Aký je ideálny vekový rozdiel medzi deťmi?

17. nov 2021

Aky je podľa vás ideálny rozdiel medzi deťmi? Malý mal v septembri rok manžel by yz možno aj chcel druhé ale ja sa obávam ci to s takým rozdielom zvládnem 🙈🤦‍♀️

dzulli1980
17. nov 2021

Ja mám dvoch bratov, som prostredná, rozdiel medzi nami je cca 7 rokov, medzi bratmi 15 rokov ... a úprimne, mala som pocit, že som jedináčik, ten vekový rozdiel bol veľký, závidela som kamarátkam, spolužiačkam, že majú o rok, dva staršiu sestru, brata ... takže za mňa, ak ste finančne zabezpečení, určite do toho choď ... menší vekový rozdiel medzi deťmi je lepší, aspoň podľa mňa ... zvládneš to, my mamy zvládneme všetko 🙂

autor
17. nov 2021

@dzulli1980 každí mi vraví ze je to lepšie s menším vekovým rozdielom no fak mam obavy ci to zvládnem 🙈 zosúladiť seba a dve malé deti

0silvia0
17. nov 2021

tu ti bude kazdy pisat, ze ten ich vekovy rozdiel je idealny a "nemenili by", lebo iny nepoznaju. A v konecnom dosledku sa aj tak nic nove nedozvies a budes si musiet rozhodnut podla seba🤷‍♀️

nikpa
17. nov 2021

Určite to zvládnes ale bude to ťažké 🙂 mužom sa to vždy ľahko hovorí...

autor
17. nov 2021

@0silvia0 ano to viem 🙂 len chcem vedieť ako to žeby s takym menším vekovým rozdielom zvládajú

amelia89
17. nov 2021

podla mna vsetko ma pre a proti. Ja cakam babo a bude rozdiel skoro 2 roky - no budme uprimne,nebude to lahke ja to viem. Uz ked mas jedno,uz si to neidealizujes. Ale zase to obdobie babatkove- nespatie, plienky,prikrmy blabla to prejde po 2 rokoch a bude. Nechxelo by sa mi napr po 5-6 rokoch do toho kolotoca (ale
mozno aj preto ze mam uz 32 tak chcem to mat za sebou).
Je to o tvojom nastaveni a o tom ci uz chces,ked nie kludne by som pockala rok a mali by rozdiel 3 roky a to je stale fajn maly rozdiel ale to vacsie dieta uz predsa len viac rozumie 🙂

kabinka11
17. nov 2021

Zvládneš, nebudeš mať na výber. Chcela som deti po roku, ako som bola ja s bratom. Nepodarilo sa, mám medzi dievčatami skoro 3 roky. Momentálne si nemajú čo povedať, jedna v puberte (15) druhá ešte také detské nápady (12).

jana_eyre_2
17. nov 2021

Všetky sú ideálne 😅

Medzi prvými dvoma deťmi mám 1,5r - rozdiel je super..
Medzi prvým a tretím je 4roky a rozdiel je super..
Medzi druhou a tretím takmer 3roky.. rozdiel je super.. 😊

Priznávam že väčšieho rozdielu by som sa obávala ísť ale to len preto že to nepoznám.. keby prišlo, nejako by bolo a pokiaľ by bábo nebolo choré, všetko by bolo vporiadku.. 😉

barien
17. nov 2021

My máme 8 rokov rozdiel .... Je to super v tom že staršia pomôže keď treba ....no myslím že keď budú väčšie tak staršej pôjde mladšia na nervy ...a zas tak malý vekový rozdiel si vôbec neviem a ani nechcem predstaviť musí to byť pre matku ťažké ale má to výhodu pre deti že v budúcnosti budú súdržný ... Asi je to len na tebe či to vydržíš tie 3-4-5 rokov a vies že neskôr máš vyhráte a ,,pokoj" alebo počkáš a neskôr si odznova uzijes miminko 🤗 hlavne počúvaj samu seba a svoje telo .... 😊

danieladeley
17. nov 2021

prve dieta mas septembrove, takze aj keby sa ti podarilo hned otehotniet, druhe bude tiez cca september...rozdiel 2 roky je maly? hm...mne pride ako uplne normalny, nie maly 🙂

domka7718
17. nov 2021

Ahoj, mám deti presne dva roky po sebe. Uz tehotenstvo je dosť náročné, keď s obrovským bruchom naháňaš druheho šmolka 🙂 prvé týždne su asi najťažšie,sa nejako zohrať.Lepšie je, keď máš doma muža a pomôže ti. Ja som po piatich dňoch ostala sama skoro celé dni. Bolo to ťažké. Zo dňa na deň sa to lepší. Jeden deň je lepší a ďalší horší a takto sa to nejak strieda. Menší syn začína mat ako taký režim,tak uz sa viem nejako zorganizovať s tým starším. Verím, že tieto časy su preddaň za to , čo príde neskôr. Verím, že budú parťáci . Som šťastná,ze ich máme.Aj ked je to fakt niekedy náročné,inak by som to už nechcela 🙂

dzina007
17. nov 2021

mam rozdiel 1r3m. Bolo to zaujimave ked boli mali ale nemenila by som. Maju jeden druheho. Su partaci a preto aj v terajsich dobe karanten su partaci a vystacia si

0silvia0
17. nov 2021

tiez som mala 2 roky a 4 mesiace rozdiel, ked si hodena v tej situacii, zvladnes, musis...

