6-ročný vekový rozdiel medzi deťmi

19. jún 2023

Ahojte chcem sa opýtať na vekovy rozdiel 6 rokov medzi súrodencami. Aké máte skúsenosti? Vedia mat deti nejaký ten dobrý vzťah aj pri väčšom rozdiely? Sú to dvaja chlapci. Viem ze žiadny vekovy rozdiel nemusí byť záruka ale tak sa podarilo

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
19. jún 2023

na to aby boli super parťáci je to už veľa. najmä v detskom veku . časom sa vekové rozdiely zotierajú. Takže v dospelosti môžu byť super kámoši...

jankaju
19. jún 2023

Je to vysoko individuálne. Niekto povie, že super, druhý že na nič. Mám deti s týmto rozdielom a je to na nič. Mám dvoch jedináčikov. Je to veľa. Majú sa síce radi, ale viac sú v sebe ako spolu. Staršia brata úplne ignorovala do 5 rokov, potom ho začala akceptovať, že tu je. Postupne sa to zlepšuje, ale k dobrému vzťahu to má ešte ďaleko. Uvidíme, ako to bude, keď budú dospelí.

doriiis
19. jún 2023

Mam rozdiel 5 a pol roka medzi deťmi.Starsi chlapec,mladšie dievča.Su to tí najlepší parťáci na svete.Maju spoločnú izbu a dovolím si tvrdiť,že 90% voľného času trávia spolu úplne dobrovolne

lauriik
19. jún 2023

My sme mali s bratom 6 rokov a nerozumeli sme si. Moja mama so sestrov aj moj otec s bratom takisto 6 rokov rozdiel a tiez nic moc vztahy. 🤷🏼‍♀️ Citala som
niekde, ze podla psychologov je to najhorsi rozdiel.

ankare
19. jún 2023

Medzi mojimi chlapcami je 5 ročný rozdiel a je to super.

kristinka92
19. jún 2023

medzi mnou a bratom je 10rokov…. keď sme boli mali to bolo o ničom. každý prakticky riešil úplne inu etapu svojho života- keď ja v škôlke, brat na základnej, keď ja na strednej brat už pracoval… až teraz, oveľa neskôr keď sme dospelí, je to super. dovtedy sme si nerozumeli

kristina2412
19. jún 2023

My máme takmer 6 rokov medzi deťmi, obe sú dievčatá a vzťah majú pekný, sú kamošky😂keď bola staršia v škole v prírode, malá bola veľmi smutná. Dôležité je, aby starší súrodenec nemal pocit že je obmedzovaný, čiže ak niekam ideme, hľadáme aktivitu pre staršiu a následne spôsob ako zapojiť menšiu a urobiť to atraktívne aj pre ňu. My so sestrou sme mali rozdiel 7 rokov a rovnako bolo všetko ok.

anonymous87
19. jún 2023

Moji su skoro 7… a ano vedia sa teraz uz zahrat. Aj ked niekedy je to masaker. Mladsi za starsim beha ako chvost a ten je z toho niekedy na nervy 😆🫣
Ale ja by som nemenila..

lululilien
19. jún 2023

Ja mám staršieho a mladšieho brata, medzi nami je päťročný rozdiel a rozumieme si. Aj oni dvaja sú v pohode. Mám tri deti (11,4,2) Medzi staršími deťmi je sedemročný rozdiel medzi sebou si rozumejú všetci traja. Keď prídu za najstarším synom kamaráti, tak mladší brat je staršieho brata taký chvostík, ale zase starší brat ho neodstrkuje a nechá ho sa hrať s jeho kamarátmi. Keď vidím že mladší synovia dotierajú, lebo starší chcú robiť niečo pre mladšie deti nebezpečné, tak beriem mladšie deti do inej izby, alebo idem s mladšími von. Najmenší syn je ešte taký môj cecek, drží sa pri mne, alebo sa hraje s prostredným synom. Vzťah medzi najstarším a najmladším je bezkonfliktný, oni dvaja sa nehádajú skoro vôbec.

kornelies
19. jún 2023

Je to velky rozdiel. Mozno rok, dva sa pohraju, ale cca od 10 rokov je to absolutne pase.

