Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

miselin
3. mar 2010

Kačiatko prosím ťa kde si kupovala Linduške tú kuchynku?

jankabambulka
3. mar 2010

inak čo sa týka rozprávania s tým si nelámte hlavu. aj mňa občas serinká , že katka nerozpráva resp. len niečo (napr. ákod -záchodík-to ju moja puberťáčka užasne naučila,mama, posím-prosím, netem, diky, pozdrav... skrátka máličko jááj a zvieratká ako robia zvyšok je posunkami a znakovovou rečou a keď si pomyslím ako vety!!! hovorí miško a čo všetko -tak sa mi len rozum zastavuje. hold nie každý je nadaný na reč. niekto je na logiku, niekto na jazky, niekto umenie .... ale aj dokina v baa mi povedala, že to je ok, zväčša potom tie deti začnú hovoriť všetko naraz a krásne vyslovovať... tak hlavu hore ešte si ich breptania užijeme až nás to možno bude mrzieť.

jankabambulka
3. mar 2010

jááj a poradťe aj kam na víkend sa dá ísť - potrebujem zregenerovať a chlp sľúbil, že v sobotu si nechá voľno a mám niečo naplánovať kam by som chcela... a ja nemám ani predstavu- som hrozná , že ??

fialllka
3. mar 2010

miselin: presne par slov a hotovo ... a ku tomu my vieme koooooooooopec znakov, tak ona namiesto toho ukaze, co sa jej neda povedat ... ale snad sa coskoro uz aj rozhovori 😉 bo predvedieme doktorke pantomimu 😀 😀 😀

fialllka
3. mar 2010

janka: no to tvoja Katka je dobraaaaaaaaaaaaa ... my len mama, tata, baba, aja- to je segra Ala ale aj kazdy ujo a teta vonku 😀 , ááááááok - parok, ovo- cokolada, nana - manzelova sestra Janka ... a to je cely nas arzenal, ktory by bola schopna povedat lekarke 😉
ale ku tomu vie asi 70 znakov a plus zvuky zvieratiek, takze my sa s nou dohovorime ... a tiez si myslim, ze ked to pride, tak to pride a sa jej pusa nezastavi 😀 😀 😀 😀

miselin
3. mar 2010

Moja Domča tiež len trochu vie : mami, tati, mňami,auto, teta, ujo, poť, kdeje, Pete (Peťo), a keď volám na muža Rasťo tak aj ona kričí adto 😀 Kaka (Katka) Mika(Miška) to sú jej kámošky 😀, kakať,bojí, nie (a to teda poriadne zoškrieka) ale už sa jej podarilo povedať aj dievčatko, anténa aj Dianka no a tiež zvieratká vie napodobniť a to je asi všetko 😅

fialllka
3. mar 2010

jo a aj my este mnam mnam 😉 a este ahaaaaaaaaaaa 😉
miselin: baby by si dobre pokecali 🙂 😉 ja sa vzdy smejem kolkokrat na malej v kostoliku, ked je tam pri nej nejake dievcatko a ona od neho nieco chce, aby robilo tak ako ona chce a nevie jej to povedat a dievcatko jej neandrtalcine nerozumie a my s tatinkom hned vieme, co od nej chce 🙂

miselin
3. mar 2010

No mne sa na ňu tiež tie deti dívajú keď na ne vybalí tu Moldavčinu 😀 😀 A ona sa k nim ešte tak nahne ako Horácio z kriminálky Miami a spustí kjfhifu nfhuihrt cnuhfg a pritom im ukazuje o čom hovorí, no sranda niekedy 😀 😀

zuzka99
3. mar 2010

Baby a myslíte, že ho mám za tieto výstupy trestať? či je to len strach z lekára?

jankabambulka
3. mar 2010

zuzik , myslím že nie .

zuzka99
3. mar 2010

teraz mu mm zakázal trieskať do počítača, tak zobral maca a trieskal po počítači tým macom, keď mu mm povedal, prečo zase búcha, Slávko, že: "to maco zasa, to nie Slávko". fakt, čo veta to perla: pozerá na maca, že maco má chvostík, ale slávko nemá, slávko má pipíka 😀

