Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

tajka1
5. sep 2008

zacala chodit v aprili, najprv pohoda, ale potom bola 3tyz.chora a posledny mesiac to brala ako trest, rano sa ani obliect a uz vecer zaspavala s tym, ze maminka ja nepojdem do skolky....tento tyzden sice este neplakala, ale drzala sa nas ako kliest...tak uvidime ako to bude dalej, hlavne ohladom spanku, pretoze ani doma bez maminky nepojde...co mala a brusko?

miselin
5. sep 2008

No bruško už je asi konečne v pohode, len sa nejako divne osypala, tak dúfam, že to nieje nejaká reakcia na UM

miselin
5. sep 2008

Baby poraďte mi malá má trošku zvýšenú teplotu mala 37,3 po odrátaní a to jej razom vystúpila, lebo ráno jej nič nebolo a teraz je taká horúca. kedy idete na pohotovosť keď je aká teplota, lebo sa bojím, že ak jej vystúpi nad 38 či mám ísť potom radšej na pohotovosť. Lebo segrenka mi včera volala, že má malú chorú, že je teraz nejaký vírus čo chytajú bábätká

zuzka99
5. sep 2008

no neviem, panadol sa má dávať až myslím nad 38 - dovtedy nič, ja by som šla na pohotovosť nad 38. ale ja som citlivka a stresmenka, ja by som hádam letela s každou blbosťou. dúfam, že noc bude v pohode a ako prišlo tak odíde. v noci ju sleduj a nad 38 chodte, ja by som asi tak. dávaj vela čajíku, možno je len prehriata alebo zuby.

miselin
5. sep 2008

No dúfam, že je to len z toho tepla. Dala som ju teraz spať tak uvidím čo bude v noci 😖

zuzka99
5. sep 2008

držím palce.
slavko nechce spať, ešte nespí, je unavený a len sa po mne liepa a mrnčí....a zaspať ani za svet ani piť ani nič

tajka1
5. sep 2008

ja tiez myslim az tak nad 38, davaj jej velapit, to nikdy nezaskodi, drzim palce aby to do rana preslo. Nasa Viky sa uz naucila vyliezat z postielky, takze zaspala az okolo 21h.no hroza co to dieta dokazuje...

miselin
6. sep 2008

Tak teplota ako prišla tak aj odišla, takže so šťastná ako blcha 😀 Neviem čo jej je za tento týždeň je to už tretia takáto zvýšená teplota, možno jej fakt už pôjdu tie zúbky 😖

zuzka99
6. sep 2008

su aj horučavy, možno z toho. ale teším sa s tebou. neboj. čo urobíme s tým plávaním? mám tam v pondelok zavolať?

miselin
6. sep 2008

Tak zavolaj, ja pôjdem v pondelok asi k doktorke, lebo aj teraz mala zase takú istú teplotu ako včera, tak radšej pôjdem. Inak malá sa začala báť ľudí, keď jej niekto kukne do kočíka, alebo sa jej prihovorí tak bačí ako pavian, no hrúza 😒

hviezdickaz
7. sep 2008

cauko,ja som zistila,ze absolutne nic nestiham robit 😀 ,sem som sa dostala az hadam po tyzdni 🙂 .

zuzka99
7. sep 2008

aj ja idem v pondelok predpísať Vigantol, mi došiel a na poradnu ideme až v oktobri, škoda že nechodiš do nemocky ale na rozkvet k dokine. ak stihnem tam zavolám a dám vedieť.

no hviezdička, neboj nájdeš si systém a budeš stíhať všetko, budeš musieť 😀 ja som tiež mala pocit zo začiatku, že sa nestíham ani napiť, a to malý vlastne prvý mesiac len spal a jedol a prebaloval sa. a medzitým som nestíhala nič, fakt to nechápem teraz pri pohlade spiatky, mám pocit že som bola uplne mimo. potom sa na tom zasmeješ. naši mi nosili navarené, takže som ani nevarila a nestihla som si to kolkokrát ani naložiť na tanier 😀

miselin
7. sep 2008

Presne tak Hviezdička, ako Zuzka hovorí, ešte sa na tom zasmeješ, ja som koľko krát obedovala o šiestej, ale malá mala koliku, takže celý deň plakanie a musela som ju mať stále na rukách, potom sme kúpili to húpacie kreslo, tak jednou nohou húpať aby som sa aspoň najedla a poodsávala, lebo ja som malú nekojila. A teraz už pohoda, síce varím iba keď je muž doma a na neporiadok sme si už nejako zvykli 😉

mirkabelaska
8. sep 2008

ahojte baby, dúfam že keď som sa tu ja prihlásila, tak tu budem sama, alebo je tu niekto ? miško spí, vonku prší, mám celkom upratané aj navarené ešte zo včera, ja normálne nemám čo robiť, teda ono by aj bolo čo ale ja si hovorím že šak netreba, ale viac-menej sa mi ani nehcce, keď je takéto počasie, a vy čo robíte ?

