Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

zuzka99
23. feb 2009

čo ja viem, to asi skor by mali povedať baby čo majú na starosti Včielku, kedy možete.

jankabambulka
23. feb 2009

ale aby som sa spýtala napr. vy povietev pondelok nie lebo tam je zima a tak... skrátka chcem najskôr zistiť , kedy tam vy vidíte, že je najviac žien.

zuzka99
23. feb 2009

no asi by to malo byť poobede, že? Ale mne to vyhovuje viac doobeda, ale v podstate je to jedno. Poobede neviem kolko žien chodí

dadulaa
23. feb 2009

Jankabambulka, rôzne akcie tam bývajú buď v stredu poobede alebo štvrtok poobede, lebo vtedy príde viac mamičiek,aj takých, čo robia, ale kľudne to môže byť aj doobeda. Ak chceš, ja budem zajtra s jednou členkou včielky, čo tam máva službu, môžem sa jej len tak nezáväzne opýtať, ktorý deň by to bolo asi najlepšie.

jankabambulka
23. feb 2009

oki , prosím opýtaj sa a ja im tiež budem volať , ja som mylslela na termín -okolo 9-10.marca

dadulaa
23. feb 2009

dobre, dám vedieť a už si tam niekedy robila to líčenie?

jankabambulka
23. feb 2009

uf myslím že to bola starostlivosť o pleť a spojené s líčením a bolo to asi 8rokov nazad

dadulaa
23. feb 2009

aha, tak to som ja bola ešte za horami-za dolami... 🙂

hasleerka
24. feb 2009

dobreé ránko, jej bambulka aké líčenie, aj ja by som chcela byť krásna 🙂

miselin
24. feb 2009

Oli to je tak, že my sme si v nedeľu zmysleli, že chceme operadlo na sane keď tak zase nakydalo, tak teraz musíme zháňať na konci zimy no čo už 😒

hasleerka
24. feb 2009

čau miselin a skúšala si tie stránky čo sme ti poslali?

miselin
24. feb 2009

Nie lebo to je za moc dobrú cenu a už je tam veľa záujemcov na to operadlo a zase ja sánky mám tak mi je zbytočné kupovať celé, vyženiem ešte môjho tata do mesta nech sa popozerá

miselin
24. feb 2009
hasleerka
24. feb 2009

aký ste ne pekný 🙂

miselin
24. feb 2009

Hašlerka nepekný 😲

hasleerka
24. feb 2009

to vôbec nie je pravda

zuzka99
24. feb 2009

😀 😀 😀 😀 😀 úprimnosť nadovšetko 😀 😀 😀 😀
malá je strašne zlatá

zuzka99
24. feb 2009

baby, som volala ráno doktorke o výsledky, mu robili výtery z hrdla keď mal tie teploty a vraj mal "Klebsiella pneumoniae." Neviete presnejšie čo to je? NA nete som našla len v črevách, že to mali...

hasleerka
24. feb 2009

že zuzi, neviem čo miselin frfle

miselin
24. feb 2009

No teda 😝 zuzi nemám páru čo to môže byť ja som mala len streptococa. Ktohovie ako Jankabambulka pochodila s tými výsledkami malého ako to dopadlo

miselin
24. feb 2009

Domča už zaspala, je unavená lebo prepišťala celú noc asi sa jej prerezáva ten zúbok 😔

miselin
24. feb 2009

Zuzi a ako mu to bude liečiť? Alebo to netreba?

zuzka99
24. feb 2009

tak som volala so segrou, hovorila, že tá baktéria sposobuje zápaly plúc a respiračné problémy a treba na ňu nasadiť ATB a tým ,že on mal hneď Penicilín, že to ju mohlo zabiť, keď už nemá problémy. A je očkovaný proti pneumokokom, tak to malo lahký priebeh - "len" teploty a zapálené hrdlo. Chcem sa v pondelok na poradni s ňou poradiť, lebo on bol chorý aj v januári, keď som mala ja zápal pľúc a možno už vtedy ju chytil tú baktériu, vtedy bol chorý, tiež len ľahko a potom o 3 týždne znovu. TAk sa asi tá baktéria znova prejavila. Neviem, sú to len moje úvahy, uvidím čo mi povie. V pondelok na poradni mu urobí kontrolný výter a uvidíme, či ju zabila, či sa ešte sviňucha drží. Ale vraj ked nemá teploty ani iné problémy nemusíme chodiť. Stačí v ten pondelok. No tentoraz čo sme mysleli, že nasadili ATB "preventívne" tak naozaj mali zmysel a som rada, že mu ich dala hneď. A nemať očkovanie proti pneumokokom- nechcem pomyslieť...

zuzka99
24. feb 2009

ešte čakám, mama bude volať so segrou, mojou krstnou, oni sa v tom vyznajú, tak čo mi povie

dadulaa
24. feb 2009

Dobré ránko baby, Zuzi, je to druh pneumokoka, neviem síce aký, ale mali by malému zopakovať výtery teraz, keď je zdravý, a ak sa potvrdí, tak by bolo podľa mňa vhodné ho zaočkovať. Však sa spýtaj na to dokiny. 😉

dadulaa
24. feb 2009

Aha, teraz čítam, že ste už zaočkovaní, tak nič... 🙂 veru buď rada, aspoň to nemalo horší priebeh...

zuzka99
24. feb 2009

myslíš zaočkovať proti pneumokokom? lebo to má už všetky 3 dávky

dadulaa
24. feb 2009

áno, to som myslela, ale už nič... myslíš, že by bolo vhodné zaočkovať môjho malého až teraz, aj keď nebýva moc chorý? Kvôli tomu, že ide do škôlky, tak sa bojím... 😒

zuzka99
24. feb 2009

dadi, neviem do kolkých rokov sa to očkuje, ale ak by bola možnosť, tak neváhaj, v školkach a v kolektívoch je toho najviac. poraď sa s dokinou, je tu aj téma asi na bábetkách, teraz je prevenar zadarmo, ale neviem do kolko rokov

dadulaa
24. feb 2009

Zuzi, prevenar je zadarmo do 2 rokov, čiže by ma vyšiel tak cez 2000, ale kašlem na tie prachy, čítala som aj tú tému a sú tam rôzne názory. Segrina malá pred nástupom do škôlky nebývala vôbec chorá a odkedy je v škôlke, tak má každý mesiac ATB a ešte jej zistili aj pneumokoka v nose, doniesla ho odtiaľ. Už ju zaočkovali, tak ho dám asi aj ja.
Miselin, krásna princeznička, úprimne! 🙂

Inak babule, v nedeľu o tretej je v kine Mier divadielko pre detičky O veľkom jedákovi, čo nechcel jesť...tak ak budete mať čas..vstupné 1euro. My možno pôjdeme. 🙂