Zeleninové sushi v tehotenstve

8. mar 2024

Ahojte,jedli ste zeleninove (avokadove,uhorkove,..) sushi v tehotenstve? Ja som doteraz do 25tt odolala ale dnes som si uz musela dat🙈🙈strasnu chut som mala..snad je to OK aj kvoli tej ciernej riase

hederamonstera
8. mar 2024

Ano, milujem sushi, tak som si dopriavala zeleninove

docq
8. mar 2024

Počas tehotenstva sa nemaju konzumovat morske plody a surove ryby vhodne a bezpecne su iba tepelne spracovane .

slnecnica82
8. mar 2024

Áno jedla som len zeleninove

autor
8. mar 2024

@docq tie s rybami som nejedla samozrejme

veselo_neveselo
8. mar 2024

@docq Sa nesmu morske plody? A co potom vsetci ti primorski, tim to asi niekto zabudol povedat 🙂
Nemaju sa jest surove ryby, tam je to riziko listerie asi najvyssie, ale morske plody sa jasne, ze mozu. Tie sa totiz malokedy jedia surove 🙂

A inak zeleninove sushi sa moze, a morske riasy su zdrave, i v tehotenstve, ak toho nie je vela. 15g denne max, a to v nasich podmienkach zje malokto.

tamitamitami
9. mar 2024

Kľudne si zeleninové daj, ja som si dávala aj tempura sushi. Poprosila som ich nech ho tepelne upravia troška viac (ryba v ňom bola vždy spravená tak akurát).

moneequa
9. mar 2024

Preco by sa nemohla jest v tehotenstve ryza so zeleninou a riasou?

kiki68
9. mar 2024

Jedla som v tehu, sama som si ho robila doma a super bolo

docq
9. mar 2024

Pri spracovaní a výrobe týchto jedál je stále riziko nakazenia kampylobaktorom a pod. To platí hlavne v restauraciach a fastfoodoch . Ak si jedlá pripravujeme v domácom prostredí a pri okamžitej konzumácii do 12 hod. bez skladovania a so známych ingrediencii a jedlá prejdú tepelnou úpravou potom je riziko otravy minimálne.