Váha v tehotenstve

19. jún 2023

Ahojte. Mám 165cm a vahu 70kg. Cvicim, takze to nie je tuk a obvod pása mám zdravy, ale ide o to, že som aktuálne 6tt a veľmi sa bojim, aby som sa počas tehotenstva nedostala na nejakych 90kg 🙈 mám z toho obavy. Neprejedam sa, ale mám strasne chut na sladkosti čo doteraz u mna nebolo. Chodila som na jumping a tabatu ale to vraj teraz nemozem, tak neviem. Koľko ste pribrali počas tehu vy?

maryetta
19. jún 2023

Kazda stavba tela je ina. Mam aj kamosky ktore za cele tehu pribrali 2-3kg. Aj take co pribrali 30kg.
Ja som pri prvom pribrala 13kg(do 2tyzdnov som bola na svojej vahe)
A pri dalsich dvoch som pribrala 15kg. Tam to uz islo pomalsie dole.

adeladulova
19. jún 2023

Ja 10kg 😉 bat sa nemusis pokial vsetko robis s mierou. Ja som robila casnicku do 6mes ukonceneho a z kondicky a dobreho metabolizmu som "cerpala" este 2 roky potom. Telo si pamätá, vobec nemusis pribrat 20kg

tosomja
19. jún 2023

Ja som nikdy necvicila a za celé tehotenstvo som pribrala 7kg, pri druhom 9kg a pri treťom 11kg. Všetko išlo pôrodom dole.
Pri prvej som mala chute na pomaranče, pri druhom na nič, lebo mi bolo nonstop zle až do pôrodu a pri tretej na paradajky. Sladké som nejedla, len zmrzlinu.

zenulkaaa
19. jún 2023

Tak je to velmi individualne. Netrap sa tym. Priberies kolko priberies, ak si zvyknuta cvicit, tak to potom budes riesit a schudnes potom.

svetlonos
19. jún 2023

Ahoj, sladke mi do 4,5 mesiaca nechutilo. Potom som az do 6teho mesiaca dokazazala zjest 1,5 kulia pomarančov ci 300gra
o u cokoladu - tu kludne aj kazdy 3ti den. Inak som jedla normalne bez specislnych chuti. Pocas tohoto sladkoobzerstva som pribrala za 2 mesiace 8kg. Do 4teho som 3 schudla. Potom zistili tehu cukrovku tak som sa musela kontrolovat. Dokopy za prve tehotenstvo som probrala 12 kg, teda v norme.
Teraz v druhom tehu mi robili test na cukor uz v 16 tyzdni, znova cukrovka.
Tiez som do 4 mesiaca schudla 4 kg, momentalne to vyzera na 10 kg tesne pred terminom.
Necvicim, nesportujem. Kamoska zacinala na 95 kg/160cm, nepribrala nic, skor schudla. Druhej rupla pri 2 tehu stitna zlaza. Este aj rok po tehotensve nosila velkost 50, pred tehu 38.
To mas fakt velmi induvidualne. Bacha na to sladke, neprezen to. Mne pred tehu chut na sladke zahnal velky prijem zeleniny 🙂

simca06022011
19. jún 2023

Pocuj, staci as naozaj neprezierat. Ja naozaj poznam zeny, ktore pribrali iba dieta a brucho.. po porode to islo takmer vsetko hned dole a par kil este potom postupne, ale ziadna katastrofa +-10-12kg a tie normalne fungovali. A potom poznam tie +30kg a tie to nedali dole, preotze obzerstvo, chute.. a samozrjeme musia jest za dvoch 🙂) Podla mna to ma velky vplyv na vahu. Ja som bola tazka ked som otehotnela, pribrala som len par kil po porode som dala dole este 10kg z tej mojej povodnej vahy. Chute som mala ale proste som ich vypla, dala som si ked to bolo okolo 6m vaznejsie cookies s mliekom alebo nejaku somarinu a isla spat.. ziadne obzieranie sa :D Nic sa nam nestalo za to ze som neutekala jest piate cez deviate ako to na mna prislo :D proste dieta nepotrebuje kila cokolady ani keksikov, ani cukru, je to proste len hormonalny cirkus, nikto tak nemusi skakat... a take sladkosti a palenie zahy to je super kombinacia...

miska1701
19. jún 2023

Ja som pri prvej pribrala 24kg a 2 mesiace po porode som mala o 2kg menej ako normalne
Pri druhej tiez,ale tu mi ostalo par kg navyse, ale vacsina isla prec do pol roka,takze ono asi zalezi na cloveku. Ake ma spalovanie a pod..

rebrambora
19. jún 2023

Pozri ja som v 22tt a pribrala som zatial jedno kilo. Mam 54kg, som malá, ale mam kopec svalov. Pri dvojickach som pribrala nieco cez 11kg, slo to dole hned. NESTRESUJ

deti95060810
19. jún 2023

4 tehotenstvá... pribrala som 16, 11, 13, a 10 kg

thereisabear
19. jún 2023

V jednom tehotenstve som nemala chuť na nič, sladkosti vôbec a pribrala som asi 14kg. V druhom som jedla vkuse, piate cez deviate a pribrala som 14kg. Nedá sa to podľa mňa predpovedať.

gabika128
19. jún 2023

Akože je to niekedy jedno, môžeš sa aj kontrolovať a neprejedat a aj tak priberieš 20kg ako nič. Ja som tiež intenzívne cvičila pre tehotenstvom, počas sa mi už nedalo, bývalo mi veľmi zle aj som sa zle cítila a tak som necvičila, nemala toľko pohybu a jedla som veľa chleba a takých tradičných jedál, zo šalátov ma nasťahovalo 🤦‍♀️ Ale! Všetko raz skončí, vráti sa naspäť a bude zase tak ako má byť 😊