hviezdickaz
8. sep 2008

Noooo 😀
Urcite mate pravdu,mimochodom,snazila som sa zehlit a trvalo mi to tri dni,kym som sa zbavila par veci a plienok 😝 ,to sa mi veru este nestalo.A teraz to tu mam zase.A ked sme pri tom jedeni,zistila som pri pohlade na vahu,ze na to,ze som len dva tyzdne po porode,tak mam navyse len tri kila z tej mojej povodnej....No ked to pojde takto dalej,bude zo mna modelka 😀 .

hviezdickaz
8. sep 2008

Ozaj,ako dlho vam deturence vydrzali v perinke?Ten moj chlap poriadne bojuje,normalne mam problem ho do nej niekedy dat,tak sa z nej chce dostat von 😒

tajka1
8. sep 2008

zalezi od velkosti dietatka a pocasia, Nikolka asi 2tyzdne a Viky myslim nebola ani tolko, lebo bolo vonku uz hrozne horuco 🙂

miselin
8. sep 2008

Ja som mala malú v perinke asi 3 týždne, ale v tej zavinovačke, tá je tenšia. A keď boli úpeky, tak som jej nedávala ani ortopedické gaťky.

lelocka
8. sep 2008

Ahojte kocky, smiem sa k vam pripojit? Okrem rodiny svojho muza tu nikoho nepoznam. Pristahovali sme sa zo ZA, takze nemam tu vobec ziadne kamosky.Mam skoro 3 rocnu babulu Veroniku.

zuzka99
8. sep 2008

jasne lelocka, a kde tu bývaš?

ja som mala malého v perinke dlho - asi 1 mesiac, ale len na doma, narodil sa v decembri. a bolo zima. mala som kupené len 2, tak som ich furt menila dookola, ked sa zadarilo, že obe boli špinavé, bol v zavinovačke, ale tie neboli také pevné a zle sa mi s nim manipulovalo, som myslela že vypadne. ked budem mať druhé v zime, určite bude v perinke čo najdlhšie a kupim si ich viac

mirka, ja som dnes spala s malým od 9,00 do 11,00. sme si riadne schrupli. a o 14,00 sme išli von, ale len do 16,30, lebo prišli naši a išla som robiť segedín a polievku na zajtra.

tajka1
9. sep 2008

ahojte, ja myslim,ze nikomu nebude vadit lenocka, ak nas tu budeviac 🙂 , kam chodite vone???mi zvykneme sem na stred na ihrisko, ale tie kamene su hrozne, ked je poprsane, tak do mesta na prechadzku, alebo do hypky na smykalku...moc moznosti tu neni, hlavne kde zabyvit obe deti sucasne 😎

lelocka
9. sep 2008

Ahojte, no byvame na Rozkvete , tam kde je kaplnka, ale svokrusa mi byva pred hypkou, takze som aj tu.Takze casto chodime do mesta, ale najnovsie tam pred nemocnicou je taka smyklavka a hojdacky, neviem ako sa to tam vola, je tam aj cukroska.Takze chodime tam.Veronika mi uz chodi do skolky no hruuuuuuza.Ma uz usi bolia, rano chuda strasne place, ale potom zevraj je ok.Babky prosim vas ak viete, poradte mi kde su u vas inzeraty na pracu.Chcela by som mat od oktobra, ale nic v zlom, je to tu hrozne, co sa tyka prace.Zilina, tam nebol problem.Ale inak je to nadherne mestecko.
No musim si kazdu maminku zapamatat aj deturence, aby som vas nepoplietla 🙂

hviezdickaz
9. sep 2008

Ahoj Lelocka,vitam ta 🙂 .
Dnes je akysi zvlastny den,maly mi nemoze zaspat a taaaak sa mi jeduje..
Asi sa s nim pojdem von prejst,uz sa potrebujem vyvetrat aj ja 😀 .

zuzka99
9. sep 2008

lelocka, ja by som mala pre teba prácu. Stáť s mojim krpcom celé doobedie na balkone a držať na rukách aby videl von. 😀 on je z toho strašne unesený, ked ide vlak, vonku su ludia a psíkovia, vykríka po luďoch a ked prekročím prah, že ideme dnu začne jačať. rozmýšlam, čo mu tam dať aby videl von, v kočíku nevidí cez to zábradlie, poraďte. ale fakt, o tu pracu, skus si kupiť regionálne noviny, príp. aj chodia nejaké do schránok. na internete si skušala? profesia.sk, kariera.sk, job.sk. neviem čo konkrétne by si hladala? napiš viac, možno by sme niečo vymysleli.
inak myslíš PB - ako nádherné mestečko? no, ja by som to skor povedala o Žiline. Dnes tam ideme o 16,00, predali sme tu hlboký kočík na bazáre, tak ho ideme odviezť.
inak dnes je fakt den, ja som zrelá na psychiatra. Slavo zaspal večer o 23,00, v noci chcel 3x jesť a ráno vstal normálne ako ked zaspí o 20,00. celé doobedie nechcel spať, len mrnčal a mrnčal. ani piť, ani jesť, ani sa hrať, ani na rukách, nič, nič, nič....teraz konečne odpadol od unavy a zaspal. tak sa spamatávam a liečim nervy. odkedy začal stáť tak robí toto. akonáhle sa dotkne postielky, že ide spať tak sa postaví a hotovo. aby mu niečo neuniklo 😠

