Sú tu maminky z Považskej Bystrice na pokec a stretko?

martush
5. feb 2008

Ahojte, najde sa tu mamina/y z PB na kamosenie, stretnutia, pokecanie? Mam 2 synov, jedneho 6 rocneho a druheho 8 mesacneho. Som na materskej. Tak sa ozvite, cakam 🙂

miselin
14. mar 2009

postaví nie ý 😅

zuzka99
14. mar 2009

Inak miselin, s tým chudnutím, to je najhoršie, keď ješ 2x denne, nepravidelne a len tak to nahádžeš do seba, radšej 5x denne, v kľude a pravidelne. A koľko tej kávy vypiješ, keď chceš prestať? A piješ akú? Ja som kedysi pijávala nescu bez cukru a bez mlieka, to ešte v robote, tak 1 - 2 denne. Teraz si robím Nescu 2 dcl s mliekom a cukrom, takú slabšiu, kakavko. Som tak začala keď som ešte kojila kvoli malému, len pre chuť. To si dám doobeda a poobede buď nič, alebo kapučínu, laté, alebo slabú kávu. Ale ak to piješ kvoli chuti, tak si urob bezkofeinovú, chuť budeš mať a možeš vypiť aj 2 litre
No som zvedavá na tom Rozkvete ako bude, veď dojdite pozrieť, máte to pred barákom a poznáte ich, budú radi.
Mne chlapi akorát išli nakrmiť kačice na potok, sme mali strašne veľa starého chleba a ja varím a upratujem a tak. Ako žienka domáca. Navečer ide pozrieť konečne kamarátov, čo majú malé bábo, ešte sme ich nevideli. Ale to dojdú naši k malému, nech ho tam neberieme. Inak je krásne vonku, neviem ani kolko je stupňov, lebo nám zatepľujú balkón a museli sme dať teplomer dnu. Malý sa včera vyválal celý v blate vonku tak periem mu vetrovku a teraz musel ísť chudiatko v páperke von, asi sa roztopí

miselin
14. mar 2009

Zuzi ja pijem nescu a 4x 2 dcl a dosť silnú, tá bescofeinová mi nechutí 😒 . Teraz už jem pravidelne, ale mne sa pri malej fakt nedalo jesť inak, ja aj keď som odsávala tak som ju húpala jednou nohou v kresle a ona tam vrieskala a tak isto keď som jedla som ju jednou nohou húpala aja som mala zjedené za minútu. A keď som mala ísť na prechádzku tak som do seba nič nemohla dostať, keď tak vrieskala v kočíku, lebo mi až triaslo žalúdkom, že čo zase bude vonku vyvádzať. Sa tu celý Rozkvet po mne čumel, že čo furt vláčim decko na rukách a tlačím kočík 😖 Teraz keď jem tak tiež piští, lebo sa jej nevenujem, ale už ju nechám aj pišťať lebo už je velká a nič ju nebolí, tak nech piští keď ju to baví, ale keď decko niečo bolí tak ho človek nemôže nechať, len kôli jedeniu.Ale už je dobručká, tak hor sa na chudnutie 😀

miselin
14. mar 2009

Ako je nádherne 😵 Starouš ide na záhradu a ja idem do pôrodnice za sesterkou, musela ísť ležať lebo sa začala otvárať, tak aj ja dnes uvidím bábätká 😵 😵 Sa teším keď sa jej narodí, ja mám strašne rada bábätká sú také krásnučké

fialllka
14. mar 2009

miselin: ano sama sa postavi z drepu v pohodicke, nerobi jej to problem a pri tom sa nicoho nedrzi a teraz sa mi zdalo, ze sama urobila par krokov ... ale len tak asi dva take male .... inak popri nabytku a pridrzania steny chodi a lozi o dusu po styroch 😀

jana30
14. mar 2009

ahojte maminky 😀 aký máme dneska krásny deň, konečne po toľkých upršaných 😝
Zuzi máte nádherné fotečky, my sme tam tiež boli sa dať fotiť celá rodinka keď mal maťko asi pol roka ale nám tetuška fotky len spravila na cd nám ich nedala, že vraj je to dosť drahé tak som sa aní nepýtala, ale tiež som nebola až taká spokojná, predstavovala som si to tiež trocha inak, tak umeleckejšie a nie len nacvakať pár záberov za pár minút, všetcia spotení a vonku čakajúcich nervóznych ďaľsích 10 na fotenie, 😒
My v stredu odlietame do Anglicka, tak som zvedavá ako to celé Maťko zvládne lebo letíme až 22,30 trochu sa tej cesty obávam , keby tam bolo aspoň pekné počasie, keby aspoň nepršalo 😉

