Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

hasleerka
26. jan 2009

katka a normálne mlieko tiež nechce piť?

kaciatko68
26. jan 2009

Niekde tu na MM som čítala, že keď detičky nechcú UM, tak doktori odpoprúčajú normálne plnotučné mlieko.
Ja som chutnala Nutirlon HA - ten bol otrasný, ale obyčajný nutrilon mi celkom chutí - občas zjem za lyžičku toho sušeného. Ale isto na Sunar nemá. Ten bol najlepší a ešte osladený bol úplne super.
No ale keď ochutnáme materské mlieko, to tiež nie je neviem čo 🙂. Naša v tomto zatiaľ nešpekuluje. Mali sme len problém medzi prechodom z Nutrilon 1 na Nutrilon 2.

miselin
26. jan 2009

Kačiatko teraz je aj sunar nechutný už neni ani z polovice taký dobrý ako kedysi 😝 Ja to tiež nechcem robiť z finančných dôvodov ale malej viacej chutí včera som jej z neho robila krupicu a potom som jej v noci dala vypiť a stiahla 170 čo sa jej stalo asi 5 krát za celý jej život a aj to vždy mala sunar ocukrený. A ja moc neverím ani materskému mlieku lebo pokiaľ som ho nevysadila a nezačala malej dávať nutrilon tak mala vitamíny v katastrofálnom stave takže aj preto som sa na kojenie vyprdla. Lebo som musela stále dávať malej všeliaké vitamínove preparáty a pchať do nej samé kvapky a keď sme prešli na Nutrilon tak do dvoch týždňov mala výsledky OK a dokonca mohla prestať užívať aj železo čo nám teda veľmi pomohlo keď mala silnú koliku. Aj Doktorka mi vravela, že keď mám ja sama nedostatok vitamínov tak nemajú byť z čoho ani v mlieku a mala teda pravdu, veď odbery nám robili každé dva týždne, ale 100 ľudí 100 názorov každý robí tak ako si myslí, že je to preň najlepšie.

miselin
26. jan 2009

Boli ste dne s niekto vo Včielke?

kaciatko68
26. jan 2009

My sme neboli. Nestíhame, malá vstáva okolo 9.00 a ja som taká grogy, že ju skôr ani nebudím.

kkaattkkaa
26. jan 2009

Maminy, este raz k doktorkam-nemate tip na nejaku dobru tu v PB ? Aby nepredpisovala antibiotika "preventivne pri kazdom kasli a soplikoch", ma niektora z tych vasich CRP pristroj-zisti nim z kvapky krvi ci ide o bakterialnu alebo virusovu infekciu.

dadulaa
26. jan 2009

Ahojte maminy, môžem sa k Vám pridať? Dlhší čas som vás len čítala, no až teraz som sa odhodlala na prispievanie. Som z PB z Rozkvetu,mám 3,5 ročného synčeka Jakubka. So Zuzkou a Miselin sa už poznáme zo Včielky, kam pravidelne chodíme 🙂

miselin
26. jan 2009

No konečne Dadula vitaj medzi nami 😀 😀 😀

miselin
26. jan 2009

Katka ja chodím ku Karasovej na Rozkvet a práve preto som k nej išla, lebo mi ju kámošky odporučili, že ona moc antibiotiká nechce predpisovať až keď sú fakt potreba, lebo niektoré doktorky sú také, že dieťa dostane antibiotiká aj keď si predne 😒 Ale neviem či má ten CRP prístroj 😒 Si predstav, že kámoška mala z malou problém, že mala tvrdú stolicu a strašne jej pri kakaní vyvádzala a tá doktorka ju s tým poslala na chirurgiu a tam sa na ňu dívali, že čo stým oni majú robiť 😀 Tak potom jej povedala, že ak sa jej to neupraví tak pôjde ležať do nemocnice, no sranda miesto toho jej radšej mala predpísať prebiotiká a poradiť slivkovú šťavu a nie ležanie v nemocnici 😀