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamina0078
17. nov 2021

Žiaden nie je ideálny pre všetkých. Pre mňa je ideál max. 2 roky s prižmúrenými očami 3. Aby sa navzájom neskôr neotravovali a boli "parťáci" aj keď pri vyššom rozdiely môže byť pre niekoho výhoda, že starší mladšieho postráži ale ja som proti tomu aby starší súrodenci sa mali starať o mladších a ide mi skôr o to aby mali, čo najviac kamarátsky vzťah a približne rovnaké záujmy nie, že jedného budú zaujímať baby a bude prežívať svoje prvé lásky a druhého budú zaujímať autíčka alebo len sa bude učiť písať. Ale samozrejme prvé roky, čím menší vekový rozdiel, tým to bude náročnejšie ale ak muž ti s deťmi pomôže alebo z času na čas starí rodičia tak zvládnuť sa to dá. A keď malý v tvojom prípade mal v septembri rok tak kým sa druhé narodí už bude mať možno niečo cez 2 roky alebo tesne pred narodeninami a nemyslím si, žeby to bola nejaká katastrofa na zvládnutie.

kkatka22
17. nov 2021

Medzi mnou a bratom je 6 rokov rozdiel a bolo to veľa ked sme boli menší mne malý len liezol na nervy a stále sme sa vadili.Školáka bábätko resp.malé decko nezaujíma už podla mňa vidím to aj u známych tie deti sa len vadia väčšinou.Takže buď budeš to mať kus ťažké teraz lebo budeš mat dve malé alebo potom budeš počúvať hádky

kate_cs
17. nov 2021

Ja mám deti s presne 2 ročným rozdielom a tak u poviem, bol to masaker prvého pol roka. Ale mne nikto nepomahal. Mama, sestra, svokra, nikto. Muž do vecera každý deň v práci, robota okolo domu… Fakt zaberák. Ale teraz keď má starší 3 roky a obdobie vzdoru za sebou a aj sa s nim dá pekne dohodnúť a mladší má rok a už chodí, zahrá sa, je to super, aj mám trochu viac času na seba.

lavanda84
17. nov 2021

My máme rozdiely presne rok, potom 2,5 a naposledy 1,5 roka.. pričom prví dvaja boli skoro ako dvojčatá a skvelé , že ešte dosť podobné záujmy.. Tretia je už ďalej od nich a ťažšie sa zosúladiť v aktivitách.. čiže čím menší rozdiel, tým sa mi to viac páči..

marianna_peskova
18. nov 2021

Podľa mňa sú ideálny vek medzi deťmi cca tri roky. Veľa ľudí v mojom okolí (vrátane mňa) má o tri roky starších alebo mladších súrodencov a vidím tam mnoho výhod.

nevenka
18. nov 2021

Ja som otehotnela, ked mal syn 12 mesiacov, narodila sa dcerka, ked mal 21 mesiacov. Keby nemala zdravotne problemy, tak by to bolo fajn uplne, takto prvy rok bol dost narocny, ale strasne je to teraz super, maju 8 a 6 rokov a su partaci a nechyba im ani tak skola, skolka, ked musia byt doma. Rozumeju si. No a tretie ma teraz 11 mesiacov, to je uz iby level, uz mi s nim pomahaju, zabavaju ho, co mi dost ulahcuje starostlivost, ale zase, vedia na neho aj "zabudnut", najdem ho zut papier a tak 😅 a oni nic, vsak davame pozor 🤣...No, za mna je to dobry vekovy rozdiel. Sesterka mala druhe, ked mal syn 3 a to uz bola ziarlivost, zle malej robi. U nas ziadna ziarlivost nejaka vyrazna, skor ju chcel vzdy chranit, starat sa o nu. A chuda to tretie, ked bude dcera mat 10, on 5, tak to bude uz takeeee...Esteze ma bratranceka 🙂

flimelka
18. nov 2021

ideal podla mna ziadny nie je 🙂 niekto ti povie rok, niekto dva iny 20 🙂 je to len o tom akoby to asi aj vam vyhovovalo mat rozdiely medzi detmi 🙂

danulicek
18. nov 2021

mne vacsina ludi hovorila, ze 2-3 rocny vekovy rozdiel je najlepsi. ja mam 2,5 rocny rozdiel medzi chalanmi a niekedy je to skvele, inokedy si hovorim, ci nie som uz stara na tie ich vecne dotahovacky, superenie. aktualne su v takom veku 6 a 8 a to je niekedy zaujimave sledovat :D aj ked boli mali, bolo to na nieco velmi dobre, na nieco velmi narocne, starat sa o babatko a 2,5rocne dieta, ktore sa uz chce hrat, behat a tak. ale vsetko sa da zvladnut, ci mas rocny rozdiel, ci trojrocny alebo 10-rocny. vzorec neexistuje, vsetko zavisi od deti.