jana30
14. mar 2009

kačiatko my sme boli plávať minulý týždeň s deckami v Trenčianskych tepliciach hotel Fórum, tam si nebola? mne sa to tam veľmi páčilo voda mala 31 stupňov a vzduch tiež, takže ked si vyšla s deckom z bazéna vôbec nebola zima a sú tam také vírivky aj plávací bazén všetko má hlbku 120 cm, a pustia do bazéna len 20 ľudí na dve hodky, decká si to tam fakt užili aj tie naše väčšie aj tie malé, hodím foto do albumu

miselin
14. mar 2009

Zuzi ty už Slávkovi nabudúce nedávaj toľko chleba pre kačky, lebo aj Dominka ich bola poobede kŕmiť a už boli prežraté a nechceli 😉
Sa bola aj húpať na Lánskej a to je adrenalínové dieťa. Ona sa nemôže húpať ako normálny človek. A tak tam smíka, že od tiaľ zachvíľu vyskočí 😀

miselin
14. mar 2009

A až dnes som prišla na to, že prečo sa niekto sťažuje na sestričky z novorodeneckého a niekto si chváli, trvalo mi to skoro rok 😀 . Dosť záleží koľko tam je zrovna detí, keď som tam ja ležala tak bolo viac ako 20 detí a väčšinou druhorodičky takže väčšina detí bola pri sestričkách. Na roomingu sme boli len 4 a ja som vlastne tiež malú pri sebe nemala až po štyroch dňoch tak to tam pišťalo jedno cez druhé, tak samozrejme, že boli sestričky nervózne keď si vôbec neoddýchli. Dnes tam sú len 2 detičky, tak tam majú veget tak môžu poradiť aj s kojením a sa aj usmievajú. Ale zase čakajú nával na apríl a máj, tak budú zase len štekať 😝

miselin
14. mar 2009

Fialka Terezka je riadna šikulka 😲 Moja dominika nevie zatiaľ nič sama urobiť. Ani bez pomoci nepostavý a ani neposadí. Má už teraz také tiky, že sa už začína dávať na 4, ale ešte neštvornožkuje, ale šak sa to raz naučí 🙂

miselin
14. mar 2009

Keby už bolo takto nádherne už stále 😵 😵 😵

miselin
14. mar 2009

Malá mi dnes odhryzla z madla na kočíku, je tam taká pena 😖 Musím jej na to dnes ušiť nejaký poťah, kým nedostane rozum a neprestane všetko ohrýzať 😝 Ešteže mi ostalo z tej kačičkovej látky čo mala na karnevale aspoň zatiaľ nech tam niečo má kým jej nekúpim novú aj na podložku

fialllka
14. mar 2009

miselin: Terezke trvalo cca 2-3 mesiace, kym sa rozhybala na styroch ... trenovala o dusu a sa stale pohupovala a stale jej to neslo .... a potom zacala cuvat ako rak 😀 ... ale mali sme aj urazy, ked pleskla hlavou na styroch o dlazku, bo sa jej rucicky podlomili a nevladala ... teraz sa jej to nestava ... normalne s tebou stiha krok, co tak trieli 😉 ale neboj Dominika to dozenie ... a ak sa nauci skor chodit, tak stvornozkovanie pride potom l... aj sesterkina dcerka najskor chodila a potom prisla na system stvornozkovania a uz len tak sa pohybovala, bo to bolo rychlejsie ....

Terezka dnes ku mne urobila sama asi dva-tri krociky vecer a potom som s nou skusila za ruky chodit a len tak si vykracovala 😉 tak sme vsetci happy, a aj sme to zvecnili na kameru .... doteraz chodila len popri nabytku a popri stene, pridrzajuc sa jednou rukou a za ruky ani za svet, hned sa davala na styri a teraz prvykrat sa nechala viest za ruky 😉 😵

miselin
14. mar 2009

No je to veru šikulka 😉 Dominika by bežkala len za ruky a ona si nevykračuje ale beží, my máme za 10 sekúnd prebehnutý celý byt. Som sa na nej dnes tak narehotala keď začala bežať, som si len pomyslela ako ju budem zachvíľu po Rozkvete nahánať 😀 A stále by len po schodoch behala

fialllka
14. mar 2009

miselin: to budem aj ja moju isto tak nahanat 😉

miselin
14. mar 2009

Aké čajíky varíte deťom?

