4 alebo 5 súrodenci

talia16
30. apr 2024

Ahojte, tie ktoré máte viac ako 2 súrodencov, zaujímalo by ma, že aké ste mali vztahy medzi svojimi súrodencami keď vás bolo viac. Máte radi všetkých rovnako? Či ste si s niektorými nesadli? A je to časté že keď vás je viac tak už nemáte so všetkými také pevné vztahy ako keby ste boli dvaja? Či ani nie? Odporúčili by ste niekomu mať viac detí? (keby sa nerieši otázka financií, len váš pohlad na detstvo a vztahy v dospelosti) Nemyslím teraz na rodiny kde je 12 deti, ale tak max 5 deti v domácnosti.

evcagabi
30. apr 2024

Mam 3surodencov a so vsetkymi mam dobre vztahy, so sestrou sme si boli najblizsie, boli sme po roku -bratia starsi cez 10r. A kazdemu odporucam tolko deti, o kolko sa dokaze postarat

mikadooo
30. apr 2024

@talia16 máme dobré vzťahy, ale ku každému trochu iný vzťah. Áno, viem si to zoradiť a viem aj prečo to tak mám zoradené (podľa názorového súznenia, podľa mňa je to úplne normálne a prirodzené, je mi príjemnejšie s človekom, s ktorým sa vo viacerých témach zhodnem, ako s človekom, s ktorým sa vo viacerých témach nezhodnem). Všetkých mám rada, všetci sa vieme podržať, keď ide o zásadné veci. Radi sa stretávame aj komplet viackrát do roka, ale je to dosť náročné, musíme to natvrdo plánovať. A tá výmena z názorov na jednu vec je tiež mega zaujímavá, akurát, kým sa každý dostane k slovu, no niekedy je to ako politická relácia 🤣.

pribinak
30. apr 2024

Mam 5 surodencov, ja som najmladšia. Najbližšia mi je sestra ( tá čo je vekovo ku mne najbližšie). Mam dobre vzťahy so všetkými, ale moji najstarší súrodenci už chodili na SŠ, keď som sa ja narodila, takze s nimi nemám toľko spoločného ako so sestrou ktorá mi je vekovo bližšie

floren
30. apr 2024

Je nás 5 sestier, najlepšie vychádzam s najmladšou, aj spolu robíme. K ostatným sa radšej nejdem vyjadrovať.
Sused ma 4 dcéry a vychádzajú všetky super.

medda_beda
30. apr 2024

@talia16 Ak by som mala niečo odporučiť tak mať toľko detí, koľko človek chce, dokáže uživiť a asi s menším vekovým rozdielom.(Ale píšem za seba a svoje skúsenosti)

Mám viac súrodencov, všetkých mám rada, ale každý sa nachádzame v inej životnej dimenzii vzhľadom na vekový rozdiel takže sa veľa zatiaľ nenarozprávame.

colsami
30. apr 2024

Ano mam rada vsetkych rovnako, samozrejme vztah s kazdym je iny ale so vsetkymi vyborny. Mame ovela pevnejsie vztahy ako u muza kde ich je menej ci hockde u kamaratov ked pozriem ze maju 1 ci 2 surodencov, takze to je divna teoria.
A ano vzdy bolo doma veselo a stale je, pri kazdej prilezitosti, len sa trochu rodina rozrastla. Je to super 😉

domka222
30. apr 2024

Sesternice boli doma 4. Ale nikdy sa nemali rovnako radi.

majlo1234
30. apr 2024

Sme styri, mame dobre vztahy, ale som najstarsia a jedina mam uz svoju rodinu. Vnimam, ze sa vztahy mozu do buducnosti zhorsit s prichodom partnerov😂
Rovnako vnimam, ze je to zapricinene aj “spravnou” vychovou, nikdy rodicia neuprednostnovali jedneho pred druhym.
Muz ma len jedneho surodenca a tam su vztahy velmi zle, aj skrz tuto krivdu