zuzka99
26. jan 2009

Katka na CRP prístroj sa chcem tiež opýtať mojej doki, že kde ho majú. Teraz mal malý prvýkrát atb dostal na pohotovosti, aby ho prekryli, ked sme všetci chorí, inač ani neboli potrebné. Preto chcem sa spýtať na CRP. Vo včielke sme neboli, som bola so sebou na kontrole.
Tak sa nám to rozširuje, to je super, ahoj dadulaa. Ja bývam č. 50 na Strede, ale podľa fotiek akosi nepoznám 🙂

kaciatko68
26. jan 2009

Tiež by som rada našla nejakú dobrú doktorku - Valková ich síce nepredpisuje pri každom nachladnutí, ale inak nič moc. Ja som ešte nenašla ani dobrého obvodného, ani gynekológa - a to je kamarát 😒.

kaciatko68
26. jan 2009

Super, že nás tu bude viac - Dadulaa vitaj 🙂

dadulaa
26. jan 2009

Vďaka za privítanie, maminy. K tomu mliečku: my sme pili od narodenia až do troch rokov Bebu hypoalergénnu, potom sme prešli na polotučné, skôr mi ho piť aj tak nechcel a doktorka nám doporučila piť UM aspoň do troch rokov. Miselin, dnes sme boli vo Včielke a skoro nikoho tam nebolo.
S tou Dr.Karasovou je to tak, ako píšeš, ona nepredpisuje hneď antibiotiká, až ked sú fakt potrebné. Ale to mi vraveli kamošky, čo k nej chodia, my chodíme ku Čičkovej, ja som s ňou spokojná. Neviem, či má ten CRP prístroj.

hasleerka
26. jan 2009

miselin máš moje sympatie, aj ja myslím, že nie vždy je materské mlieko to najzdravšie ... moje dcéry sú odchované na bebe a nemáme žiadne zdravotné problémy (aspoň zaitaľ, až to nezarieknem) ...
Zuzka monžo si vidíme aj do okien , ani o tom nevieme, ktorý si vchod od domu služieb ... my už s kočíkom nechodíme, ale vás dve možno podla neho spoznáme ... ešte kuknem tvoj album, ja musím tiež niake naše novšie fotky pridať ...
my máme dr. Balaburovú a ja si ju neviem vynachváliť, ale samozrejme, čo mamina to názor, niektoré nie sú spokojné

zuzka99
26. jan 2009

ja bývam posledný vchod od garáží, alebo okružnej cesty, ale vo vašom dome býva švagor. Ja som dnes bola poobede s malým vonku, som pozerala či niekoho nestretneme ale nič. Kde všetci chodíte? Miselin, dobehni niekedy do mesta, ako si chcela.
Tak na kedy sa dohodneme do Včielky? Ja chcem jeden deň v týždni ešte ku kamoške, ma 3 ročného syna a za symbolickú cenu rozpredáva oblečko, pekné ako nové, tak som dohodnutá, že zbehnem pozrieť nejaké body, už sa mi míňajú

miselin
26. jan 2009

Kačiatko ja som chodila ku Valkovej 18 rokov a od dvoch rokov až do 6 som bola každé dva týždne na ATB až kým sa im neuráčilo urobiť podrobnejšie vyšetrenia a nezistili, že mám alergiu na Kys. citrónovú a tá bola v džúsoch a aj v gumových medvedíkoch a z toho sa mi hneď zapálilo hrdlo a chytila som priedušky. A to čo som tu písala o čo poslala kámošku s tvrdou stolicou na Chiru tak to bola tiež ona. A vždy keď som k nej prišla tak som mala rovnakú diagnózu 😀 A raz som sa natrela takým telovým mliekom a som sa osypala a ona ma nechala dva týždne doma, že mám šarlach tak som sa vytešovala, že mi nič neni a môžem byť doma ale pred našimi som samozrejme hrala, že som chorá 😀 😀

miselin
26. jan 2009

Hašlerka ja som tiež chcela strašne kojiť čím dlhšie sa bude dať, ale mojej malej pomohlo keď som jej moje mlieko prestala dávať, hneď sa jej všetky výsledky zlepšili a keby som to nebola zažila na vlastnej koži tak tomu ani neuverím, keď sa všade píše že MM je to najlepšie. A povedala mi to aj doktorka o tých vitamínoch. A ja som vtedy nič nemohla jesť lebo mala príšernú koliku, takže som si tie vitamíny ani nemala ako doplniť.