ailiba
18. nov 2021

Pre deti je lepší menší vekový rozdiel... Ale tie začiatky sú podľa mňa masaker. Môj syn bude mať v januári 2 roky a v júni by mal prísť na svet súrodenec, ak bude všetko v poriadku. Tiež mám obavy, ak mám pravdu povedať. Zo začiatku tehu mi bývalo veľmi zle, plus krvácanie, špinenie... Chvalabohu, už je to lepšie... Ale bolo to veľmi náročné. Uvidíme, ako to budem zvládať ďalej.
Véd to, že nevieš, aké bude tehotenstvo. A potom, keď sa 2.narodi...na druhu stranu, nikdy sa nedá rátať so všetkým.
Skus sa zamyslieť, či ti ma kto pripadne pomôcť. A hlavne, ako to ty cítiš. Najvhodnejšia doba podľa mňa neexistuje. Ale keď už, tak to naozaj priliz dlho nenatahovat, aby sa súrodenci aj spolu zahrali.

ailiba
18. nov 2021

@flimelka súhlasím. A závisí aj od povahy deti a ako si sadnú. To sa nedá naplánovať.

mishkamishka
18. nov 2021

Ahoj, ja mám rozdiel sedem rokov a je to vela. Najm) ked robíš detom program - trojročnému stačí prechádzka po dedine, desatrocná už sa s tým neuspokojí. Zas malého tahat, kde chce ona - napr. velké kolotoče, tahá ho na vysoké šmýkalky, na tobogany, kým jemu stačí smykalka v detskom bayeniku. Nie je lahké ich zosúladit. Keby som to vedela, mám rozdiel, aky najmenší by som zvládla. napr dva tri roky mne vyzera idealne.

yoxinka
18. nov 2021

Ideálny vekový rozdiel neexistuje. Každá sme iná, máme iné okolnosti, podmienky, povahu, všetko … a podľa toho sa rozhodujeme. Ja mám tri deti, vekový rozdiel medzi prvý chalanom druhou babou je 4,5 roka, medzi prostrednou babou a najmladšou je 2 roky 9mesiacov rozdiel. Ja som o ďalšom dieťati uvažovala až keď bolo prvé relatívne samostatné, čiže snažiť sme sa začali po druhom roku najmladšieho dieťaťa. Ja som povaha, ktorá by dve deti s menším rozdielom nedala a tak som sa podľa toho zariadila. Ďalší faktor pre mňa je pomoc. Ja nemám k dispozícii babky, tetky nikoho, všetko je na mne a mužovi. My sme toho názoru, že deti sú naše, takže ja také, že muž zarába a ja som sama s deťmi od 8.00 do 18.30 tiež nemusím riešiť. Môj muž pracuje z domu 6 rokov, vie si čas prispôsobiť, keď chcem ísť von, ku kaderníčke, cvičiť niečo, postráži. Vie všetky tri deti umyť, nakŕmiť, dať spať keď idem večer niekam, keď stíha, uprace aj kuchyňu. Keby nemám takého muža ako mám, na ktorého sa môžem takto spoľahnúť, tretie dieťa by nebolo. Deti sa nám vedia krásne spolu prehrať, všetky tri spolu. Najstaršiemu môžem najmladšiu nechať postrážiť, on sa s ňou prehrá, dá jej jesť, dozrie na ňu, keď potrebujem. Baby sa spolu tiež vedia super pohrať. A sú dni, kedy už máme s mužom o 18.30 na stole prosecco a rozmýšľame, prečo nemáme radšej rybičky a psa namiesto tých malých čertov. 😜😂

nika1971
19. nov 2021

Vsetko zalezi aj od povahy deti. Ja mam 7 rocny rozdiel a dvoch chlapcov...uz maju 23 a 16...nemam pocit, ze by si nerozumeli...su to chlapci, maju spolocne zaujmy...ked boli mensi, nebili sa, obcas do seba zaparaju slovne, ale to len v ramci srandy...ale nedaju na seba dopustit

karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barbora628
17. feb 2022

Ja a brat mame rozdiel cca 10 rokov takze pohoda 😅