Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

zuzka99
4. dec 2008

to máte dobré, my máme v 11 mesiacoch 8,5 kg. ho musím vykrmovať, ja by som aj ale on nechce. on všetko čo zje vylieta hneď.

kaciatko68
4. dec 2008

Zuzka, už si skúsila dať malému na obed niečo nemixované ?

kaciatko68
4. dec 2008

Zuzi a čo papá malý na večeru, keď kašu nechce ?
My to máme stále také divné poposúvané, takže vlastne ani neviem, čo je večera.
Ráno ju najneskôr do 6.00 nakojím, ale ona pritom spí. O 9.00 má mlieko a rožok - to považujem za raňajky. Potom okolo 12.00 desiata - už teraz ovocie, potom kojenie a spí. Najneskôr do 15.00 obed. Ak ide druhý krát spať tak kojenie o 17.00, potom spánok. Najneskôr do 18.30 - olovrant (alebo večera to je 🙂 ) - jeden deň jogurt a jedeň deň kaša na striedačku.
Ak nespí druhý krát tak kojenie tak cca o 17.30 a jogurt, alebo kaša o 18.00.
Nakoniec o 20.30 kojenie a UM, ale fľašku dopije po spiačky tak okolo 22.00 hod.
Jedávali sme vždy po troch hodinách, teraz neviem, či to mám nejako skrátiť. Ale keď stále vstáva cca o 8.30 a ide spať najneskôr o 12.30 hod, neviem ako to tam vtesnať - to by musela jesť po necelých dvoch hodinách. Obed papá až keď sa poobede zobudí.

kaciatko68
4. dec 2008

My vážime asi 10 kg - uvidím v utorok.

miselin
4. dec 2008

Zuzi Slavko šikula to moja Domča vedela v piatich mesiacoch len pišťať na celý rozkvet, všetky bábätká v kočíkoch závideli, že aká je šikovná 😀 Zuzi aj Slávko je len v tváričke bacuľatý. že, lebo aj nám každy hovorí, že teda nevyzeráme že máme len 6kg lebo Domča má všetko v lícach a u vás je to tiež tak , že? A koľko vážil Slávko v 7 mesiacoch?
Kačiatko ja dávam malej na raňajky už rožtek a normálne jej len odtŕham asi také skoro centimetrové kusy a žuje a viac ju to baví ako papať lyžičkou

zuzka99
4. dec 2008

kaciatko ja mu zatial mixujem, ale už nechávam aj kusky. On nemá problém zjesť kúsky, jedáva aj rožky, keksíky, piškóty a tak. Dnes som mu strúhala hrušku na desiatu a on chcel do ruky, tak som mu mesiačik dala a to zjedol a postrúhané nechcel. Aj banán si odkusuje. Ešte skúsim tie obedy, len sa bojím, že nepomixované zje len troška.
Na večeru okolo 17,00 zje 2 jogurty, potom mu dávam už len mlieko (UM a MM). Rozmýšlala som, že mu budem variť nejaké normálne jedlo ale on už večer moc nechce. Sem-tam zje banán aj 21,00. Ale po roku začnem asi dávať na večeru aspoň nejaké zemiaky s kefírom, alebo pažitkou, príp. nejaké iné jednoduché jedlá. A chcem znova skúsiť kaše.
Miselin, v 7 m mal presne 7,5 kg, som to pozerala. takže odvtedy pribral len kilo. neviete kolko majú v tomto veku priberať? On je bucko v tvári, presne a má velké brucho, ale ináč telo má také normálne, mohol by mať aj viac, ale myslím, že akorát.

miselin
4. dec 2008

No ale šak by si j nové fotky mohla pridať

kaciatko68
4. dec 2008
zuzka99
4. dec 2008

kaciatko dík, podla tej tabulky je ešte úplne naspodu. hádam až pod čiarou. ja som tu kdesi videla tie tabulky, ale kedysi som našla aj také, že sa tam zadá vek, pohlavie a vyhodí číslo max. a min. hmotnosť.
miselin, foto pridám, ale ako sa robí keď už mám 3 albumy a vyše byť nemože? musím jeden vymazať?