miselin
26. jan 2009

Dadula tak asi nakoniec pôjdem v stredu do Včielky, som sa rozhodla budem to mať síce na tesno no ale šak hádam stihnem 😀 Tý ja som nevedela najprv, že to kričíš na mňa lebo ja nevidím dobre do diaľky a minule som tak jedným zakývala sa potom na mne šulali 😀 😀 No vidíš tak sme susedky 🙂 A pridaj nejaké fotky. A plánujete Jakubkovi súrodenca?

miselin
26. jan 2009

Kto pôjde v stredu ešte do Včiely? Aj Lindušku sme už dlho nevideli 😉

dadulaa
26. jan 2009

Miselin, my pôjdeme určite v stredu do Včielky. Tie fotky sa posnažím pridať. Súrodenca malému plánujeme,ale ešte neviem, kedy. Určite chcem však mať viac detí, nielen jedno..
Hašlerka, aj my sme odchovaní len na Bebe a nikdy mu nič vážnejšie nebolo, dúfam, že to nezarieknem. Tiež som chcela strašne kojiť, no bohužiaľ to nevyšlo ☹ Ale pri druhom sa mi to hádam už podarí. 🙂

hasleerka
27. jan 2009

dobré ránko ... no ja by som určite tiež s radosťou kojila, aj som si poplakala pri prvej ked som nemala mlieko, ale som sa rozprávala s podobnými maminami, že ved aj v tom UM je veľa potrebných vitamínov a výživných látok ... pri druhej som sa už niak netrápila.
do včielky sa chystám aj ja, tento týžden to však nestihnem, tak dufam že budúci áno, dajte mi vedieť ako je otvorená.
dadula držím palce na druhého potomka, ja mám 4 ročný rozdiel a som veeeeeeeeľmi spokojná ... Zuzka chodí teraz do školy a ja som doma, všetko pekne postíham 😀

miselin
27. jan 2009

Haslerka a to si medzi tým išla naspäť do roboty? Lebo ja by som to chcela tiež tak nejako, len neviem či by sa mi chcelo ísť do tej roboty na nejakých 8 mesiacov 😒 Ty si to ako urobila

miselin
27. jan 2009

Včielka je otvorená od 9:00 do 12:00 a poobede od 16:00 do 18:00 P, U S Š a v piatok je zavretá. Ale mi tu z koníka chodíme vždy v pondelok a v stredu od 10:00 do tej dvanástej, tak poď s nami 😉

miselin
27. jan 2009

Katka aty si teraz v PB? Tak poď aj ty s nami v stredu do Včielky 😉

miselin
27. jan 2009

Ozaj Zuzi som videla tvoju segru s Janom a sa viedli za ruky, tak už je to OK čo?No šak čo vedia vymýšľať 😀

miselin
27. jan 2009

A ja som aj mlieko mala a nechala som si ho radšej straťiť, dobré, že? ☹

miselin
27. jan 2009

Zuzi od kedy si začala Slávkovi dávať lososa? A to mu ho pečieš na panvici na masle alebo ho robíš v trúbe v alobale?

miselin
27. jan 2009

Si tu píšem sama zo sebou ☹

kkaattkkaa
27. jan 2009

Miselin, momentalne sme v PB, lebo nam zamza voda, tym padom nejde ani pracka, ale mali sme zapal priedusiek - obaja. tak radsej ani nechodim medzi ludi, nech nieco nechytime a niekomu to nase nedame.
Jo a moja mamina skonstatovala, ze dojcenie-to je pre lenive matky. Ziadne umyvanie flasiek, vyvaranie cumlov, kupovanie mlieka-len vytiahnes tricko....
Maminy, pri upratovani som nasla kopec casopisov-sitie, pletenie...nemate niektora zaujem? Alebo viete o niekom? Tu v PB by som to aj priniesla.

miselin
27. jan 2009

Katka 😀 😀 😀 😀 😀