Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

miselin
26. apr 2009

Dneska už konečne aj zjedla omáčku z mäsom a ryžou ale musela ju kŕmiť moja mama 😝 a si predstavte, že za tie 2 týždne čo mi nechce jesť varené pribrala 300g a pred tým mi za dva mesiace pribrala 600g takže z toľkého chleba a jogurtov konečne priberá 😀

kaciatko68
26. apr 2009

Takto je fajn že priberá, takže ťa to nemusí až tak trápiť. Veď sa zasa rozpapá. Moja zasa ráno nechce chlieb, alebo rožok. Väčšinou vypije mlieko a stačilo ...

miselin
26. apr 2009

Jééj Kačiatko to parádna šmykalka 😲 😀

miselin
26. apr 2009

Fialka aj mne malá vypije okolo tých 160-200ml čaju a dotoho chlipká ešte vodu z pohára, lebo jej sa to strašne páči piť už z normálneho a vodičku má strašne rada

miselin
26. apr 2009

Mne zase začala teraz zase chodiť na šerbel a dokonca keď sa vyciká tak si aj zatlieska ale sama sa mi nepýta to len keď ju tam ja posadím a včera sa mi po týždni prvý krát pokadila do plienky aj to len preto lebo to už kadila druhý krát a to bolo pre mňa utrpenie ju prebaliť 😝 už som si od toho aj odvykla. A už som jeden šerbel doniesla aj k našim na Lánsku tak dnes sa pocikala do plienky len raz za celý deň. A tiež už ciká menej často ale o to viac, minule som sa až čudovala kde sa v nej zobralo toľko vody 😀

miselin
26. apr 2009

A po dnešku som už to jej papanie prestala úplne riešiť šak sa možno ešte rozpapá už sa nebudem stresovať aj tak mám pri nej stresu až až

zuzka99
27. apr 2009

Bambulka, ďakujeme za básničku, malému som prečítala 🙂
kaciatko, mne malý vypije tak 3 dcl za 24 hod. čaju, džúsu, vody a plus 500 ml mlieka. Čiže okolo 800 ml za 24 hod. Niekedy viac niekedy skoro nič, ale vačšinou ho musím naháňať aby pil. Vźdy keď má novú fľašku tak pije strašne veľa. Včera som mu skúšala už dávať ten CAppy junior rovno z tej fľaše a vypil skoro celý, čo sa mu to tak ľúbilo. Ale už si pripadám jak policajt, furt všade s fľašou v ruke a furt mu ju pchám pod nos.
V TN sme boli, malý sa vynaháňal za holubmi, všetky svoje keksíky im dal, aj vodník sa mu ľúbil, len hrozne fučalo tak tá voda bola všade. Boli sme aj v Maxe, ale stihla som len do Chantallu, tam som si skúšala jedny šaty na svadbu, ale mm sa netváril nadšene, tak som ich nebrala. Také korzetové, pod ne sa dá saténová blúzka a opasok na šatách ako blúzka, mne sa to ľúbilo, no jemu nie. A dobré je, že blúzka sa dá dať vždy iná, k tomu doľaďiť opasok a topánky a sú vždy iné šaty. Lebo oni boli také neutrálne, a to sa mm nepáčilo, že sú nevýrazné.

zuzka99
27. apr 2009

no super, keď už budú všetky naše detičky behať, tak sa možu naháňať. No nechápem z Miška a Kačenky, strašne skoro začali, na to že majú presne rok a sú dvojičky, skor narodené, to začínajú vtedy deti neskor behať.

zuzka99
27. apr 2009

ako sa máte na Rozkvete? v tomto vetre? 🙂 😠

jajkar
27. apr 2009

Ahojte kocky z PB,
mam otazku, neviete kde je v ZA este nejaky detsky obchod okrem Pre deti??? Nieco take podobne, dakujem zatial.

zuzka99
27. apr 2009

hasleerka, ideme cvičiť?

jajkar, ja v ZA moc neviem, ak sa nedozvieš tu na téme, skús aj Žilinčanky baby na ich téme. My sme boli v obrovskom obchode v Trenčíne, v Laugaricio, tam sme kupovali kočík a mali tam všetko a vraj to je teraz aj zvačšené. A včera som bola v MAxe v Rico baby, ale tam bolo len oblečenie a zopár kočíkov a nejaké autosedačky. Ale viem, že v MAxe je viac detských obchodov. Pozerala som na tej orientačnej tabuli ale nemala čas obehnúť.