jana30
5. dec 2008

ahojte, tak Maťko vážil v 6 mesiacocho presne 9 kg a teraz v 10 mesiacoch má 1,5 kg takže za 4 mesiace pribral len 1 kg čo som rada lebo on dosť priberal hneď od narodeniaa a teraz má zásoby 🙂
a papáme asi takto ráno o 5,00 mlieko, potom so mnou raňajky chleba alebo rožok s niečim, toho zje trochu tak 1/4 rožka, potom o 9,00 jugurt, potom 12,30 obed polievka s chlebíkom alebo rožtekom alebo čo má navarené zeleninku s mäskom ... , 15,00 - 16,00 banán alebo kaša, alebo puding ... , no a potom na noc už len mliečko, to je všetko, ale on nikdy nemal problém s papaním, vždy zjedol všetko, akurát teraz už nechce tie jeho neslané mixované jedlá 🙂

jana30
5. dec 2008

no s tými kilami som to tam nejako dovrzala malo to byť v 10 mes. 10,5 kg a pribral za štyri mesiace len 1,5 kg

zuzka99
5. dec 2008

jani a aký puding dávaš? ja som tiež nad tým už uvažovala, že asi Zlatý klas, lebo stále by jedol len tie jogurty, tak skusim puding.
kaciatko, tú tortu s fotkou vie robiť Evkina mama, robila ju Saďovi na 30tku. Bola nádherná. Ale niekde tu na MK baby písali že ju robia v Carrefure v BA, možno by ju robili aj Žiline, len teraz som si neni istá, či tam je Carrefur, viem, že bol v OC Dubeň, ale či sa nejako nepremenovali už neviem. Ale vy ste zo ZA tak sa spýtaj muža alebo svokruši, nech ti tam zbehne.
JA už som si vybrala tortu akú idem piecť, aj som si nakúpila veci čo sa nepokazia 🙂 Ja chcem upiecť sama, druhú upečie mama, nechcem to dávať do cukrárne. presne ako písala majka, radšej bude škaredšia, ale robená z lásky. a už som nakúpila aj čapice na hlavy, stužky, balóny, girlandy, detské servítky, misky, poháriky, obrus, píšťalky, všetko v jednom detskom motíve. ešte po vianociach bude kopu silvestrovských prkotín na výzdobu tak dokúpim potom. také tie flitre nechcem dávať, to sa bojim, že to bude jesť. a samozrejme sviečky. som pozerala aj tú fontánu na tortu, stojí 240 Sk - veď to vyše jak celá torta ☹

zuzka99
5. dec 2008

nie sviečky ale prskavky, už neviem čo píšem

kaciatko68
5. dec 2008

Zuzka, ako spíte ? Už sa to polepšilo ? ja budem robiť tiež toru doma - mám celkom dobrý recept na orechovú tortu a už aj odskúšaný.
Ja som robila aj Janke keď bola malá puding len doma robený, ak chceš napíšem ti recept, len ho musím niekde pohľadať.

kaciatko68
5. dec 2008

Miselin, kde si sa dnes stratila ?

miselin
5. dec 2008

Dnes akosi nestíham, muž je doma tak ako vždy nič nestíham, veď to poznáte 😀
Zuzi v jednom albume môže byť až 50 fotiek a tuším máš vo všetkých troch málo, takže kľudne popridávaj a môžeš aj niektoré aj povymazávať a podopĺňať zase nové 😉 Už sa teším. No teda Slávko bude mať riadnu oslavu 😲
Domča je zase ako med tak som celá vytešená.
Kačiatko hoď recept na ten puding lebo minule som Domči skúšala dať ten čo sme si navarili pre seba a skoro mi aj ruku zjedla 😀

kaciatko68
5. dec 2008

Tu je recept :
3 žĺtka, 3 polievk. lyžice ( PL) prášk. cukru, 1 vanilkový cukor - dobre spolu vymiešame, pridáme 1 PL kakaa, 3 PL maizeny ( GUSTIN - jemný kukuričný škrob), 9 dcl mlieka a uvaríme.
Rozpočet je tak na 4 malé misky.
Dá sa prepočítať na 1 žĺtko, alebo urobiť bez kakaa a s menším množstvom cukru.
Ja som ho varila ale až od roka.

kaciatko68
5. dec 2008

Miselin, je fajn, že je Dominika ako med. Moja je zasa mrnčadlo, lebo ju trápim na bruchu a nechcem jej pomáhať - tak mrnčoší. A ešte jej naraz idú 3 zuby - druhá jednotka už je vonku a prerezávajú sa dvojky. No a asi preto ma zasa pri kojení kúše ☹ .