ludka_r
3. mar 2010

zuzka, tak máš teda veselo. 😀
Náš malý je tiež riadny jedoš.. Aj by som sa na neho hnevala, ale keď on je pri tom taký zlatý... 😀 Keď taký krpec trieska tou malou dlaňou po stoje...
So slovíčkami by na tom mohol byť o niečo lepšie, ale vôbec si nemôžem sťažovať. Pozná ich už ozaj dosť, ale nie vždy ich využíva.. Pri cudzích ľuďoch je zvyčajne ticho.. 😖 Jeho najčastejšie slovo je v poslednej dobe "džiči"(zničil). 😀 A auto, to je stále jeho favorit. Včera, ako sme šli do Včielky, som mu vravela, že ideme za deťmi. Najskôr spomínal deti, ale potom začal hovoriť auto, auto, a až výskal od radosti.. 😀 Tie autá ho snáď nikdy neprejdú..
A ešte má veľmi rád slovo "pupa" pupok. Mama ho má proste veľmi zaujímavý... 😀

kaciatko68
3. mar 2010

Ale ste toho dnes popísali 🙂
Linda už rozpráva dosť. Niekedy bez prvého písmena - napr. ama, ale včera už povedala sama. A už spája aj slová napr. mama uky peč - to akože ju nemám držať. No a minule mi zahlásila mamulka, potom tatulko, alebo babka, dedko - to už hovorí pekne. Ale najlepšie bolo, keď doma cvičila mm - stále niečo chcela a nakoniec on vraví, no ale ja tu nebudem skákať ako ty pískaš a Linda na to : tata hop, hop, hop - no išli sme sa ušúlať a tata bol celý happy 😀.
Ale inak keď vyrobí nejakú scénu doma, tak určite dostane po zadku, aby vedela, prečo plače 😉. U doki asi nie, ale podľa mňa by sme mali dať najavo, že to nemôžu robiť. Niekedy si je dobré radšej nevšimnúť a prepočuť, ale isto to závisí aj jednotlivo od dieťaťa. Minule som tu bola na návšteve u susedy a malý - teda 3,5 ročný syn jej zahlásil drž hubu, potom to ešte aspoň tri krát povedal dedovi a nikto nič. Tak na to sa mi už zdal dosť veľký, aby sa to prešlo len mlčaním ....
No ale naša Linduška síce rozpráva, ale zasa kaká do plienok a občas sa vyciká do záchoda. Tak v tomto sme isto poriadne pozadu. Ale snáď dokiaľ pôjdeme do školky sa to naučí ... 🙂

ivka000
3. mar 2010

zuzka 😀 máš čo robiť pri Slávkovi.
veru včera som rozýšlala nad tým koľko slov používa Jakubko lebo sa mi zdá že nejako málo rozpráva ale oproti tomu čo vaše tak to je ešte ok. klasika mama, už konečne začal tata občas volať aj tato (doteraz to bolo hlava)baba, dede, duda -cumlík, pupu - pupok, havo, hlava-čapica aj hlava aj ocino, gugugugu - to je jogurt, neni , bábo, a zvuky hádam všetkých zvierat a ešte báááá- to znamená babán alebo beterky, vááááá- váha, a začal aj aňo aňo a nie nie nie a no no no tak dokonca aj ja ked idem do šuflíka tam kde má on zákaz tak už z diaľky ma upozorňuje mama nie nie no no! 😀

ivka000
3. mar 2010

katka podľa mňa ste neni po zadu niekomu to nejde na ,,prvý šup,, poznám deti ktoré cikávali a kakávali do plinok aj do troch rokov.
a s tým plačom u doktorov je to u nás podobné dnes sme si na tej kardiologii vypočuli ale nebolo to až také hrozné ale ešte sme len tričko vyzliekli a už plakal .nepomohlo ani že doktor počúval aj maminu aj tatina 😖

zuzka99
3. mar 2010

no Slávko má teraz výčitky svedomia z toho rána, celý deň mi za všetko čo urobím hovorí: "mamička moja, ďakujem, doblá si" 😀 a pri skúšaní topánok v obchode ani nemukol, čo inokedy tiež ide s takým revom a na hudobke tiež robil čo mal. Akorát zase scény, lebo mu chcem ostrihať vlásky

zuzka99
3. mar 2010

ozik, zajtra do Včielky kto ide?

petra5258
3. mar 2010

este 2 klince a jednu podkovu poprosim

zuzka99
3. mar 2010

Jani a ten peruán si nemyslela náhodou Leguán? 😀 Lebo si písala že Banco del Peru to nie je, že je to peruán, tak mne vyšiel jedine Leguán