jajkar
27. apr 2009

Dakujem Zuzka,
idem dnes do Za, a poznam tam len te Pre deti, tak som mozno myslela, ze je tam este nejaky podobny. Ale dakujem aj tak za ochotu. 🙂

kaciatko68
27. apr 2009

jajkar : v Žiline poznám nasledujúce detské obchody :
- za NAY pri kruhovom objazde, kde sa točia trolejbusy - veľký detský obchod - kočíky, potreby, oblečenie
- v Dubni - detské oblečenie slovenského výrobcu
- tržnica Žilina - predajňa potravín Smer - úzkou uličkou od tejto predajne na štvorcové námestie - najskôr detské oblečenie - myslím Santa Mária
- a potom na rohu na poschodí na tej istej strane ulice smerom ku štvorcovému námestiu - kočíky, detské potreby
- Bulvár - to je také ako námestie smerom od hotela Slovakia na Hliny - ak stojíš tvárou dmerom do centra mesta tak na ľavej strane v prvej polovici námestia - detské oblečenie, kočíky

zuzka99
27. apr 2009

hej hej, vlastne v Dubni je Antony a na ten Bulvár som už tiež počula. A to Pre deti je kde? MM bol v Banskej, tiež v tom Pre deti, že malému niečo kúpi a vraj tam nič súce nemali. Nemohol tam nič vybrať. Ale to sú chlapi, ja by som iste vykúpila celý obchod 🙂

zuzka99
27. apr 2009

kaciatko aj Slávko už chce len sám v postielke spávať aj zaspávať, teraz som ho snažila sa uspať na rukách, sa vypýtal do postielky, tam si ľahol a spinká. A v noci tiež sa nepýta ku nám, ráno pekne vstane až keď je vyspatý. No len ešte to večerné zaspávanie, skor ako 22,00 sa nepodarí 😠

zuzka99
27. apr 2009

a ešte som chcela k tým tekutinám, Slávko papá dosť veľa polievok a ovocia, takže aj odtiaľ má tekutiny, tak zatiaľ verím, že sa nenechá vysmadiť a nebude dehydrovaný. Lebo neviem či si pamatáte Mirku belasku čo sem chodila, tak ležali minulý týždeň v nemocnici s Miškom, a že bol malý aj dehydrovaný a to vraj vôbec nezaznamenala, že by nechcel piť alebo čo. On práve skôr pil dosť veľa.

jajkar
27. apr 2009

kocky dakujem, super ste mi pomohli...
A za Nayom je presne to Pre Deti, je to krasna velka predajna, a aj predavack yveeeelmi ochotne, ale sa mi zda dost draha, tak preto chcem este ine obchodiky kuknut.

kaciatko68
27. apr 2009

Neviem, kde to je Pre deti - možno je to niečo z toho, čo som písala. Zuzka a Slávko sa tiež tak odkopáva, mrví a prehadzuje na opačnú stranu postele, ako má vankúšik. Linduška niekedy stále vkuse. Niektoré noci sú hrozné ☹. Koľko má Slávko už stoličiek ?
A ako to zistila, že je malý dehydrovaný ?
Linda, keď mala 3 mesiace bola chorá, vtedy menej jedla a tým aj menej cikala a chvíľku mala moč takej tehlovej farby. Potom som jej dávala aj v spánku prevarenú vodu a za deň už cikala normálne.
Našla som toto :
Doporučený príjem tekutín (vrátane obsiahnutých v strave) je pri telesnej hmotnosti dieťaťa do 10 kg asi 100 ml/kg, pri 10-20 kg je to 1000 ml + 50 ml na každý ďalší kg nad 10kg a pri hmotnosti nad 20kg je to 1500 ml +20 ml na každý kg nad 20kg. Dojčené dieťa má vypiť asi 150ml tekutín na kg hmotnosti. Platí, že 6-8 pomočených plienok za deň je dôkazom dostatočného príjmu tekutín.