reanda
19. jún 2023

zalezi na povahach deti.. pri takomto vekovom rozdiele to uz ani tak nie je o tom detskom kamaratstve a partactve na jednej urovni, ako ze ten starsi bude k mladsiemu skor v 'rodicovskej' poziicii.. a to moze byt ok, aj nemusi, podla toho, ci im to bude vyhovovat.. niektore dieta si vie uzit byt v poziici starsieho, ktory mladsieho uci, pomaha mu, je ten 'mudrejsi', skusenejsi - robi mu to dobre.. a mladsi si moze uzivat, ze ma taketo 'ochrancu' a ucitela.. ale moze to byt aj opacne, ze strasiemu bude liezt na nervy, ze ma stale niekoho 'na krku' a mladsiemu, ze ho furt niekto poucuje a diriguje 🙂 .. to nenaplanujes.. uvidis, ako to bude v reale vypadat a ako rodic mozes korigovat, aby si neliezli na nervy a do sukromneho priestoru.. a tiez je dobre sa ako rodic vyvarovat toho, ze budes chciet z ich vekoveho rozdielu nieco 'vytazit' - myslim, ze mnoho rodicov rado vyuziva starsie dieta ako 'varovaca' mladsieho a hadze tuto ulohu na neho bez ohladu na to, ci to dieta zvlada a ci mu to vyhovuje.. takisto mladsi je casto automaticky stavany do pozicie, ze on si este nemoze dovolit, co si moze starsi, lebo je este maly - aj ked to pritom nezodpoveda realite, ale je to len zvyk.. je vela takychto chyb, co robia rodicia nevedome a zo zvyku.. takze je fajn sa zamyslat nad tym, ako pristupujes k detom a z coho to prameni a ci je vam to vsetkym v konecnom dosledku k uzitku.. ale to uvidis, az sa to bude diat.. zbytocne si robit predstavy popredu, na zaklade skusenosti inych ludi, u vas to moze byt uplne inak

michaela412
19. jún 2023

ja s mojou sestrou 7 a pol roka a v pohode, lepšie vychádzame spolu ako môj manžel s jeho bratom - oni majú rozdiel jeden rok

tosomja
19. jún 2023

Nič 8ne vám nezostáva, len prijať, čo bude. Môže byť ok, a môže byť zle. Uvidíš. A záleží aj ako k tomu pristupuje vy, rodičia.

bejbypd
19. jún 2023

Ach ja teda nechápem tieto rady deti nemáš len preto ,že keď sú rok po roku sa zahrajú a ty máš pokoj ..moji všetci majú sedem až osem rokov rozdiel a nerozhodla by som sa nikdy inak ..dcéra 15,syn 8 a ďalší 4 mesiace..sme super parta a medzi sebou na seba nedajú dopustiť.. to mi stačí, láska na celý život

hrabovo
19. jún 2023

Medzi mojimi je 6 rokov a 4 mesiace, a sú kamoši. Aj napriek tomu, že mladší ma 11 a starší 17, jasne ze spolu neriešia baby, ale vždy sa vedia spolu aj zahrať (obaja milujú futbal, starší hra profesionálne, mladší pre radosť) toto ich spája už od malinkata. Starší pomôže mladšiemu so školou, zapája ho do veci, neodsuva ho od seba, aj keď je u nás jeho frajerka, tak mladšieho nevypoklonkuje

luccija
19. jún 2023

Každý vekový rozdiel má plusy aj mínusy.

lenka567899
19. jún 2023

A čo keď sa spolu nepohraju? Keď ich dobre vychováte tak si budú navzájom pomáhať keď už vy nebudete. Na to sú súrodenci a nie aby sa par rokov v detstve pohrali. Môj brat je odo mna 7 rokov mladší a keď sa narodil, bola som šťastne dievčatko a hrali sme sa spolu aj keď bol malé decko (3-4 ročný)

martinka13
19. jún 2023

Mam tak deti. Syn je starší. Spočiatku to bolo super. Teraz ma syn 14, dcéra 8 a rozumejú si, len keď hrajú Minecraft po sieti 😀. Verím, že sa to časom dostane do dobrých koľají

peter0123
19. jún 2023

Medzi bratom a mnou je 6 roční vekový rozdiel, nerozumieme si aj keď sme už obaja po štyridsiatke.