katkaseiner
1. máj 2024

muz je zo 4 chlapcov, jeden zomrel v detstve a traja...no hroza... najstarsieho sme nevideli hadam 5-6 rokov (je to hadavy typ, vzdy potrebuje poučovat a uz nie sme 5rocny, cize je to neprijemne) a muzove dvojca - zrejme jeho zena zariadila ze sa navstevujeme velmi zriedka
- niekedy aj 3-4 roky sa nevidime. Je to smutne ale ovplyvnit to nevieme. Ja som jedináčik

jamimo
1. máj 2024

@talia16 mám súrodencov a vidíme sa 3x počas roka. Sme úplne rozdielne povahy, názory, životný štýl.... vôbec mi to nevadí, každý má svoj vlastný život. Ináč v širšom okolí poznám mnohé rodiny so 3-4 deťmi a nestretávajú sa vôbec, priam sa nenávidia. Mnohé kamarátky sú "jedináčky" aj majú jedináčikov... keď vidia aké "vzťahy" majú manželia v pôvodnej rodine, vyjadria sa, že sú šťastné samé.
Myslím si, že láska a porozumenie medzi súrodencami sa nedá vynútiť, ani vychovať, je to len také zbožné prianie rodičov. Ako kedysi, tak aj dnes 🤷‍♀️

eeffka
1. máj 2024

Mama je z 5, 3sestry su doteraz BFf 🤣, 1 brat ten normalne vztahy a este 1 sestra s tou si vsetci max poslu pohladnicu.

bylinka25
1. máj 2024

Mám dve sestry, s oboma dobre vychádzam, ale najbližší mi bol brat, ale žiaľbohu, v roku 1988 tragicky zahynul, mal 17 rokov. Dodnes cítim prázdne miesto vedľa seba.

marca12
1. máj 2024

@talia16 Mame dobre vztahy,ale nas k tomu viedli rodicia. Takisto rodicia maju dobre vztahy so surodencami,takze sudrznost sme mali prikladom. A vela zalezi aj od povahy,aku zdedi dane dieta. Ak su rodicia prchki a vadia sa s kazdym naokolo,tak je jasne,ze aj deti budu take. A vela zalezi,akeho partnera si surodenec vyberie,lebo aj ten vie zamiesat karty a pokazit vztahy.

danica2711
1. máj 2024

@talia16 nikomu nemôžeš na základe vlastných skúseností odporúčať, koľko má mať detí. Každý človek je iný, každá rodina je iná, rodičia musia sami usúdiť, koľko detí chcú/zvládnu a čo im chcú/dokážu poskytnúť

hopsas
1. máj 2024

@talia16 my sme šiesti súrodenci, mám troch bratov a dve sestry, čiže za mňa úplná paráda...keď sa pohadas s jedným, vždy je ešte dosť súrodencov s ktorými sa môžeš kamarátiť. 😁 Nemenila by som v detstve to bolo strašné fajn a teraz je to ešte.lepsie.lebo sme veľká rodina a každý niekoho pozná a keď chces niečo niekde vybaviť, rodina vždy pomôže... Ja som druhá najstaršia

natiblaskova
1. máj 2024

Ja mám 5 bratov. Samozrejme, že sme sa hádali. Ale tak isto mi sprvayli úlohy aby sme sa mohli hrať. Vedeli sme sa objať a blázniť a potom pobiť do krvi dobre že nie🫣🫣🙈. Proste súrodenecká láska a ako dospelí sa vieme podržať a doberat aj teraz😁 rozdiel je potom už vo veku nie je jedno či je rozdiel napr. 5 rokov a 18 rokov. Medzi mnou a najmladším bratom je 18 rokov a nie je tam také puto. Je tam samozrejme rešpekt. Ale to puto tam chýba. Samozrejme, že ľúbim ale je to iná láska. Predsa len je ešte dieťa
Mám 3 synov a milujem ich najviac na svete ale občas je toho veľa aj na mňa. 🙂

susano
5. máj 2024

@talia16 nás je 9 a ako najstaršia mám rada všetkých svojich súrodencov, urobila by som pre nich čokoľvek, aj keď je jasné, že sa viac bavím s tými, čo sú hneď po mne, ako so strednými. S najmladšími sa ešte veľmi rozprávať nedá, s nimi skôr pomôcť rodičom.