Radšej nech detičky pijú viac, len teda nie navečer, lebo potom sa vie v noci tak dočúrať, že je celá prečúraná, mokrá a ešte aj studená. A na prezliekanie sa teraz už budí.

zuzka99
27. apr 2009

kaciatko skús dať malej zo slamky piť, možno ju to bude baviť a viac vypije. či pije dosť? keď sa pýtaš...
Slávko sa tiež v noci odkopáva, ale až tak okolo 1,00 až 2,00, začne sa mrviť a chodiť po postielke tak mu dám napiť a zaspí ďalej tvrdo. Ale ja sa budím na každý jeho pohyb a idem ho skontrolovať a zakryť. teraz som mu dala takú detskú perinu veľkú a aj keď sa otáča a hýbe ostáva pod perinou. keď som ho prikrývala takou malou dekou to bol odkopaný hneď.
A má 4 stoličky - na každej strane jednu.

S tým dehydrovaním, ona že skúsila v noci malého a mal teplotu, 39,1 st. Dala mu Nurofen, teplota klesla a vraj ráno keď vstali tak malý modral a odpadával, tak leteli do nemocky a tam im povedali

zuzka99
27. apr 2009

baby a čo sa ráta za pocikanú plienku? Keď sa do nej aspoň raz pociká? Lebo to by som ho musela kontrolovať každých 5 min. či cikal. čiže stačí aby cikal 6 - 8 x denne?

kaciatko68
27. apr 2009

Zuzka, my nemáme problém s pitím, fialllka sa pýtala.
Ja by som to brala za také viac pocikané plienky. Drobec nechce spať ani dnes. Asi ma z toho trafí ☹ . Nuž budeme chodiť na návštevu až poobede, keď sa zobudí 😒.

kaciatko68
27. apr 2009

V Čechách sú teraz TESCO plienky v letáku po 199 Kč a u nás po 297,95 Sk. Dala som svokrovi nejaké kúpiť.

zuzka99
27. apr 2009

som zabudla, že to fialllka sa pýtala. 😉 chcela som ešte pochváliť tortu šaša, bola vynikajúca aj chuťovo. Už je celá preč. 😝 a segra si ide dať piecť aj na svadbu u Lucky tortu.

kaciatko68
27. apr 2009

Zuzka, už máš v albume nové foto ?

zuzka99
27. apr 2009

ešte nemám , ja to neviem stiahnuť z foťáka a chlap nemá kedy 😠

kaciatko68
27. apr 2009

No vidíš, ja to mám bez problému. Foto si nafotím, stiahnem do PC, poukladám kde chcem, dám vyvolať, poukladám do albumu a manžel skonštatuje, ako som to pekne samostatne spravila 😀. Ešte že kúpil ten foťák ...Keby fotil MM, tak asi máme dohromady 10 fotiek 😉.
Linda nakoniec zaspala o 15.30 hod a zasa o 16.30 som ju budila, aby išla večer spať. Tak zasa bola umrnčaná. Hrozný deň. Ozaj Zuzka, nechce sa Vám niektorý deň prísť na návštevu - doobeda, alebo poobede ?
Šmýkalku sme zložili s Jankou - ale ešte nie je úplne zošróbovaná. Zatiaľ ju má Janina v izbe. Malej sa to strašne páči - taká bola vytešená 🙂.

zuzka99
27. apr 2009

to zaspala prvýkrát za deň až o 15,30? a už spí?

jankabambulka
27. apr 2009

zuzik ani dokina nechápala s malých , keď sme boli v útorok na tej kontrole v TN -to čo tam chodí sa s deťmi čo boli predčasne narodené a porozujú ich vývin. som zvedavá čo povedia na naurológii. -tam chodíme skrz to , že miško nechel dvíhať hlavičku ešta ako 4-5m a.le my si myslíme, že bol lenivý 😉 - no a behajú -teda miško katka tak vemi opatrne a keď hvizdne tak sa peknú chvíľku ani nepustí -ani za svet ani na lákanie na mobil či ovládko

kočky po čom kupujete morčacie prsia? ďakujem

jankabambulka
27. apr 2009

my máme po 140,- a jedna kočka mi napísala , že sme drahý 😒 😠

zuzka99
27. apr 2009

vidíš jani, ja ani neviem, na tie som aj zabudla, raz mi dala kamoška domáce a raz kupoval muž v hypke, tak ani neviem 🙂

no vidíš, lebo ono vraj s tými predčasne narodenými sa počíta všetko plus toľko o koľko sa skôr narodili