xsunx
3. mar 2010

ahojte kocky,
ale ste sa veru rozpisali ... aj my sme boli dnes doobeda u Mičudovej, akurat ked ste vy vysli zuzka sme mi prisli.
ani som sa ti neprihovarala ked Slavko tak plakal a videla som ze mas stresy ... ani neviem ci si nas vsimla 🙂
ja som myslela ze ho pichali ked tak plackal ... no nastastie Olivia neplakava vobec, dokonca jej brali stery z hrdielka a tiez neplakala, ani na kardiologii ... len to asi preto ze je este mala a neuvedomuje si vela veci, cochvila pojdeme na ockovanie a to si uz isto zapamata a mozno uz bude tiez plakavat ☹
potom tam prisel taky chlapec asi 3 rocny do cakarne, uplne na nom bolo vidno ako sa boji ... len sedel pri mame, ani neplakal len mu svojvolne tiekli slzy, vobec nerobil cirkus ale uplne bolo vidno ze mal panicky strach, stale sa pytal ked otvorila sestricka dvere ci uz idu dovnutra ... chuda male ...
neviem cim to je, podla mna to zavisi od povahy toho dietata ...
len samozrejme treba rozlisovat ci ma dieta strach alebo je nezdarene, ale to kazda mamina urcite na tom svojom pozna ...

xsunx
3. mar 2010

inak k tym chladnickam, naozaj je najlepsia Liebherr, ale aj najdrahsia ... a myslim ze v dnesnej dobe su tie chladnicky na jedno kopyto ... presne ako pisala jankabambulka, kedysi mali Calex a kolko vydrzala
naozaj clovek plati len za znacku, my mame aj Elektrolux aj Whirpool a rozdiel nevidim, teda okrem ceny 🙂

xsunx
3. mar 2010

fialllka kto ti piekol tortu pre Terezku ked mala rocik ?
mozes mi dat kontakt nejaky?
lebo mi budeme mat v aprili jeden rocik a chcela by som dat Oli nejaku peknu upiect 🙂

petra5258
3. mar 2010

jarka popros ivku ta robi nadherne torty

xsunx
3. mar 2010

boze ja koza, ved na nu som uplne zabudla 🙂
inak sa mi zda ze aj ona bola dnes u Micudovej vratit kartu, len som si nebola ista ci to bola ona ...
dnes tam bol konikovy natresk 🙂

ivka000
3. mar 2010

dnes poobede sme sa boli kúpať v Diplomate a bolo úžasne ako vždy 😵 😵 😵 Jakubko nám normálen nezaspal cestou domou čo som bola prekvapená ale už od pol deviatej sladko spí 🙂

Jarka tak to sme sa tam museli vidieť asi aj my lebo aj ja som sa stretala zo Zuzkou ked sme zanášlali kartu 😉

xsunx
3. mar 2010

ivka tak potom ja som ta videla 🙂 len neviem ci si zaregistrovala aj ty mna 🙂
mozem sa spytat ci by si nam upiekla tu torticku 😅

ivka000
3. mar 2010

nie až ked teraz čítam že si tam bola 🙂
upiekla len mi napíš dátum do ip a ja ti napíšem či mám voľné lebo už mám aj na apríl niečo 😉

hasleerka
3. mar 2010

fialka čoby ste mali byť sprdnutý že Terezka nevypráva ... dôležité je že všetkému rozumie

zuzi Slávko nemá chybu s tým macom 😀 😀 😀

zuzka99
4. mar 2010

do kelu, takže ste nás videli, aká hanba, aj to že sme odchádzali len v pančuškách z čakárne. A ešte v noci zo sna vykrikoval, že kde je motorka, že hapala do trávičky (on reval lebo sa chcel ešte hrať s tou motorkou čo má sestrička u seba na tých skrinkách). Asi ho to dosť poznačilo 😉
Jarka, mne aj dr. vravela, že deti si začnú uvedomovať a pamatať, kde sú okolo 10 - 11 mesiacov. Dovtedy aj Slávko, keď ho očkovali len držal jak hluchý dvere a nič, a asi potom si zapamatal očkovanie okolo roku a hotovo. Ale samozrejme, že je aj nezdarený, lebo reval aj keď bolo po všetkom, kvoli motorke.

Ivka, tak super ste stihli ešte aj Diplomat. Ja som sa pýtala aj na saunu a hovorila, že možeme chodiť, samozrejme menej, kratší čas.

Fialllka, to sa neboj, že ťa sprdne, a keď ona znakuje, no ja si myslím, že to, že sa vie takto dohovoriť, ju nenúti niečo vysvetlovať slovami a pýtať si. Veď to vidno na deťoch čo neznakujú, ako sa snažia ti niečo povedať svojou hatlaninou a potom sa to možno z praktického hľadiska radšej naučia povedať. Terezka sa dorozumie, všetci jej rozumejú, tak čo.

zuzka99
4. mar 2010

Hasleerka, včera som ťa videla ísť okolo nášho baráku okolo 9,30.

A čo tá Včielka? Neviem či ísť, sama tam nechcem byť. Idete niekto?