kaciatko68
5. dec 2008

Dnes sa mi podarilo kúpiť dva darčeky na vianoce - v obuve v tlačiarni dostali pekné kabelky, tak som kúpila dcére čiernu a aj sebe. Nie sú ale koženné - ale vyzerajú super - cena 990 Sk/ks.
Takéto odrážadlo chceme kúpiť Linde na vianoce - len ho nikde nemajú, tak ho budeme asi musieť objednať cez internet. Dôfam, že bude dobré.
KUK : http://www.babydirekt.eu/sk/odrazedlo-s-rukojet...
Páči sa mi tam vodiaca tyč, pretože moja staršia dcéra keď chodila von s odrážadlom, tak sa veľmi rada púšťala z kopca a ja som za ňou behala - bolo to hrozné. Hlavne som mala strach, že ju zrazí auto, alebo sa niekde rozpleští.

kaciatko68
5. dec 2008

Miselin, už ste našli nejakú autosedačku ?

kkaattkkaa
5. dec 2008

som si to tu pocitalaaaaa, ak vam pomozu nase skusenosti, tu su:
autosedacku : Najskor sme mali vajicko, teraz pouzivame klasiku 0-18 hoci nasi maju v zalohe aj 9-36. Na tej mi prekaza, ze sa neda polohovat a naviac tam dietatko akoby sedi- odporucam tak od dvoch rokov, dietatko mladsie ako rok by som tam nedavala vobec.

lozenie a chodenie- u nas sa potvrdilo, ze nie je vyhra zacat chodit skor-Matusko to sice zvladol ani nie 9 mesacny, ale potom sa este pol roka ucil chodit. Nemali sme ovsem ziadne choditko (citala som ze to nie je najvhodnejsie).

papkanie je Matuskovou silnou strankou (po tatovi) - avsak u nas to bolo veeelmi opatrne (kedze ja mam celiakiu)- Matus nedostal do roka ziadny chlieb, rozky nejedava doteraz (u nas doma sa nejedia), piskoty dostava obcas, do roka to boli len kukuricne, mlieko obchadzame sirokym oblukom (aj umele) a asi este nejaky cas budeme.

Do roka :
ranajky : bezl. chlebik plus zelenina (nastruhana mrkva, uhorka, udusena brokolica), zmiesana s jogurtom (maslo az po 10 mesiaci)
desiata, olovrant .ovocie
obed : polievka so zeleninkou, maskom, spenat, zltko,
vecera: zemiaky, bezl. cestoviny + jogurt, ovocie

kase vobec nechcel, teraz zje obcas (ziadne instantne,ale len varene - z kukuricnej krupice, z pohanky, ryze, teraz uz aj z ovsakov ale bez mlieka, len s vodou )

ak mam ale pravdu povedat, Matusko by sa bol este aj v deviatich mesiacoch len dojcil, a pokial si zvykol na pevnu stravu, trvalo to tie tri mesiace. (to som s nim ako 8 mesacnym bola aj u doktorky, ze nechce jest, chce sa len dojcit).
Chcelo to len vydrzat, ako mi aj ona poradila a potom sa o rozbehlo samo.

miselin
6. dec 2008

Kačiatko krásne odrážadlo. U nás jej ide kúpiť dedo ale už rovno trojkolku ale tiež s tou rúčkou.
Katka aj mňa sa teraz na poradni pýtala doktorka, že či dávam malú do pavúkov a ja že nie a ona, že aby som ju ani nedávala. Takže ani nedám. A s tou autosedačkou od 9-36 súhlasím, veď také bábo si ešte aj pospí v aute a to ešte aj dvojročné, takže ja by som najradšej kúpila tú od 9-25 tam je polohovanie ako na vajíčku.
Domča bola včera taká dobrá, že taká ešte ani nebola, normálne som už večer aj rozmýšlala či na ňu niečo nelezie, lebo bola fakt moc dobrá a boli sme u našich na lánskej a oni sa tiež len dívali, že či sme ju niekde nevimenili

jana30
6. dec 2008

ahojte,
tak ja dávam puding, normálny začínala som zlatým klasom a už jedol aj malinový aj jahodový a banánový, on už spapá všetko, dneska zjedol prvé mesiačiky mandarinky /ošúpané/
inak ale ja som Maťka vôbec nekojila, nebolo čím, ani jedno dieťa som nekojila, vôbec som nemala mlieka, tak preto ja dávam už skoro všetko papať, dávam len pozor aby to nebolo moc slané a korenené ale inak čo nezje jeho zje on, stále len chodí a otvára pusu ak vidí niekoho jesť.

