Ako ste zvládali detičky s 2-ročným rozdielom?

28. nov 2022

Ako ste zvládali detičky s 2 ročným rozdielom.
Chcem pocut realitu, kamosky majú buď 4-5 ročne rozdiely alebo len jedno. Ďakujem

martyzpp
28. nov 2022

Mam rozdiel 2r a 3mes. a celkom sa dalo. Ten prvy rok je podla mna vzdy sialenstvo ale potom uz sa to pomalicky zlepsuje. Mensi rozdiel by som uz ale nechcela, starsi syn uz bol taky rozumnejsi, uz sa vedel aj sam zahrat kym som uspavala a kojila a bol aj odplienkovany cize to bolo jednoduchsie.

any17
28. nov 2022

tu sa pridám 🙂 a som zvedava na odpovede. U nás rozdiel 1,5 roka.

ivka27101
28. nov 2022

Začiatky sú hrozne, ja sama by som to veeelmi ťažko zvládla. Lebo prvý bol na mňa veľmi naviazany a mali sme svoj režim a zrazu tam prišiel nový človek co potreboval ešte viac pozornosti. Takže za mňa to je taky prvý rok dosť o hubu, nemala som režim, poriadok a už vôbec nie čas na seba a kľud. To bolo pre mňa ťažké sa zmieriť ze nemám ani chvíľku pre seba a iba som lietala od jedného k druhému. Ale možno to niekto zvláda lepšie ako ja, pre mna to bol zahul

erikavasilova
28. nov 2022

My máme takmer 3 ročný , a sú dni kedy sú super a sú dni kedy o 12 rozmýšľam či vecer zaspia skoro 🤭😄

lienka.7
28. nov 2022

Mam rozdiel 20 mesiacov, a u nás v pohode. Uz sa snažia aj spolu hrat👍 staršia vobec neziarli, resp.si to asi neuvedomuje. Ja by som nemenila

sofinka1301
28. nov 2022

Ahoj mame syna 21.9.2018 a dceru 28.11.2020 ak chces pocut teda realnu skusenost tak ked sa mala narodila tak bolo v pohode, potom muz odisiel do zahranicia ked mala mala cca 4-5 mesiacov a starší este nebol v skolke... Vtedy som bola dakt na vsetko sama a dost často na nervy. Ale zvladla som... Nasli sme si nejaky system a slo to. Teraz ma starsi 4 roky a mladsia dnes dva a su dni kedy je to super a su dni kedy by som ich najradsej pobalila a syna( ked neni v skolke) dala jednej babke a dceru k druhej.. Niekedy sa zahraju, niekedy mladsia zbije velkeho, niekedy cely den kricia, inokedy su v pohode.😉Ale vsetko sa da zvladnut 😉drzim palce

koaly119
28. nov 2022

Ja mam rozdiel najskor 3 roky a potom 18 mes. Ked bola najmladaia miminko dalo sa to a narocnejsie to bolo asi ked mala rok ale nie dlho treba ai nasjt system a potom je to super.

selest
28. nov 2022

Mala som to super do toho pol roka pretoze dietatko bolo dobre kludne. A to starsi ma PAS a hyperaktivitu, vazne som sa bala co bude. Bolo to tazke ale zvladali sme, so zdravym dietatkom sa da v pohode. Jasne ze manzel je na 100% zapojeny do chodu ked pride z prace. Teraz ked su chlapci vacsi a zacnu vystrajat😅je to na maslu ale to by bolo aj keby bol vacsi vekovy rozdiel.

nikasmile
28. nov 2022

Rozdiel máme 1r 9m. Plálovane. Ono vždy záleží od detí niekto má malý vekový rozdiel ideál a noekto aj pri rozdiele 5-8rokov je to masaker. Ja som na deti od rána do večera denne okrem víkendu sama a k tomu dom a záhrada. Je toho niekedy moc a sú aj ťažšie dni a potom sú skvelé dni. Ale čím ďalej tým je to lepšie, teraz mala malá rok a už sa pustila chodiť, hrá sa sama a je to super. Občas ju starší posťúra, ale vedia sa už aj spolu zahrať. Malá bola úžasné bábätko a to obdobie nebolo pre nás ťažké.

