Šaláty v tehotenstve

6. sep 2023

Som druhý krát tehotná a dáko sa neobmedzujem. Dám si aj bryndzu,kofolu a proste všetko na čo mám chuť. Samozrejme surové vajcia,surové mäso a bryndze z koliby nie. Ale včera si partner kúpil vlašský šalát z pultu kde predávajú šunky a tak...a ja som dostala hroznú chuť...ale kvôli tej majonéze neviem či môžem alebo nie..samozrejme klasickú majonézu aj tatársku z obchodu si dám. Len v týchto šalátoch nemám jasno. Veľmi mi idú na chuť🙈a ešte by som sa chcela spýtať na paštéty/nátierky. Konkrétne s dcérou milujeme lososovú paštetu to si môžem dať? Pri prvom som sa tiež neobmedzovala ale mala som iné chute😃

viestta
6. sep 2023

Mozes spokojne spavat, pouzivaju tu istu majonezu aku kupujes, len ju dostavaju v 10 litrovych vedrach, nie v poharikoch

mima1608
6. sep 2023

Ja som normálne jedlá šaláty z pultu a paštéty tiež. V tehotenstve mi najviac chutila Svačinka, aj 3krat do týždňa som ju tlačila so zeleninou 😅

ikonica
6. sep 2023

V druhom tehotenstve som zo zaciatku zila na pastetach aj tych rybacich .. mala je tu a nic jej nechyba... Ani toho salatu by som sa az tak nebala... Ved on ti zlcnik naznaci, keby si to prehanala 😁

autor
6. sep 2023

Ďakujem baby. Bežím do chladničky😃

kik2022
6. sep 2023

Prečo myslíš, že by si nemohla lososovú paštétu?

autor
6. sep 2023

@kik2022 neviem prečo som si tak pamätala že by sa nemali🙈

jaskolka
6. sep 2023

Kľudne si daj, nezjes toho kilo. Ja som jedno obdobie v tehotenstve chcela len makrelu a lososa (tú nátierku). Držalo ma to asi dva týždne a potom som ich nemohla už ani vidieť. Proste úplne prešla chuť.

miadi
6. sep 2023

Mas to popletene. Losos je ok tuniaka by si nemala viac ako 2-3 konzervy za tyzden .