jana30
6. dec 2008

Zuzka Slávko sa mi strašne podobá na teba, v tom poslednom albume sa mi zdá že to je celá ty, čo hovoria známy že sa podobá na teba alebo na muža? 😀

miselin
6. dec 2008

Janka mne sa Domča naučila horiť MNAM a keď nás vidí, že jeme tak hneď spustí mnam mnam mnam a musíme jej dať už jedla pred včerom aj trošku môjho rizota a tak jej chutilo, že až 😀 😀 A nemusela som jej ho ani popučiť rozmýšlam že už jej začnem dávať normálne také Väčšie kúsky lebo ju to strašne baví keď prežúva 🙂

zuzka99
6. dec 2008

jani, on je úplný ja. keby ste videli moje fotky v jeho veku tak neviete či je to on alebo ja. uplne sme rovnaký. ešte aj susedia v baráku čo ma videli za malička to hovoria.
včera sme mali Mikuláša, už prichystám fotky. MAlý bol hotový, len sedel a vyplašene kukal, čo sa deje a objímal ma. strašne bol zlatý. dnes spal len pol hodinu za celý deň a teraz po strašnom vystrájaní zaspal o 21,00. ja už idem fakt na tú psychiatriu, už som večer mu aj vynadala, to sa nedá večer s ním v kľude. v postielke reve tak, že sa bojím, že sa zadusí, medzi nami v posteli sa hádže, trieska hlava-nehlava, skáče po nás, až odpadne. ináč nezaspí. proste musí odpadnúť. ani po dobrotky, ani po zlotky to nejde. dnes sme boli v NAY pozrieť, tak aspoň cestou po lánsku sa vyspal, ináč by nespal celý deň. Zase som dnes nič neupratala, potom sme boli na pizzu v hypernove. tam je krásne. malý dostal lízatko, tak cmulal celú dobu, tak bol kludný, ale mám z toho zlý pocit. časníčka mu ho dala a ked ho zbadal a sme mu ho nechceli dať spustil také revy, že sme proste museli. je strašne rozmaznaný. myslíte že také malé decko može byť rozmaznané? ked nemá čo chce - hotovo, musí to mať. na mikuláša dostal hračiek jak na vianoce, neviem čo potom dostane na Vianoce, ked už teraz všetko dostal od našich. a to sú ešte vianoce a narodky a on má už všetko. zachvilu budeme musieť postaviť dom len pre jeho hračky.
ja mu ináč ešte nadávam všetko, stále čakám na tú hranicu 1. roka (teda dnes to lízatko a včera pichal do buchiet a prstom si vyťahoval lekvár). ale už nechce tiež tie gebuziny, už si vyberá. potvora, vidí že my jeme iné a koniec. chce to ochutnať a vešá sa mi po nohách a ťahá sa na stol...
som myslela, že ešte teraz niečo upracem ale s...m na to. zajtra si dám upratovací deň, dufam, že ma nikto nikam nevytiahne
🙂

miselin
6. dec 2008

No Zuzi ja si dávam upratovací deň od pôrodu a akosi som sa k tomu stále nedostala 😖 Ale Rasťo je už doma až do januára nerobia kôli tej kríze tak bude opatrovať a ja budem konečne upratovať, už sa neviem dočkať keď už budem mať konečne všetko vyleštené 😵

zuzka99
7. dec 2008

ale však si písala, že ste tepovali, že si upratovala do pol jednej v noci a tak. ja skusim dnes niečo porobiť. ináč dnes sme spali 12 hod. s jedným papaním. od 21,00 do 9,00. no keby bol moj doma do januára, tak neurobím vobec nič. ja radšej ked som sama doma, tak aj s malým sa zahráme tak, že mi pomáha, síce ja upracem jednu skriňu, on zatial druhú vyhádže, ale viem to akosi lepšie a rýchlejšie si rozdeliť tú prácu. tak ja letím na to... 🙂

miselin
7. dec 2008

No tak to upratujem len tak povrchovo ale teraz idem hĺbkovo 😀 Takže idem úplne všetko od všadial vyhádzať a utrieť z prachu a obklady v kúpelni konečne umyť od vodného kameňa lebo sa nám už ani kúpelka neleskne, lebo od kedy mám Dominiku tak takéto veci dosť zanedbávam ale aspoň okná mám už našťastie umyté no a ten koberec vytepovaný. Tak to ste mali super noc ja som dnes v noci spala si dve hodiny aj to mám zrátané také asi 10 minútové spánky 😖 Domke idú ďalšie zúbky takže máme zábavu 😒

miselin
7. dec 2008

Vo štvrtok 11.12. o 16:00 je vo včielke nejaké divadelné predstavenie Koza rohatá Zuzi aj Kačiatko pôjdete s deckami, lebo ja rozmýšlam, že by som aj išla