve sa vývaru surovemu, nedopecenemu mäsu a vajíčku, dôkladne umyvaj zeleninu, ovocie, nepapaj plesnive syry. Ostatné kľudne jedz. Keby petržlenová vňať spôsobila potrat, tak by nebolo toľko abortov, a bol by to známy zaručený recept našich prababiciek na potrat.

e1i
29. jún 2022

@bolarazjedna je to tak neodporuca sa, rovnako ani napr urologicky caj kt ju obsahuje by sa nemal

nevenka
29. jún 2022

Ja som to jedla pri vsetkych 4 tehotenstvach a tu sme vsetci, teda to stvrte akurat budeme koncit prvy trimester. Vyhybam sa len tepelne neupravenemu masu, vajciam a bryndzi, domacim syrom. Nivu a plesnovy syr jem, ale vacsinou len tepelne upravene.

parcelka
autor
29. jún 2022

@bolarazjedna dakujem za odpoved, upokojila si ma ☺️

parcelka
autor
29. jún 2022

@nevenka Dakujem, asi ozaj riesim blbost, ale uz teda racej ju nebudem jest 🙃

parcelka
autor
29. jún 2022

@e1i Jj uz nebudem ju papat racej, zamrazim si zvysok co mi ostal 😁

nevenka
29. jún 2022

@parcelka ked by si si dala kusok, podla mna to nic nespravi. Ja som pila aj vela caju z mayerinej dusky, lebo som bola chora. Tehotnej sa uz nic neodporuca pomaly, ale brat lieky som hned nechcela a ani sa ich vela nemoze, tak radsej bylinky. A pila som aj urologicky caj na zapal mocaku. Cca tyzden. Drzim palce. neboj, nic nebude a zvysok si zamraz 😉. Telo si to mozno aj pyta, vies ako...😁

marianarem
29. jún 2022

@parcelka No ja som bola tiez najprv v soku, co vsetko sa akoze nemoze jest. Neskor som bola uz len nastvata, ze nas tolko plasia 🙂 Okrem tych spominanych surovych a plesnivych veci mozes vsetko v beznych mnozstvach, ktore sa pouzivaju pri vareni. Problem by mohol byt, keby si pravidelne pila nejake silne odvary, aplikovala etericke oleje, jedla tabletky s exktraktmi atd., cize keby islo o medicinske vyuzitie. Ja som jedla vselijake vnate, pesta, indicku kuchynu plnu koreni a nic.

parcelka
autor
29. jún 2022

@marianarem aj ja som bola prekapena, ked som zacala citat co sa po novom nemoze 🙃 naposledi som bola tehotna pred 12 rokmi a vtedy som si davala pozor len na tie jedla co boli spomenuté v komentaroch vyššie, a nie petrzlen, ci aj vraj bazalka by sa nemala atd 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre