Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

hasleerka
28. jan 2009

zuzka, kámoška kúpila takú trojkolku v julke pri trenčane ... inak by bolo super keby si nás vyviezla, len bude problém so sedačkou 😒

hasleerka
28. jan 2009

ako to funguje teraz v CVČ, ja som tam chodila s malou minulý rok?

dadulaa
28. jan 2009

Haslerka, aj ja som tam chodila s malým minulý rok, ale iba do letných prázdnin, potom už nie, lebo to rozdelili na 2 skupiny - staršie a mladšie deti a tie staršie mali stretko až poobede, no a ten čas nám už nevyhovoval. Možno sme sa tam aj stretávali, ktovie.. 🙂
Zuzka, aj my sme mali takú trojkolku a kúpili sme ju tiež v Julke.

hasleerka
28. jan 2009

no ved aj ja, začala som až v januári ... ani mne poobedie už nevyhovuje, kvôli staršej dcerke ... rozmýšľam ktorý bol kubko 😒

kkaattkkaa
28. jan 2009

Zuzka-motorka-taka socikovska:
http://picasaweb.google.sk/katka.carska/NaDopra...
Tato je sice bez rucky, ale je stabilna, Matusko do nej dorastol asi v 15 mesiacoch-teraz uz lieta ako drak. A nosnost ma 50 kil-takze v pohode aj pre mna.
A tie casopisy:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4894681
Chcela som ich dat do zberu, ale je mi to luto-v ramci PB ich mozem aj priniest.

zuzka99
29. jan 2009

Kati, presne takú motorku dostal na Vianoce 🙂 teraz som chcela niečo aj s pedálmi takéto

http://www.samo-kociky.sk/leonardo-dx-3-v-1

S tými časopismi: keď ja vobec neviem šiť ani pliesť, aj rozmýšlam ale nikto v mojom okolí sa tomu nevenuje, takže u nás by to asi nemal kto využiť.

Baby, tá Julka má vobec nenapadla, ani som tam nikdy nebola, pojdem tam pozrieť, dík za tip. V CVČ to nejako posunuli, lebo maminám tie časy nevyhvovali a teraz neviem ako, ale keď zistím dám vedieť.

miselin
29. jan 2009

Zuzi a od kedy dávaš malému toho lososa, lebo muž sa už nevie dočkať ako bude s Domčou papať rybky, lebo ja ryby nemôžem ani cítíť, keď zacítim rybu tak ma ešte 20 minút naťahuje 😝 Ani na Vianoce rybu nejem, dám si vždy len kúsok lososa ale taký spečený úplne suchý aby nesmrdel 😅

hasleerka
29. jan 2009

miselin a má ten losos aj kostičky, lebo ja robím deťom sumčeka a tam vôbec niesú

miselin
29. jan 2009

Práveže losos tiež nemá žiadne kosti a ani tak nesmrdí takže mi nevadí keď ho muž pripravuje

dadulaa
29. jan 2009

Hasleerka, podľa fotky som ťa už spoznala, pamätám si ťa z toho CVČ. Losos kostičky nemá, náš Kubko ho papá každé Vianoce, aj mimo Vianoc a strašne ho má rád. Aj sumčeka zbožňuje. Vždy mu ho pripravím len na masle opečeného na teflónke a zalizuje sa až za ušami.
Miselin, myslím, že tak za mesiac, za dva ho už môže papať, aj malý ho jedol, keď nemal ešte ani rok. 🙂

miselin
29. jan 2009

No paráda keď to poviem mužovi tak hneď ho pôjde k salašu kúpiť 😀 😀

kaciatko68
29. jan 2009

Miselin, ryby sú písané od roka, ale vy jete aj tak všetko dopredu. takže asi ako chceš.
Zuzka, my sme tiež rozmýšľali nad rovnakou trojkolkou, známa si ju chváli - len majú červenú, ale mužovi sa nezdajú pedále na predných kolieskach. Vraj to musí blbo ťahať.
Druhá známa kúpila klasickú trojkolku, kde nie sú pedále na kolieskach a nevie si ju vynachváliť. Ja si to vôbec neviem predstaviť, aký rozdiel je medzi tým, takže zatiaľ neviem, čo kúpime - ale to až tak za rok. Teraz má odrážadlo s vodiacou tyčou.