dadulaa
14. mar 2009

ahojte,
tak my sme od včera zase chorí,ale tentoraz je to vysoká horúčka a zastavené soplíky. Nechcú sa mu vôbec pustiť len má stále upchatý nos. 😒 Už neviem, čo mám s tým robiť, naparovať ho nemôžem kvôli teplote ☹ u dokiny sme zatiaľ neboli, uvidím ako zajtra, ani vonku sme dnes neboli a také bolo krásne počko..škoda. 😢 zajtra má byť už škaredo.

fialllka
14. mar 2009

miselin: my striedame Hami-pre celkovu pohodu a Hipp-jablko a medovka 😉

fialllka
14. mar 2009

dadula: juj to ma mrzi, ze Kubko je chory ..... skus obklad s varenym zemiakom ... uvar zemiak, popuc ho, daj do igelitoveho vrecka, zabal do utierky aby to Kubko tak necitil to horuce a prilozit na celo .... mne to pomahalo a sople sa mi pustili vtedy ... uvolnuje to dutiny 😉

dadulaa
14. mar 2009

díky fialllka za radu, vyskúšam, ešte ma napadlo, že mám u našich solárnu lampu, také červené svetlo,ja som si s ňou kedysi často nahrievala dutiny pri zastavenej nádche, skočím zajtra pre ňu.

miselin
14. mar 2009

Dadulka ☹ Skús veru ten zemiak ten aj mne vždy pomôže.

miselin
14. mar 2009

Fialka a kedy prejdeš na sypané, trebárs na klasický ovocný čo sa predáva v potravinách. Ja mám tiež na celkovú pohodu a Hipp mám červenú čiapočku, ale mne sa tieto granulové zdajú len taká chémia tak by som radšej prešla na nejaké bylinkové

miselin
14. mar 2009

Janka 30 ty si tušim spomínala, že už dávaš Maťkovi aj obyčajné čajíky a aké mu dávaš?

fialllka
14. mar 2009

miselin: s bylinkami opatrne, tie su casto alergenmi .... ja striedam cajiky s cistou vodickou Luckou ....

fialllka
14. mar 2009

no idem ja buvat, dobru nocku a krasne snicky zelame 😉

miselin
15. mar 2009

Dobré ránko, Domču to spanie už prestalo baviť 😀 Zase sme boli od druhej do štvrť na 4 hore, no nevadí zase nemôžem úplne výsť z cviku 😀

miselin
15. mar 2009

Fialka pekná nová fotka. Ale to som myslela tie všeliaké ovocné a bylinkové len tie čo je napríklad detský čaj od Herbexu, len neviem či to je už pre ročné deti.

zuzka99
15. mar 2009

miselin, ja dávam tiež Hipp a Hami rozne čaje, lebo mu idú najlepšie. Ale kúpila som detské čaje od Megafyt - pre kľudný spánok, pri nachladnutí a na zvýšenie imunity. To sú klasické sáčkové bylinkové a sú pre deti od 6 mesiacov. Ja som ich kupovala v lekárni v ČR ale segra hovorila, že ich dostali aj oni do lekárne. TAk ja mu každé ráno urobím do pohára Megafyt a potom keď už to vypije a sa ponáhľame, že namám čas luhovať a tak, tak robím tie granulované.
Dadula, ešte na zastavené soplíky je dobrý sirup Sinupret, je to len bylinná zmes, bez chémie.
Malý bol na očkovaní pred 2 týždňami, a dokina hovorila, že reakcia býva po 8 - 14 dní, no včera to bolo 12 dní, večer mal 37 teplotu a spal poobede od 12,00 do 15,00 a potom večer o 20,30 zaspal a spal do 9,00 rána. Myslíte, že takto može byť reakcia na očkovanie?

miselin
15. mar 2009

Zuzi tak tie vyskúšam kúpiť. Ja som si tiež kupovala ten sinupret ale už tabletky a mne tiež veľmi dobre pomohli keď som mala zastavenú nádchu

zuzka99
15. mar 2009

Miselin, zabudla som, že švagriná by si zobrala tie kupóny Hami, oni pijú to mlieko. Ale dones len mlieko 3ku, kaše netreba.
Jani30, ťa obdivujem, ja by som osobne nemala odvahu s malým kdesi takto v noci letieť. A ako to urobíte, on bude spať, či ako vydrží? Si to fakt neviem predstaviť, ale ja som na toto hrozná. Kedy sa vrátite? Potom mi povieš ako to zvládol, lebo ja by som chcela s malým ísť za kamoškou do Bruselu, a strašne sa toho bojím. Tej cesty.