Sushi v tehotenstve

17. jan 2024

Ahojte som v 38 tt pred par dnami sme boli na oslave kde podávali sushi neodolala som a zjedla som asi 6ks zeleninovych a 6 tuniakovych … moze sa malej nieco stat ? Vrta mi to v hlave lebo mi švagor povedal ze som to zjest nemala ….

pribinak
17. jan 2024

Ak by tam boli nejaké škodlivé baktérie, tak už dávno by sa prejavili, napr žalúdočné problémy

rybka1987
17. jan 2024

Tuniak bol surovy, ze?

autor
17. jan 2024

@rybka1987 Ano surový 🥺

viestta
17. jan 2024

pred par dnami si to jedla a nic ti nie je, takze mozes si byt uplne a celkom ista, ze tomu tuniakovi nic nebolo

autor
18. jan 2024

@viestta ale ja sa bojim aby to malej dako neublížilo …

rybka1987
18. jan 2024

Nemala si to jest, ked teraz sa tak velmi bojis, a este 6 kuskov surovej ryby! Nestresuj sa malej nic neni, ber to ako poucenie do buducna.

jankalukasova
18. jan 2024

Dieťaťu to môže uškodiť len vtedy, keby tá ryba bola pokazená a nakazila by si sa niečím ale keďže negrcáš a ani to druhé... kade chodíš, nie je Ti zle, nemáš horúčky, tak bola ryba v poriadku a nemá sa dieťaťu čo stať. Niekdy by bolo super, keby si baby zistili v čom je vlastne problém pri konzumácii niektorých potravín v tehotenstve.

lenqua_12325
18. jan 2024

Snáď tá ryba bola predtým zmrazená, tak je to úplne ok..jedávala som sushi často, ale lososové a ak bol mrazený, je to ok..čerstvého by som ale tehotná nejedla.

lucia147852
18. jan 2024

Teraz je už neskoro sa bat. Tieto veci sú nebezpečne kvôli listerii. Tá môže mat fatálne následky pre plod.

autor
18. jan 2024

@lenqua_12325 tak hadam v blave maju mrazeného tuniaka a z neho robia sushi 😂🙈

autor
18. jan 2024

@lucia147852 aj takto vo vysokom stadiu ? Listeriu mozem dostat aj zo zeleniny …

lucia147852
18. jan 2024

Áno v každom. Veď preto treba zeleninu pred konzumáciou poriadne umyť.

stanulienkat
18. jan 2024

Kto je blava? Ci myslis, ze v Bratislave sa lovia cerstve tuniaky? V zivote by som nejedla surovu rybu, ktora bola tyzden zdochnuta, alebo mrazena. Taketo veci jem v primorskych statoch.

autor
18. jan 2024

Dobre ..ukoncujem tuto debatu … verim ze ja aj mala sme v poriadku … ked sa tak zamyslim co vsetko moze byt v jedle hocijakom tak by som sa stresovala stale … neverim tomu ze kazda si dava uplne pozor co je .. a vsetko študuje co obsahuje .. ze nechodia zeny tehotne donrestiky aj ked nejedia sushi hocicko v tej kuchyni moze byt ..

beloved
18. jan 2024

@stanulienkat Blava je potok pri Trnave, mozno odtial je ten tuniak 😂

autor
18. jan 2024

@beloved jezis tak v BRATISLAVE v reštaurácii spokojna ????🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

beloved
18. jan 2024

Nemusis sa hned zduvat, co tak sa trosku povzniest nad taketo prkotiny, zasmiat sa a ist dalej, ved o nic nejde 🙂

tamitamitami
18. jan 2024

Nič ti nebude ani malej (určite ryba bola mrazená u nás v každej reštovrácii používajú iba mrazenú) pre pokoj v duši kľudne zavolaj do reštovrácie 😊. Zeleninové sushi som jedla počas tehotenstva často a nikdy nebol žiadny problém.

autor
18. jan 2024

@tamitamitami ďakujem 🙏🏻❤️🍀