lelocka
9. sep 2008

Zuzka, 😀 😀 😀 tak to mas poriadneho betara.Zlatucky. Co by som tak vymyslela.Hmmm, ked na nieco pridem, dam vediet.Diky za info, ano na tych strankach som tam bola. No momentalne mi to je jedno kde, skor nejaka praca s ludmi, v banke, na poste...v predajni,v lekarni, kedze som tam pracovala v ziline ja neviem 😅 😅 No ale vsak do konca sept.zatial casu dost.
Ides do ZA?No vidis, ja zase som predala kocik v PB 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
No s tym spanim a ostatne som si uzila aj ja.Moja chodila spat okolo jednej rana a to musela byt medzi nami v postely 😠 😠 😠 A rano budicek o 5.Myslim, ze som celu noc prespala ked mala 2 roky a tyzden.
Hviezdicka, diky z aprivitanie,
Je dneska nadherne, neboj sa, vecer ti krasne zaspinka.A ako sa vola tvoj drobcek?
IDEM PRE NIKU DO SKOLKY, TO ZASE BUDE PLAC.
Rada by som s vami pokecala aj osobne, deturence sa aspon zahraju, tak mi dajte vediet, ja pojde von az okolo 5.

miselin
9. sep 2008

Ahoj Lelocka aj ja som z Rozkvetu, ja bývam hneď pod osmičkou, takže blízko teba 😀 Konečne nejaká Rozkveťáčka som taká rada, možno si ma aj videla, ja stále vláčim moje dieťa na rukách a tlačím kočík, takže som celkom neprehliadnuteľná aspoň sa tu teda ľudia po mne dosť dívajú 😒
Zuzi a keď mu tam dáš Stoličku na papanie? Ja mám celkom takú vysokú, tak vyskúšaj, tak to teda začínaš mať doma riadne číslo čo 😲

majka.sibka
9. sep 2008

ahojte kocky 🙂 teda vitam aj noveho clena, lelocka ty sa crtas na velmi usmievavu osobku 🙂
Konecne vam tu pisem kocky. Zuzka, drobec mi nezaspal hned ako som od vas odisla...najskor ma tak kusol do pravej mliekarne, ze mi po tych jeho spodnych zubkoch ostali krvave stopy...tak som potom osetrovala a mastila, co sa dalo...a potom som si spomenula, ako si mi hovorila, ze ked musis tolko krat v noci vstavat, ze ci aj neprejdes na umele mliecko...po tomto mojom zazitku, som zacala nad tym uvazovat...ale potom ma to preslo...neviem, ale ci si ten moj milacik, ktory uz par hodin odfukuje nieco uvedomil...ked mu pohrozim no, no, no...on sa smeje...
takze mam tiez riadneho sintra...no co uz...dobru nocku vsetkym... 😵

zuzka99
10. sep 2008

miselin, to je super napad. čakám tu stoličku každým dnom, sme ju objednali cez net, tak ak sa tam bude dať krpec uchytiť riadne aby nevypadal tak ho tam dám. maji, aj mna kuše, ale iba večer ked sa hrá 🙂 v noci jedol 3x a pár krát som mu podávala cumeľ, ale som celkom vyspatá. konečne ideme predpísať ten Vigantol. dnes to musí klapnuť. tak ja bežim chystať, majte sa, papa

zuzka99
10. sep 2008

mamičky - plavkyne, tak som sa teda zmohla tam zavolať a vraj maju asi problémy s našou plavárňou, nemaju podpísanu zmluvu s nimi, tak zatial nič nie je. ale určite to bude, hned ako podpíšu zmluvu sa nám ozvu. som jej hovorila, že v zime už asi nepojdeme, predsa len z bazéna do mrazu s detmi by som sa bála, tak uvidíme, kedy to bude. a pojdem podla toho počasia. keby bolo škaredo, zobereme auto a odvezem vás autom. ešte stále je len miselin záujemca?

miselin
10. sep 2008

Aj moja teta chce chodiť s malou ale ona je z Predmiera, lenže mne sa tiež moc cez mrazy nechce, poprípade až na jar keby to začalo neskoro, aspoň by sa natrénovala, keď pôjdeme na dovolenku 😀 Zuzi ja som mala stoličku kúpenú ešte som bola len v treťom mesiaci, mne to inak šibalo s tou výbavičkou, už teraz mám odložené 4 plné igelitky letného oblečka, no hrúza, ale už sa lepším už tak veľa nekupujem, teraz som zaťažená na hračky 😝