betka269
28. nov 2022

Rozdiel mám 13 mesiacov 😀😀 prvý rok si nepamätám 😀 teraz to je super!!! Majú 5 a 6

kikusha2212
28. nov 2022

K tomuto sa pripojím. Najstarší bude mať 9, druhorodena mala nedávno 7. Byvala som s nimi istý čas aj u rodičov, bolo to super. Perfektne sa to dalo zvládať. Teraz máme 1,5 ročne dvojičky. Deti sa vedia zabaviť, zahrať, staršia už aj veľa pomôže. No ale dnes mám deň Panika. Presne na ich druhé narodeniny mám termín pôrodu. Manžel ma stále upokojuje, že to zvládneme. No ale ja neviem. Teraz sú všetci chorí a ja si naozaj neviem predstaviť ako zvládnuť v tomto kolotoči ďalšie dieťa 😱

ivangeline
28. nov 2022

Zavisi,..od povahy deti, tvojej zorgnizovanosti a zvladnia zatazovych situcii xD a ci manzel bude doma..a ci je kto iny pomoct. 🙂 Je to individulne. Mne bolo s 2 tazsie, i kd bol manzel doma, kedze druha bola kolikova a s troma bez muza dom zas lahsie. XD

renab
28. nov 2022

Medzi starsimi mam rok a 11 mesiacov a za mna idealny. Prva bola dcera a ta uz ako dvojrocna bola velmi rozumna a v pohode. Druhy synator sa jej v roku super prisposobil a ani som nevedela, ze mam deti. Za mna super.

patusss
28. nov 2022

@kikusha2212 ja si ťa pamätám z grafov BT, a teda gratulujem k úspechu 😛😁🍀

luliu
28. nov 2022

Úplná pohoda, tak sme to chceli a nemenila by som. Za mňa ideal

kikusha2212
28. nov 2022

@patusss ďakujem 😅😊 vtedy sme plánovali, toto piate je bonus, ktorý mi naháňa strach 🙈

lazzo
28. nov 2022

@renab U nás rovnako. A ešte si manželka na materskej dorobila VŠ - Ing. 😁

renab
28. nov 2022

@lazzo ja som fakt nevedela, ze mam deti. Za to najmladsi s 13 rocnym rozdielom bol za tri 😃 Typicky jedinacik, vyzadoval neustalu pozornost.

basska_b
28. nov 2022

Uz tu bola tato tema viackrat... ja mam rozdiel presne 2 roky. 2 dievcata... Zavisi aj od temperamentov deti. Mladsia je strasny vegetak, pohodak, velmi spokojne a nenarocne babo. Starsej sa bolo treba viac venovat, pytala viac pozornosti, tak babo bolo na rukach/v kociku/tak popri a jej som sa povenovala, co bolo treba. Inak teraz maju necelych 5 a 3 roky a su to najvacsie partacky. Kamosky, co maju 1.5 roka rozdiel, mali vacsi zahul. Starsie v obdobi vzdoru, vrieska, plieska sa po zemi, uteka na ulici pod auto a do toho kojenec. Ktory ma tiez dake svoje potreby. Povolali si aj otecka na matersku, ale to robilo viac zle ako dobre.

masinka
28. nov 2022

Ja mam medzi starsimi dvomi presne 25 mesiacov rozdiel. Prva bola ukazkove babo, druha presny opak, takze prvy rok to bolo peklicko, mladsia prerevala cele noci, cez den sa im bolo treba venovat obom a ja som padala na hubu. Okolo roka, ked uz mladsia chodila, to zacalo byt lepsie, vsetko sa ucila spolu so starsou, takze sa v roku a pol sama odplienkovala, v dvoch rokoch krasne rozpravala, ked isla do skoly vedela citat aj ked sme ju to neucili.... Ked mala mladsia dva roky, spravili sme si este tretiu 😀

siska53
29. nov 2022

V pohode. Prve 3-4 mesiace boli narocnejsie, ale prve dva chodila takmer denne mama, potom uz len 1-2x do tyzdna. Nasli sme si rezim, ktory nam vyhovoval.

zuzikak
10. dec 2022

mam rozdiel 2 roky a 2 tyzdne. Uplne normalne. Prve 2 roky su tazke. Miminku prebalujes plienky 0 alebo 1 a starsiemu c. 4 😀 Potom ked mladsi surodenec prejde na 1 spanok denne, snazis sa ich prisposobit aby spali v rovnaky cas. Niekedy je to v pohode, niekedy o hubu ako sa vravi. Obe deti si vyzaduju pozornost a obe naraz ta potrebuju. Ale ked su vacsi (od tych 4 a 6) tak niet nad to, ze maju stale zhruba rovnake zaujmy aj psychicku uroven a vedia sa spolu zahrat. Len ako som pisala od zaciatku - prve 2 roky su tazke ale vsetko sa da zvladnut.