ddaassuullaa
19. jún 2023

Vsetko je aj o vychove, vztahoch v rodine. Medzi mnou a bratom je 5 rokov, aj ked ako deti sme kazdy mali ine zaujmy, kamaratov, pre mna bol a doteraz je vzdy najlepsim vzorom. Ked si so mnou nevedeli rady nasi, on ma bez kriku zvladol lavou zadnou. Od neho som.to brala, nasim som.rebelovala. Mam najlepsieho brata na svete. Medzi nasimi deckami je 8 rokov, kazdy mali v tom ranom detstve uplne ine zaujmy, ale....nikdy som nenutila starsieho strazit prcka, nikdy som neziadala prisposobovanie sa potrebam mladsieho. Prcek uplne ako ja v detstve - mal starsieho brata ako vzor a ma dodnes, hoci su kazdy ina povaha. Velmi som.zvedava, ako to pojde dalej. Teraz su velki partaci, aj ked sa vidia malo, ked su doma, viem ze sa na nich mozem spolahnut. Nechapem take, ze si surodenci nerozumeju lebo vek...to mi pride zjednodusenie reality. Mat deti s vacsim vekovym.rozdielom je mozno pohodlnejsie, ale pre rodicov aj narocnejsie, lebo zacinaju de facto odznova. A? Ziadny problem, vsetko sa da, ked sa chce. Skor ma prekvapuje, ze generacne nie su v rodinach medzi surodencami pekne vztahy a drviva vacsina to generalizuje "lebo vek". Asi to len vekom nebude

srnka90
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marienka1989
19. jún 2023

Medzi mnou a sestrou je 6 ročný rozdiel, v detstve sme moc času spolu netrávili, ona mala kamarátky, riešila si svoje veci, "krpca" (rozumej mňa 😄) so sebou nikde ťahať nechcela. Keď sme dospeli sme sa veľmi zblížili a v súčasnosti, aj keď sme niekoľko stoviek kilometrov od seba, máme úžasný vzťah ❤️ ja sama mám deti, dvoch chlapcov, ktorí majú rozdiel medzi sebou 5 rokov a vzťah majú pekný, až na občasné hádky a hašterenie, ale to sa deje aj pri ich sestre, ktorá je vekom medzi nimi...ja by som povedala, že to nie je ani o vekovom rozdiely, ako o povahe toho dieťaťa, resp. človeka....

elenajezova
19. jún 2023

Ja mám rozdiel 6 a pol roka a úplne paráda.... starší syn a mladšia dcérka.

natalyasurova
19. jún 2023

nejde vôbec o to koľko rokov ale ako ich budete viest. my máme s bratom 6r a sme ako najlepši kamosi
ja mám 27 on 21

nika1971
19. jún 2023

Mám 7 ročný rozdiel...obaja chlapci....úplne v pohode ...zozaciatku starší pomáhal,chránil....teraz už sú dospeláci (25…18), vychádzajú spolu dobre....

mamickalisticka
19. jún 2023

Ja s bratom 5rokov rozdiel.. bola som preňho malé otravné decko.. ja som so sestrou mala 11 ročný rozdiel..potom bola otravné decko pre mňa ona.. teraz má 15 a je to moja dobrá partačka 🤎 v rámci možností samozrejme (postráži deti, ide so mnou na nákupy atď)

elia9
19. jún 2023

Je to veľmi individuálne, závisí aj od povahy a výchovy, ale raz som niekde čítala, že 5 a viac ročný rozdiel je ako mať dvoch jedináčikoch🤔

thoughtfulweirdo
19. jún 2023

Máme so sestrou 6 rokov rozdiel, od detstva sme sa hrávali, aj ako "drsnacka pubiska" som s ňou bábiky hojdala 😄 aj počas jej puberty a mojej už dospelosti sme stále skvele vychádzali, našli spoločnú reč aj trávenie času. A teraz, keď sme už obe dospelé, tak ozaj nie je o čom, hoci sme povahovo aj záujmami dosť rozdielne, veľmi sa ľúbime, rozumieme si a snažíme sa tráviť spolu čas čo najviac.

kabo25
19. jún 2023

@kornelies ja mám 2 sestry jedna je mladšia o 2 roky a ďalšia o 20 rokov…. Paradoxne si oveľa viac rozumiem s tou mladšou o 20, mame toho oveľaaa viac spoločne ako s tou čo je rozdiel 2 roky… sestra síce je mladšia len o 2 roky, ale nechodili sme spolu von, nemali takmer spoločných kamarátov, iné záujmy, ina povaha … takze nepovedala by som že vekový rozdiel vždy zohráva rolu

zafir01
19. jún 2023

Mám presne taký rozdiel . Starší syn bude mať v sept.12 .a mladší v novembri 6 ..a k tomu dcéra má 1 rok ,čiže to mám trojmo .
Synovia zdieľajú jednu izbu ,hoci nemusia .a sú z nich kamoši .jasné ,že starší ide do puberty ,a už potrebuje aj chvíľky pre seba . Vieme mu dopriať aj súkromie ,aj čas len s jeho rovesníkmi .no vie sa zabaviť aj s braskom .a malý brat ho má za super veľkého brata .milujem ich všetkých troch spolu sledovať