kaciatko68
29. jan 2009

Inak prvá dcéra mala takú motorku a bola výborná - lietala s ňou po vonku až do 3 rokov. Ale u nás je to dosť problematické, všetko je z kopca - takže mi vedela utekať a púšťala sa dolu cestou.
A ešte si raz vybila na nej zub - stála na mieste, naraz padla dopredu na otvorené ústa a jeden zub si celý zarazila dnu a druhý vybila. Bola to hrúza.

zuzka99
29. jan 2009

Lososa papal prvýkrát na Štedrý večer, čiže mal za 5 dní rok. Kosti nemá žiadne a je výborný. Dnes na obed som urobila pangasiusa, ten je tiež bez kostí a chutný. Inak lososa kupujeme tiež pri salaši. S tou trojkolkou uvidím, zbehnem ešte do Julky, príp. niekam do Trenčína. Nechceme objednávať cez net, radšej to vyskúšať a pozrieť, nech to neni nejaký plasťák nestabilný. Dnes sme boli v CVČ doobeda, som sa rýchlo vybavila na ortopédii tak sme to stíhali, ale nebola cvičitelka tak sa necvičilo, len sa deti hrali ako vo Včielke.

zuzka99
29. jan 2009

A CVČ je vo štvrtok o 9,30 pre malé deti. Pre velké neviem, ale ešte sa možem opýtať.

kaciatko68
29. jan 2009

Zuzka a načo ste boli na ortopédii ?

kaciatko68
29. jan 2009

Názor pediatričky na otázku, kedy sa má s dieťaťom chodiť :
dieťa si samé určí kedy sedieť, stáť a chodiť. Potom ako sa bez pomoci postaví, začne postupne chodiť okolo nábytku
(najskôr do boku) a až potom sa samé pustí do priestoru. Za ručičky mu chodiť pomôžte až vtedy, keď už bude sám chodiť okolo nábytku.
_________________
MUDr. Jana Kaprinayová
pediater

miselin
29. jan 2009

Od kedy dávate tvaroh? Akurát si robím tvarohové rezance a neviem či jej môžem dať 😒

hasleerka
29. jan 2009

panganius to je ten sumček ... ten losos to sú niake file alebo ako to vyzerá a dá sa to kúpiť aj normálne v obchode, to by sme aj my vyskúšali
dadula ja podla fotky moc neviem, ale ked sa stretneme vo včielke tak si isto spomeniem
😉

zuzka99
29. jan 2009

tvaroh dávam od roka, ale nechce. jáj, lebo pangasius je morský sumček, už som to niekde počula. Losos majú v obchode také podkovičky, my kupujeme to je taký filetovaný plát

hasleerka
29. jan 2009

zuzka a v ktorom obchode to kupuješ?

miselin
29. jan 2009

Haslerka dá sa kúpiť aj tescu niekedy tam naň bývajú aj akcie, ale mi ho vždy kupujeme len tampri salaši tam sú úpne čerstvé a dá ti taký veľký filet a aj ti to tam naporcuje keby chceš a má tam aj iné ryby, henten môj tam vždy nakúpi všetko možné 😝 Mám na to nervy lebo potom mi tu všetko smrdí 😝

zuzka99
29. jan 2009

my tiež pri salaši, ale tie podkovičky som videla aj v Hypernove al. Tescu

kaciatko68
29. jan 2009

Zuzka, poslala som ti to do e-mailu.

majka.sibka
29. jan 2009

zuzka a v CVc bolo dobre?...by som sa buduci tyzden pridala...a ak nam to vyjde a opat v pondelok nedojde nejaka neohlasena navsetva prideme aj do Vcielky...pekne sny...ste mi urobili chut na tie rybky fuha...neviem, co teraz robit 🙂

dadulaa
30. jan 2009

Ahojte, tak malý mi dostal v noci teplotu a neviem z čoho, lebo nič iné mu nie je. Myslíte, že to môže byť aj začínajúca chrípka, keď nemá iné príznaky? Zuzka, vám to ako začalo? Dúfam, že mu to do zajtra prejde, lebo ideme na veľkú rodinnú oslavu a nesmieme tam chýbať. 😒

dadulaa
30. jan 2009

Kočky, kde ste všetky? 🙂

kaciatko68
30. jan 2009

Našla som úplne perfektnú stránku na rámčeky na foto kuk :
http://www.loonapix.com/framer

kaciatko68
30. jan 2009

Už som nejaké foto urobila, sú super, ešte by som rada vedela, či sa to dá takto aj vyvolať.